Як правильно зробити димохід для котла в приватному будинку

0
4833
Димохід з керамічних труб

У нових приватних будинках, обладнаних опалювальними котлами, для відводу димових газів встановлюють традиційні димарі з цегли, а також, все частіше використовують димохідні системи зі сталі або кераміки.

Який димар вибрати? Як правильно зробити диохід для котла в приватному будинку?

Для твердопаливного котла — димохід з цегли

Димова труба з цегли, як правило, обходиться дешевше, ніж сучасні димохідні системи. Традиційна труба димоходу з керамічної цегли легко витримує високі температури газів, що відходять. Труба витримує навіть загоряння скупчень сажі в димоході.

Цегляна димова труба для котла в приватному будинку досить важка споруда. Димохід розташовують на фундаменті або міцному залізобетонному перекритті. Спорудження такого димоходу вимагає певних навичок, кладку герметичного і довговічного димоходу краще доручити кваліфікованому мулярові-пічнику.

Шорсткі стінки димоходу сприяють накопиченню на них твердих частинок сажі. Шорсткість стінок і прямокутна форма димоходного каналу ускладнюють очистку димоходу від відкладень.

Бруківка Магік

Читайте також: Як вибрати газовий котел

Кладку димоходу виконують з повнотілої керамічної цегли на звичайному розчині кладки. Товщина стінок димоходу повинна бути не менше 120 мм (півцеглини).

Розмір каналів димоходу і вентиляції вибирають кратним розмірам цегли з урахуванням товщини вертикальних швів. Наприклад, перетин каналу може бути 140х140мм (1 / 2х1 / 2 цегли) або 140х200мм (1 / 2х3 / 4 цегли), або 140х270мм (1/2 х 1 цегла).

Димові гази в каналі димоходу не повинні сильно охолоджуватися. Тому димохід намагаються розмістити в кладці внутрішньої несучої стіни будинку або прилаштовують до стіни. Ділянки димаря, які проходять через неопалюване приміщення (горище) або зовні будинку утеплюють мінеральною ватою.

Цегляний димохід надійно і довго служить тільки при високій температурі газів, що відходять, яка перешкоджає утворенню конденсату в трубі. Як правило, ця умова виконується при роботі димоходу зі звичайним твердопаливним котлом.

При роботі з сучасними котлами на газі або рідкому паливі, а також  Твердопаливні котли піролізні, пелетними і іншими, які працюють тривалий час в режимі повільного горіння малої інтенсивності, цегляний димохід досить швидко руйнується.

Сучасні котли сконструйовані так, що гази мають досить низьку температуру. В результаті в димовій трубі відбувається конденсація парів води, що міститься в димових газах. Стінки труби постійно зволожуються. Крім того, з’єднуючись з іншими продуктами згоряння вода утворює на внутрішній поверхні труби агресивні хімічні сполуки.

Зокрема, в газах котлах міститься сірка, яка взаємодіючи з водою, утворює в димоході сірчану кислоту, яка роз’їдає його стінки. Зовнішні ознаки руйнування — темні вологі плями на зовнішній поверхні цегляної труби.

Режим роботи твердопаливного піролізного котла також сприяє утворенню в димоході агресивного конденсату, швидко руйнує цегляний димохід.

Для приєднання до цегляної димової труби газових та інших котлів з низькою температурою відхідних газів, в каналі з цегли необхідно розмістити вкладиш — трубу сталевого або керамічного димаря.

Димохід з керамічних труб — універсальне рішення для котла в приватному будинку

Димоходи зі спеціальних димохідних керамічних труб можуть застосовуватися для всіх типів котлів. Матеріал стійкий до високих температур і до будь-яких агресивних хімічних сполук, які можуть утворитися в димоході при згорянні різних видів палива. Цей тип димоходу найдовговічніший.

Керамічні труби димоходів розрізняють по допустимої максимальній температурі газів, що відходять.

Для твердопаливних котлів слід використовувати труби з допустимою температурою відхідних газів 600-650 ° С, стійкі до загоряння відкладень сажі в трубі і призначені для роботи в сухому стані.

