Варіанти обробки стін на кухні — огляд популярних і оригінальних матеріалів

1
2309
Ремонт стін на кухні

Зміст статі

Критерії вибору оздоблювальних матеріалів для кухні

Те, що кухня, як і ванна, є самим «прохідним» приміщенням в будь-якій квартирі або будинку, факт давно доведений. Логічно, що і оформляється воно не тільки функціонально і практично, а й привабливо. І самій господині, яка проводить левову частку вільного часу за готуванням, і іншим домочадцям має бути не тільки зручно приймати їжу і спілкуватися, а й приємно. Інтер’єрна обробка включає всі зони — це і стіни, і стеля, і підлога, але для початку зупинимося на стінах.

Ремонт кухні стіни

Якими повинні бути стіни в кухні

Якщо в спальнях, дитячих, кабінетах і вітальні при виборі обробки орієнтуються тільки на безпеку і декоративність матеріалів, то для кухонь характерний жорсткий режим експлуатації, що визначає підвищені вимоги, що пред’являються до всіх використаних покриттів. У ванних кімнатах основним фактором впливу є підвищена вологість, в кухнях ж це, скоріше, підвищена температура, хоча і вологість теж, велика прохідність і велика ймовірність забруднень і механічних пошкоджень. У зв’язку з цим матеріали, що застосовуються для обробки, повинні відповідати ряду вимог:

  • Термостійкість — стандартний робочий режим кухні мається на увазі регулярні температурні коливання, причому серйозне підвищення градусів може тривати досить відчутний відрізок часу. Далеко не у всіх є можливість обладнати зону готування за останнім словом техніки, в більшості випадків духовки розжарюються,  й серйозно нагрівають повітря в приміщенні.
  • Вологостійкість — при готуванні значно підвищується не тільки температура, але і вологість, не рахуючи регулярного використання раковини для миття посуду, яка також сприяє перезволоженню повітря.
  • Простота догляду — навіть при наявності витяжки безумовно кількість продуктів горіння і жирів осідає на всіх кухонних поверхнях, а не тільки в робочій зоні. Отже, регулярне видалення відкладень з цих покриттів не повинно бути трудомістким.
  • Стійкість до інтенсивної вологого прибирання — до кухонного «фартуху», що покриває стіни в робочій зоні, пред’являються ще більш завищені вимоги, що включають жаростійкість і зносостійкість, але і стіни в обідній зоні схильні до ризику забруднення, і ризику прямого контакту з різними рідинами і продуктами. А результати таких контактів повинні безперешкодно відалятися з усіх поверхонь без необхідності капітального ремонту.

Так як матеріали для фартуха і стін зазвичай застосовують різні, але відповідають загальній стилістиці, вибір покриттів досить великий.

Шпалери

Бруківка Магік

При всьому різноманітті інтер’єрної обробки шпалери успішно тримаються на лідируючих позиціях. І якщо раніше це було пов’язано переважно з відсутністю альтернативи і бюджету, то сьогодні їх цінують за високу декоративність, величезний вибір і оптимальні експлуатаційні властивості. Підібрати потрібну колірну гамму і малюнок або нейтральне «поле» можна в будь-якому магазині або через мережевий ресурс.

Читайте також: На що звернути увагу при прийманні квартири в новобудові у забудовника

Тому основною вимогою, що висуваються до шпалер, які можна застосувати для стін в обідній зоні, є вологостійкість, вона ж — можливість не просто протирати, а й помити стіну при необхідності. Крім цих якостей шпалери повинні бути екологічно чистими, щоб при підвищенні температури не «збагатити» повітря шкідливими речовинами.

Оздоблення стін на кухні шпалерами

Миючі шпалери бувають декількох видів:

  • Із захисною плівкою — на лицьовій стороні поверх кольорового накату і шар полімерів, стійкий і до води, і до миючих засобів.
  • З полімерними барвниками — замість додаткового шару сам накат виконаний полімерними барвниками, які стійкі до зовнішніх впливів.
  • Фактурні, під фарбування — по суті, основа, для польоту фантазії, але і сама по собі вологостійка, як і фарби, які з нею сумісні. Ці шпалери, що миються особливо актуальні, коли стіни з дрібними дефектами, так як за рахунок товщини і рельєфу приховують недоліки, чого при звичайному фарбуванні домогтися неможливо.

Такі шпалери стійкі не тільки до вологи і зовнішніх впливів, але і до прямого впливу сонячних променів, що важливо, якщо стіна розташована навпроти вікна. Залежно від задумки для кухні підбирають або однотонні шпалери, якщо акценти на меблювання або фартусі, або яскраві, з візерунками / орнаментом, коли задача — привертати увагу.

Читайте також: З чого почати ремонт квартири в новобудові з чорновою обробкою?

Раніше величезним недоліком, миючих була їх непроникність, обумовлена ​​сировинною базою. У деяких випадках вініл також міг мати характерний хімічний запах. Але з появою флізеліна і латексних дисперсій ця проблема вирішена — стіни дихають, шкідливих випарів немає.

Плитка

Якщо наші бабусі і мами були знайомі лише з кахелем, та й то, дістати його було справою непростою, то нинішня плитка представлена значно ширше. Тут і класична, глазурована кераміка, і фаянс, і клінкер, і екструд, і скло в різних варіаціях. Керамічною плиткою і скляною мозаїкою найчастіше облицьовують саме робочу зону, що цікаво — не тільки стіни, але і стільниці.

