Звукоізоляція стін і перегородок

0
1678
Звукоізоляція стін і перегородок

Згідно правил «СП 51.13330.2011 Захист від шуму» для комфортного перебування рівень звуку в житловому приміщенні не повинен перевищувати 55 дБ вдень і 45 дБ вночі. Однак розмови людей збільшують його до 66, а гра на піаніно — до 80 дБ.

Для ізоляції від шуму важливо знати технічні характеристики обраного матеріалу, а також дотримуватися технології монтажу. Зберегти корисну площу і знизити рівень шуму можна завдяки установці конструкцій із застосуванням звукоізоляційних матеріалів. Перегородка завширшки 100 мм захистить від шуму не гірше, ніж масивна цегляна стіна, «з’їдає» в 1,5 раз більше простору.

Проконтролювати роботу монтажників або самому здійснити грамотну установку звукоізоляційних матеріал допоможе покрокова інструкція.

Звукоізоляція газобетонними блоками Аерок

Крок 1. Розмітка і монтаж направляючих по контуру звукоізолюючої конструкції

1. Виконайте розмітку проектного положення перегородки на підлозі. Нанесіть необхідні мітки на стіни і стелю.
Виконайте розмітку проектного положення перегородки на підлозі

Бруківка Магік

2. На направляючі профілі, що примикають до огороджувальних конструкцій, необхідно наклеїти ущільнювальну стрічку, яка сприяє поліпшенню звукоізоляційних властивостей.
Ущільнювальна стрічка сприяє поліпшенню звукоізоляційних властивостей

3. Відповідно до розмітки встановіть і закріпіть напрямні профілі до підлоги і стелі дюбелями і шурупами. Відстань між дюбелями має бути не більше 60 см.
Закріпіть напрямні профілі до підлоги і стелі дюбелями і шурупами

Крок 2. Монтаж стоєчних профілів металокаркаса

1. Встановіть профілі з відстанню по осях 600 мм.

2. Стоєчний профіль необхідно вставити в направляючий спочатку на підлозі, а потім на стелі. По висоті стієчний профіль повинен бути на 10 — 15 мм коротше, ніж висота від підлоги до стелі.
Стієчний профіль необхідно вставити в направляючий спочатку на підлозі, а потім на стелі

Крок 3. Облицювання першої сторони перегородки (цей крок здійснюється тільки при монтажі окремої перегородки).

1. Необхідно зашити металокаркас перегородки з одного боку конструкції. Стандартний гіпсокартонний лист має розмір 1200 мм по ширині, тому він кріпиться на 3 стоєчних профілі.
Необхідно зашити металокаркас перегородки з одного боку конструкції

2. Закріпіть гіпсокартон саморізами до профілю за кроком 150 — 200 мм.
Закріпіть гіпсокартон саморізами до профілю за кроком 150 — 200 мм

Крок 4. Установка тепло- і звукоізоляції

Для звукоізоляції перегородки рекомендується використовувати мінеральну вату в плитах, на основі кам’яного волокна, або використовувати матеріал в рулонах.

1. Встановіть звуко- і теплоізоляцію в порожнину між стійками металевого каркаса.
Плити встають в конструкцію в «распор» без кріплення.
Встановіть звуко- і теплоізоляцію в порожнину між стійками металевого каркаса

2. Звуко- і теплоізоляція повинна заповнювати весь простір між стоєчними профілями без зазорів і щілин. Важливо, щоб ізоляційний матеріал щільно прилягав до каркасу — це дозволить досягти необхідних показників по звукоізоляції, знизити передачу звуку і уникнути сповзання матеріалу в перегородці.

Крок 5. Облицювання другої сторони перегородки

1. Зашийте конструкцію гіпсокартонними листами в два шари. Облицювання другої сторони слід почати з фрагмента вдвічі меншого по ширині, ніж встановлений раніше лист, з іншого боку. За рахунок зміщення на половину листа вертикальні шви з двох сторін виходять у розбіг, що робить конструкцію більш міцнішою.
Зашийте конструкцію гіпсокартонними листами в два шари

2. Шви між листами необхідно зашпаклювати з використанням армуючої стрічки. Це дуже важливо, тому що відсутність армуючої стрічки може привести до появи тріщин і зниження рівня звукоізоляції.
Шви між листами необхідно зашпаклювати з використанням армуючої стрічки

5/5 - (2 голоса)

Бруківка Магік