Димоходи для газових котлів та котлів на рідкому паливі застосовують димохідні керамічні системи з допустимою температурою газів 400-450 ° С, призначені для роботи в мокрому стані.

Керамічна труба і теплоізоляція навколо вбирають вологу і тому повинні зовні вентилюватися.

Призначення і умови роботи димохідної системи вказані в поданій документації виробника.

Гладка поверхня труби і кругла форма димового каналу забезпечують стійкість стінок до забруднення і зручного очищення.

Конструкція керамічного димаря

Димохід збирають з окремих елементів — керамічних труб довжиною 600 — 1000 мм., Які з’єднують між собою за допомогою фасонних частин на кінцях і кислотостійкої мастики.

Кераміческій димохід в розрізіКерамічний димохід в розрізі:

  • труба керамічна,
  • утеплювач,
  • оболонка з бетонних блоків -модулем з вентканалу і отворами для вертикального армування.

Труби керамічного димаря зазвичай розміщують у спеціально викладеному вертикальному каналі з пустотних будівельних блоків або цегли. Канал димоходу може перебувати в складі вентиляційного блоку приватного будинку.

Для кладки оболонки застосовують спеціальні бетонні блоки з однією, двома або кількома пустотами. Інші канали використовують для вентиляції приміщень або для подачі повітря до пальника котла із закритою камерою згоряння, або для прокладки комунікацій.

Читайте також: Як вибрати міжкімнатні двері

Трубу димоходу зазвичай утеплюють для захисту оточуючих конструкцій від високої температури. Для цього навколо керамічної труби розміщують мінераловатний утеплювач. Крім того, утеплення дозволяє збільшити температуру газів, що відходять. Охолодження димових газів в трубі збільшує кількість конденсату і знижує природну тягу в трубі.

Між стінкою бетонної оболонки і утеплювачем є вертикальні повітряні канали для вентиляції утеплювача і керамічної труби димоходу.

У бетонних блоках передбачені канали для установки в них арматури. Обов’язково армують ту частину труби, яка виступає над дахом.

Будівельний ринок пропонує різноманітні комплекти деталей і матеріалів для спорудження керамічних димоходів для котла в приватному будинку.

У продажу є варіанти конструкції керамічного димаря в сталевому корпусі — із зовнішньою оболонкою з металу. Такий димохід для свого розміщення часто не вимагає пристрою фундаменту, а також йому не потрібні спеціальні канали в будівельних конструкціях. Він може бути встановлений практично в будь-якому місці, як всередині, так і зовні будинку.

Деякі виробники випускають керамічні гільзи квадратного перетину, спеціально призначені для вбудовування в цегляну кладку.

Такий димохід може бути окремо або вбудовуватися в кладку стіни.

Будівельна довжина секцій квадратної труби може бути 600 або 1000 мм. У цьому варіанті немає потреби купувати спеціальні бетонні блоки для пристрою оболонки димоходу.

Керамічний димохід для газового котла з закритою камерою згоряння

Для газових котлів із закритою камерою згоряння популярні коаксіальні, труба в трубі, димоходи зі сталі, в яких по внутрішній трубі відаляються димові гази, а по зовнішній трубі в котел подається повітря з вулиці для горіння.

У суворому українському кліматі при роботі котла з коаксіальним димарем часто виникають проблеми. У сильні морози холодне вуличне повітря, що рухається по зовнішній трубі, дуже сильно охолоджує внутрішню трубу і димові гази в ній. Конденсат, що випадає з димових газів, намерзає на стінках труби, поступово закупорюючи димохід. Автоматика котла реагує, і відключає котел.

Менше проблем для роботи газового котла доставляють димоходи з двома роздільними каналами: один -для димових газів і інший — для повітря в пальник.

Оболонку керамічного димаря для газового котла з закритою камерою згоряння збирають з бетонних блоків з двома каналами. Утеплена керамічна гільза зберігає температуру димових газів, завдяки цьому, обмерзання димоходу не відбувається. Повітря до пальника котла подається по розташованому поруч вентиляційного каналу.

Металевий димохід

Сталеві труби димоходів для газових котлів з температурою димових газів 400-450 ° С виготовляють з нержавіючої сталі товщиною 0,5-0,6мм. Такі труби досить стійкі до впливу агресивного конденсату на стінках.

