Як вибрати натяжну стелю і на що звернути увагу при покупці

0
1799
Як вибрати натяжну стелю в спальню

Визначаємося з видом і виробником. Дізнаємося, як уникнути помилок при покупці разом з користувачами порталу.

Зародившись ще в античному Римі, натяжні стелі одержали широке поширення порівняно недавно — в другій половині ХХ століття у Франції. Однак з тих самих пір цей спосіб обробки не здає позицій. Чому?

  • По-перше, дизайн: різноманіття кольорів і фактур робить його доречним в будь-якому інтер’єрі.
  • По-друге, практичність: ремонт не знадобиться близько десяти років.
  • По-третє, простота монтажу: при бажанні полотно можна натягнути навіть самостійно.

Яку стелю вибрати і на що звернути увагу при покупці? Про це черговий матеріал BUDBLOG.

Види натяжних стель і їх відмінності

Натяжною стелею називають полотно, зафіксоване по периметру стелі на спеціальному профілі (багеті) з пластика або металу.
Споживач може вибирати з двох видів полотен:

  • ПВХ плівка;
  • тканинне безшовне полотно.

Поговоримо про кожну категорії окремо.

Натяжна стеля

Стелі з ПВХ

Бруківка Магік

Саме вони в кінці «шестидесятих» минулого століття відкрили еру натяжних стель. Для виготовлення використовується найтонша вінілова плівка від 100 до 350 мікрон. Причому, в силу технологічних особливостей, чим ширше полотно, тим воно тонше. Це потрібно враховувати, купуючи стелю даної категорії.

Оптимальна ширина рулону — 1,8-2,2 м. Максимальна — 3,2 метра.

Саме невисока механічна міцність, а не горезвісні шви, є головним мінусом полотен ПВХ. Про шви якраз хвилюватися не варто — якщо монтаж був виконаний якісно, з дотриманням технологій, місце з’єднання полотен буде не тільки дуже міцним, але і непомітним.

Читайте також: Варіанти обробки стін на кухні – огляд популярних і оригінальних матеріалів

А ось продукт виробника, що поставляэ широкі ПВХ полотна, найімовірніше, засмутить своєю якістю, оскільки при виготовленні таких плівок використовується дешева сировина з шкідливими домішками.

До недоліків також можна віднести невеликі провіси від 2 до 4 см в залежності від площі. Причому через приплив повітря під стельовий простір може істотно збільшитися.

Термочутливість ПВХ полотен — ще один нюанс, який необхідно враховувати. Такі стелі «не люблять» різких перепадів температур і локального нагріву.

Крім того, на думку користувача Yuraberg, жоден порядний виробник не дасть гарантії на експлуатацію ПВХ стелі в неопалюваному приміщенні.

Що стосується переваг, різноманітність фактур вінілових стель — справжня знахідка для ремонтників з уявою. Крім найбільш популярних глянцевих, матових і сатинових полотен, на ринку представлені: шкіряні, замшеві, прозорі і дзеркальні. При бажанні їх можна компонувати в процесі зварювання, а також використовувати різні кольори або спецефекти.

Натяжні стелі як вибрати

Наприклад, використовуючи спеціальний напівпрозорий матеріал, можна зробити стелю, що світиться по всій поверхні.

А ось, яке ефектне рішення знайшов користувач порталу Коля400220:  простір потрібно закрити світловідбиваючою плівкою і заклеїти місця кріплення алюмінієвою стрічкою. Після необхідно приклеїти до підкладки світлодіодну стрічку смужками з інтервалом 15-30 см, а потім натягнути полотно. Щоб світло не просочувалося, конструкція повинна бути повністю ізольованою.

Читайте також: На що звернути увагу при прийманні квартири в новобудові у забудовника

Ще одна вагома перевага вінілових стель — приголомшлива вологостійкість. І хоча рекламні «сто літрів на квадратний метр» — явне перебільшення, з невеликими підтопленнями така стеля дійсно впорається без наслідків.

Як вибрати натяжну стелю

Тканинні безшовні натяжні стелі

У цьому випадку використовується синтетична тканина з одно- або двостороннім поліуретановим просоченням. Міцність поверхні значно вище, ніж у ПВХ, що забезпечує стійкість до механічних пошкоджень. До речі, завдяки цій властивості, така стеля натягується без провисання.

Тканинне полотно не боїться температурних перепадів, що робить його «універсальним солдатом». Користувачі порталу підтверджують: діапазон температур для тканинних стель від -40 до + 60 градусів.

Вибір натяжних стель

Як випливає з назви, полотно можна змонтувати без шва. Правда, за умови, що ширина стелі не перевищує 5-5,25 метрів. В іншому випадку, невеликий «шов» — стик двох полотен — все-таки неминучий.

До недоліків тканинних стель відносять скромну колірну палітру — виробники випускають переважно білі полотна. Однак цю проблему легко вирішити, використовуючи латексні фарби або силіконовий лак. Крім того, на такому полотні чудово виходить фотодрук.

Читайте також: З чого почати ремонт квартири в новобудові з чорновою обробкою?

А ось вологостійкість залишає бажати кращого. Як розповідають користувачі порталу, якщо вода потрапить на тканину, заміни полотна все-таки не уникнути.

Як вибрати виробника?

Визначившись з видом і дизайном натяжної стелі, шукаємо виробника. На цьому етапі учасники порталу діляться на два табори: одні стверджують, що не варто зациклюватися на брендах (тим більше, коли серед бюджетних варіантів є якісні), інші рекомендують уникати дешевих виробів і остерігатися підробок. Обидві точки зору мають місце бути. З одного боку, сировина, яка використовується при виготовленні будь-яких полотен, складно називати екологічною. З іншого, все-таки хочеться мінімізувати можливі ризики для здоров’я. Крім того, нікому не хочеться стати жертвою обману, купивши третьесортний «Китай» за ціною «Італії».

Якщо ви зупинили свій вибір на тканинній безшовній стелі, ризик придбати підробку зведений до мінімуму. По-перше, їх виробляють лише в трьох країнах (Швейцарія, Німеччина, Італія), а по-друге, на кант тканинних полотен виробник ставить своє гравіювання.

А ось вінілові полотна представлені більш широко, і маркування на них, на жаль, немає. Лідируючі позиції займають французькі дилери, їм трохи поступаються німецькі, італійські та бельгійські. Крім того, є, з чого вибрати на китайському і українському ринках. До речі, продукція цих країн найбільш доступна за ціною.

Головне, на що варто звернути увагу при покупці: наявність сертифіката якості і пожежної безпеки.

Користувач порталу Milmih68 рекомендує уточнити правильність, рівномірність шагрені і перевірити наявність зовнішніх дефектів.

Читайте також: З чого складається ціна натяжної стелі

А консультант сайту радить, щоб уникнути обману працювати тільки з офіційними дистриб’юторами і перевіреними фірмами. До того ж, на його думку, підрядників дисциплінує наявність договору, в якому замовник може прописати всі свої побажання і очікування. Ремонтні роботи у Львові під ключ

Як вибрати натяжну стелю — відео

 

5/5 - (8 голосов)

Бруківка Магік