Оздоблення стні на кухні плиткою

Однак і інші стіни при бажанні цілком можна облицювати — складно уявити інший, більш довговічний і зносостійкий матеріал, за яким не потрібно доглядати. Досить видаляти забруднення регулярно, не чекаючи утворення нашарувань. Та й в плані декоративності таке покриття на високому рівні, розміри, форми і колірна гамма нинішньої плитки також радує різноманітністю, як і можливістю здійснення практично будь-яких ідей.

Однак крім ціни питання, яка буде не всім доступна, з урахуванням необхідності залучення професіоналів, якщо в родині немає умільців, такий інтер’єр віддає офіціозом і комусь може нагадувати громадські заклади. Проте, плитка на кухонних стінах має повне право на існування і має масу прихильників.

Фарба

Як і кахель, фарба добре відома попередньому поколінню — типовий ремонт в квартирах включав панельне покриття олійною фарбою темних кольорів стін в кухнях і ванних. Сьогодні замість масляної використовують фарби на базі водорозчинних латексних / акрилових емульсій, що характеризуються високою зносостійкістю.

Оздоблення стін на кухні фарбою

Декоративна складова також на висоті, і мова не тільки про велику колірну гамму, але і про різні візуальні ефекти. Пофарбовані стіни можуть бути не тільки гладкими, але і фактурними, за рахунок дрібнофракційних наповнювачів, а також імітують шовкову поверхню. Тому зараз пофарбовані стіни — це далеко не завжди нудно, і вже точно не бюджетно.

Читайте також: Звукоізоляція стін і перегородок

Найпростіше ж фарбування водоемульсійною фарбою теж практикують, але, в основному, як тимчасовий, перехідний варіант між чорновою і фінішною обробкою, коли відразу витратити більшу суму на обробку стін в кухні не дозволяє бюджет. Але це реально в тому випадку, коли стіни досить підготовлені — рівні, без тріщин і інших дефектів. Якщо це не так, краще скористатися найпростішими рельєфними шпалерами, так як фарба тільки підкреслить недоліки.

Декоративна штукатурка

Досить поширений варіант, що дозволяє приховати нерівності завдяки фактурі, однак не варто захоплюватися великими фракціями наповнювача. Виражений рельєф виглядає вражаюче, проте з часом, з огляду на специфіку кухні, в пустотах накопичаться забруднення, не кажучи вже про випадкових «аваріях» з їжею або напоями.

Оздоблення стін на кухні декоративною штукатуркою

І якщо пил можна спробувати видалити за допомогою пилососа, то з іншим складніше. Якщо вже дуже хочеться на стіні «короїд», «баранчика» або фантазійних завитків, то інструментом для вологого прибирання стане щітка; губка буде не просто марна — видалити з малюнка її залишки буде складніше, ніж самі забруднення.

Вибираючи в якості обробки декоративну штукатурку, все ж варто віддавати перевагу складам з дрібною фракцією заповнювача (кварцовий пісок, полімерні гранули). При нанесенні фактура виходить менш рельєфна — і виглядати буде добре, і доглядати простіше.

Незважаючи на назву, до декоративних штукатурок відносяться і рідкі шпалери, які також досить популярні не тільки в кімнатах, але і на кухнях. До їх переваг можна віднести високу декоративність, стійкість до вигорання і вбирання запахів, а також здатність приховувати незначні дефекти стін і зносостійкість.

Однак мити це покриття неможна і допускається тільки сухе прибирання (можна пилососом). Нівелювати цей недолік дозволяє висока ремонтопридатність покриття — сильне забруднення, псує вигляд, можна видалити разом з частиною штукатурки. Новий шар, що з’явився на місці старого, буде зливатися із загальною масою без видимих ​​кордонів. Всього-то й потрібно, що залишити після ремонту трохи сухої речовини для непередбачених ситуацій.

Вагонка

Дерев’яна вагонка актуальна в дерев’яних будинках, зі своєю стилістикою, де інший стіновий матеріал буде виглядати просто безглуздо. Звичайно, робочу зону закривають іншими покриттями, але для стін дерево цілком підійде, незважаючи на відносно «м’яку» структуру з високою всмоктуючою здатністю.

Оздоблення стін на кухні вагонкою

Щоб через деякий час не довелося повністю міняти плашки, від проникнення вологи і забруднень їх необхідно захистити спеціальними складами. Якщо порівняно недавно не було альтернативи лаків і фарб, сьогодні це переважно масляні або водорозчинні б.

Вони утворюють на поверхні деревини проникну плівку, але відштовхує пил, бруд і воду. Їх же використовують для обробки кухонь в брусових будинках, коли брус залишається основним оздоблювальним матеріалом в інтер’єрі.

Читайте також: Як вибрати лінолеум: види, типи, технічні характеристики

Що стосується акцентних стін або акцентних зон, то тут актуальний штучний або натуральний камінь, гіпсова плитка під цеглу, скляна мозаїка, пробка, бамбук і інші матеріали.

Завдяки великому вибору позицій по кожному з розглянутих матеріалів, будь-яку кухню навіть типового планування реально перетворити на ексклюзив і улюблене місце збору всієї сім’ї. І ціна питання далеко не завжди має вирішальне значення, при наявності фантазії і бажання піти від стереотипів найпростіша фарба і доступні шпалери стануть відмінним інструментом для реалізації задуманого.

Для любителів творити своїми руками з невеликим бюджетом буде цікавий матеріал по монолітних кухнях. Розрахувати вартість ремонтних робіт по кухні

Як організувати інженерні комунікації в літній кухні — відео

 

5/5 - (3 голоса)

Бруківка Магік