З твердопаливними котлами використовують труби з жаростійкої сталі товщиною 1,0 мм.

Термін служби сталевих димарів значно менше, а їх вартість, як правило, вище, ніж керамічних і цегляних.

Але сталеві димоходи заводського виробництва простіші і швидші в монтажі, вони досить легкі і не вимагають для установки міцних підстав і спеціальних каналів в будівельних конструкціях. Доступні для ремонту.

Сталевий димар для котла в приватному будинку з готових елементів легко зібрати своїми руками.

Сталевий димар, як і керамічний, не схильний накопичувати забруднення на своїх стінках, а поверхня стінок легко очищається.

Конструкція металевого димоходу

Металеві димоходи виготовляються в декількох варіантах:

1. Сталева одностінна труба димоходу може розміщуватися в спеціально викладеному вертикальному каналі будівельної конструкції. Конструкція димоходу в цьому випадку аналогічна влаштуванню керамічного (дивись вище).

2. одностінні труби використовують також для реконструкції цегляного димоходу, пристосовуючи його для роботи з газовим котлом. Сталеву одностінну трубу димоходу просто вставляють зверху в канал цегляної труби. Для вставки в існуючу цегляну трубу з прямокутним каналом випускають сталеві труби овального перетину.

3. Димохід збирають з готових секцій заводського виготовлення. Секція являє собою двостінні труби( сендвіч димохід ). Труба димоходу знаходиться всередині іншої сталевої труби — захисного корпусу, оболонки. Простір між трубою і оболонкою заповнений теплоізоляцією.

Зовнішню трубу сендвіч — димоходу роблять з нержавіючої або оцинкованої сталі.

Випускають димоходи, призначені для установки як усередині приміщень, так і зовні. Димохід легко, як конструктор, збирається з окремих сендвіч-модулів.

Застосування таких димоходів дозволяє їх легко встановлювати в приміщеннях, де в будівельних конструкціях немає спеціальних димохідних каналів, або взагалі зовні на стіні.

4. Для котлів з закритою камерою згоряння випускають сталеві повітряно-димохідні системи — коаксіальні канали труба в трубі. По внутрішній трубі відводяться димові гази, а по зовнішній подається до котла повітря для горіння палива. Вартість таких димоходів досить висока.

Як правильно вибрати димохід для котла в приватному будинку?

Для правильного вибору димоходу для котла в приватному будинку необхідно визначити умови роботи і параметри димових газів. Ці параметри залежать від типу опалювального котла і виду використовуваного палива.

Димохід вибирають за наступними параметрами:

  • За температурою димових газів. Номінальна робоча температура димоходу не повинна бути менше температури газів, що відходять від котла в нормальному режимі роботи.
  • За тиском газів в димоході. Одні димоходи можуть бути розраховані на роботу при природній тязі (розрідження в трубі), інші призначені для роботи з котлами з наддувом — примусовим відведенням продуктів згоряння (надлишковий тиск в трубі). Випускаються також і універсальні за цим параметром димоходи.
  • За наявності конденсату в димоході. Одні димоходи призначені для роботи в сухому стані, в умовах, коли конденсат в трубі не утворюється. Інші димоходи обладнані конденсатозбірниками і конденсатовідвідниками — можуть працювати в умовах конденсації вологи на стінках труби.
  • За корозійною стійкостю, яка визначається вмістом сірки в спалюваному паливі. Димарі діляться на три класи корозійної стійкості по сполукам сірки: 1 — клас, димоходи для відводу продуктів згоряння газового палива; 2 — клас, димоходи для котлів на дровах і рідкому паливі з вмістом сірки до 0,2%; 3 — клас, димоходи для котлів на вугіллі, торфі і рідкому паливі з вмістом сірки більше 0,2%.
  • По стійкості до займання скупченої сажі в димоході. Димарі можуть бути стійкі або не стійкі до займання сажі в димоході. При горінні скупчень сажі температура в димоході може короткочасно підвищуватися до 1000 оС.
  • По допустимій відстані до горючих конструкцій. Конструкції, що згорають в будинку повинні бути розташовані від зовнішньої оболонки димоходу на відстані не ближче, зазначеного в технічній документації на газохід, або додатково захищені від впливу високих температур.

