Утеплення стін дерев’яного будинку зсередини

0
2280
Утеплення стін дерев'яного будинку зсередини
Утеплення стін дерев'яного будинку зсередини

Іноді трапляється так, що утеплити рубаний або брущатий будинок зовні не представляється можливим. Наприклад, будівля вже обкладена цеглою або до нього прибудовано якtсь неопалюване спорудження. В даному випадку утеплення стін дерев’яного будинку зсередини — єдиний вихід. Роблять це звичайно з використанням мінеральної вати або пінополістиролу.

Підготовчі роботи з утеплення стін

Стіни будинку попередньо слід гарненько очистити від пилу. Далі деревину обробляють засобом від комах і гниття. Також слід пройти поверхню спеціальними складами, що підвищують вогнестійкість матеріалу.

Утеплюємо стіни дерев'яного будинку зсередини
Утеплюємо стіни дерев’яного будинку зсередини

Якщо мова йде про рубану будову потрібно також ретельно законопатити всі щілини. Зазвичай для цього застосовується джутове волокно. Для великих щілин беруть клоччя, скручену в валик.

Читайте також: Чим утеплити стелю в приватному будинку

Монтаж плит мінеральної вати

Утеплення стін дерев’яного будинку зсередини може бути виконано з використанням мінеральної вати. Матеріал цей відрізняється прекрасними теплозберігаючими якостями і простий в монтажі. Під плити необхідно буде влаштувати обрешітку. Бруси 50 * 50мм набивають у вертикальному положенні. Крок між ними залежить від ширини утеплювача. Зазвичай він становить близько півметра.

Бруківка Магік

Порада: Найкраще зробити відстань між брусами таким, щоб воно було на 2см більше ширини пластів мінвати. При цьому вони встануть на місце щільніше, а саме утеплення вийде більш надійним.

Як утеплити стіни зсередини
Як утеплити стіни зсередини

Набивання можна виконувати звичайними цвяхами. Після того, як лати будудь змонтовано, приступають до укладання плит. При цьому ретельно стежать за тим, щоб між ними і брусами не залишалося щілин. Утеплення стін дерев’яного будинку зсередини своїми руками вийде досить ефективним тільки в цьому випадку. Для більшої надійності плити варто закріпити спеціальними дюбелями «грибками».

Укладання пароізоляційного шару

При виконанні заходів з утеплення стін потрібно обов’язково влаштувати пароізоляцію. Підвищена вологість не тільки знизить теплозахисні властивості мінеральної вати, а й призведе до гниття деревини. Як пароізолятора допускається застосовувати або звичайну дешеву поліетиленову плівку, або який-небудь її сучасний фольгований аналог. Матеріал монтують прямо поверх вати, закріплюючи до брусків спеціальними степлерами.

Утеплюємо стіни зсередини
Утеплюємо стіни зсередини

Важливо: Пароізолятор слід натягувати фольгою всередину приміщення. При цьому необхідно витримувати нахлест між смугами не менше 10см. Додатково стик слід проклеїти алюмінієвим або сантехнічним скотчем.

На наступному етапі приступають до монтажу контробрештування під обшивку. Зібрати її можна з брусів 30 * 40мм. В якості кінцевої обробки для будинку з дерева, зрозуміло, найкраще підійде дерев’яна вагонка.

Використання пінополістиролу

Утеплення стін дерев’яного будинку зсередини пінополістиролом виконується приблизно так само, як і мінеральною ватою. Тобто:

  • Попередньо проводиться обробка стін;
  • На рубаній стіні монтується решетування з бруса;
  • Між латами прокладаються впритул плити пінополістиролу. Закріплюють їх дюбелями;
  • Далі натягують пароизолятор і монтують контробрешетку під чистову обшивку.

На брущатих стінах влаштовувати обрешітку під пінополістирол не обов’язково. До поверхні його можна приклеїти клеєм для пінопласту. У будь-якому випадку всі стики слід закрити монтажною піною або проклеїти скотчем.

У тому випадку, якщо було виконано утеплення стін дерев’яного будинку зсередини пінополістиролом з використанням обрешітки, чистова обшивка монтується на неї. Якщо плити були посаджені на клей, їх слід армувати спеціальною сіткою. Зверху така поверхня в подальшому оштукатурюється.
Думаємо, тепер вам зрозуміло як утеплити стіни дерев’яного будинку зсередини самостійно. Процедура ця може зайняти трохи часу, проте технологічно не дуже складна.

5/5 - (1 голос)

Бруківка Магік