На кожен елемент димохідної системи виробники зобов’язані наносити маркування. За нормами Євросоюзу умовними позначеннями (букви і цифри) вказуються всі основні параметри: температура газів, що відходять, клас тиску газів, стійкість до впливу конденсату, клас стійкості до корозії, стійкість до займання сажі, допустима відстань до горючих матеріалів.

Димова труба повинна забезпечити видалення з котла певної кількості газів в одиницю часу. Рух газу в трубі може бути примусовим, з механічним спонуканням, або природним — під дією сил тяги.

Виробники котлів в технічній документації зазвичай вказують мінімальні розміри димоходу для свого обладнання та інші вимоги до димохідної системі. Перш, ніж вибрати димар — виберіть котел.

Крім параметрів відхідних газів, вибір димоходу визначається і конструктивними особливостями будівлі. Наприклад, при установці котла на мансарді, доцільно вибрати сталевий димар, який має малу вагу і не потребують посилення перекриття.

Вибрати котел і димову трубу необхідно до початку будівництва будинку, щоб заздалегідь зробити необхідні для їх установки зміни в конструкціях будинку.

Вибір котла, димоходу і точний розрахунок розмірів димоходного каналу для котла краще доручити фахівцеві.

Димохід для котла з природною тягою

Рух газу в трубі під дією сил тяги відбувається через різницю температури газів на вході і виході з димоходу. Гарячі гази в димохідній трубі спрямовуються вгору, створюючи в трубі розрідження.

Хороша тяга в димарі є обов’язковою умовою для економічної роботи котла з високою продуктивністю. Особливо це важливо для роботи котла з природною тягою.

При влаштуванні димаря для котла з природною тягою слід виконати ряд загальних вимог, які не залежать від того, з якого матеріалу зроблена труба:

Димохід повинен бути герметичним, наявність тріщин, щілин, отворів не допускається.

Необхідно забезпечити вертикальність і прямолінійність труби. У разі необхідності допускається зміщення димоходу в сторону до 1000мм. під кутом не більше 30 град. до вертикалі.

Поверхня всередині димової труби повинна бути гладкою. Шви кладки необхідно ретельно затирати. Слід уникати наявності в димоході місцевих звужень і розширень.

Нижче місця з’єднання димоходу з котлом, в трубі роблять люк для чищення труби.

Для обмеження максимальної тяги в трубу, на шляху газів, що відходять, встановлюють заслінку, якщо такию заслінкою не обладнано котел.

В димохід рекомендується встановити автоматичний обмежувач тяги. Обмежувач тяги — це клапан, який встановлюють в димохід нижче місця з’єднання труби з котлом. При скачках тяги, клапан під дією перепаду тиску відкривається, і пропускає в трубу холодне повітря зовні. Підсос холодного повітря знижує тягу в трубі. Автоматичне обмеження тяги стабілізує режим роботи котла.

Ділянки димоходу, розташовані зовні будівлі, обов’язково утеплюють. В не утепленому димоході гази швидко охолоджується. В результаті знижується тяга, падає потужність котла, на стінках труби випадає конденсат.

Особливі вимоги до пристрою димаря зазвичай вказуються в технічній документації до котла. Перш, ніж вибрати димар — виберіть котел. Дізнайтеся з технічної документації вимоги до димохідної системі котла.

Продуктивність димоходу — величина тяги, визначається температурою відхідних газів і розмірами повітряного каналу труби. Чим більше температура газів, перетин і висота каналу димохідної труби, тим вище величина природної тяги в димоході.

Димохід на даху

При вітрі в потоках повітря, що обтікають дах та інші перешкоди, утворюються, як біля крила літака, зони розрідження і зони підвищеного тиску. Розташування таких зон постійно змінюється в залежності від сили і напряму вітру.

Якщо оголовок димової труби потрапить в область розрідження, то тяга в димоході посилюється, якщо в зону тиску, то тяга в трубі зменшується або навіть перекидається, гази починають рухатися в зворотному напрямку з вулиці в будинок.

Щоб зменшити вплив вітру на роботу димоходу, оголовок димохідної труби над дахом необхідно розмістити на певній відстані.

Відстань димоходу від даху
Мінімальні відстані оголовка димаря від конструкцій будинку.
а — на плоскому даху з ухилом менше 12 град .; б — на похилому даху при розташуванні оголовка ближче 1м. від коника; в — те ж, але при розташуванні оголовка далі 1 м. від гребеня даху; г — поблизу перешкоди для вітру у вигляді стіни або ската даху з ухилом більше 12 град.

Блискавкозахист димоходу — димової труби

Відомо, що блискавка любить бити в  припідняті надземлею дерева і споруди. У українських будівельних правилах досі немає обов’язкової вимоги про пристрій блискавкозахисту від прямих ударів блискавки приватного будинку (хоча всі інші будівлі вимагають захисту). Тому, на дахах приватних будинків рідко побачиш громовідводи.

Сучасний приватний будинок все більше насичується різними струмопровідними елементами і комунікаціями. Металева покрівля, сталева арматура в стінах, труби і дроти численних інженерних систем на даху, горищі і фасаді — все це притягує блискавку, так як створює зручні шляхи для атмосферної електрики. Приватний будинок теж потребує системи, яка перехопить розряд блискавки і направить його в безпечний напрямок.

Багато забудовників, розуміючи небезпеку відсутності блискавкозахисту для життя членів своєї сім’ї і для збереження майна, все ж роблять захист свого будинку від удару блискавок. Та й в захищеному будинку відчуваєш себе спокійніше, особливо під час грози.

При влаштуванні блискавкозахисту приватного будинку зазвичай керуються правилами, встановленими в Євросоюзі. Тим більше, що виробниками обладнання для монтажу блискавкозахисту, як правило, є фірми з Європи.

Потрапляючи в будівлю, блискавка вдаряє найчастіше в підняті над дахом частини і конструкції. Тому, димові і вентиляційні труби, антени в першу чергу захищають від удару блискавки.

Димову трубу з цегли та інших не струмопровідних матеріалів захищають від удару блискавки, шляхом установки на трубі металевого штиря — штанги.

Димохідну трубу з металу або з металевим оголовком, для захисту від удару блискавки, з’єднують струмопроводом з горизонтальним блискавкоприймачем на конику даху. Роль блискавкоприймача в цьому випадку грає оголовок труби.

Якщо металева димова труба з’єднана з котлом, що має електронну систему управління, то з’єднувати трубу з горизонтальним блискавкоприймачем на даху не можна. Виникає небезпека при ударі блискавки в трубу, занесення по трубі високого електричного потенціалу в мікропроцесорну схему котла, що спричинить його пошкодження.

Димову трубу котла з електронною системою управління і контролю обов’язково захищають окремими вертикальним блискавкоприймачами. Блискавковідвід повинен бути від труби на відстані не менше 0,45 м. Елементи кріплення, що забезпечують цю дистанцію, повинні бути зроблені з електроізоляційного матеріалу, стійкого до вологи. Така захисна відстань між трубою і громовідводом гарантує, що електричний потенціал блискавки не перейде з громовідводу на трубу через іскровий розряд.

Металеві труби димоходу в цьому варіанті заземляются внизу, в системі зрівнювання потенціалів.

Аналогічний пристрій блискавкозахисту повинні мати антени на даху, а також труби вентиляції, якщо вони приєднані до блоку вентиляції з електронним управлінням.

Якщо димові труби, антени і труби вентиляції встановлюються зовні на фасаді будинку, то їх блискавкозахист теж виконується по одному з трьох варіантів, описаних вище.

Для захисту даху від удару блискавки, по гребеню прокладають провід горизонтальної штанги. До цього ж провідника приєднують і вертикальні блискавкоприймачі. Горизонтальний блискавкоприймач захищає покрівельне покриття, приймаючи на себе удар блискавки.

Розряд блискавки не повинен мати можливість потрапляти в металеве покрівельне покриття або в особливо тонкостінні сталеві труби димоходу і вентиляції. Тонкий метал від удару блискавки тут же розплавиться і прогорить, що може стати причиною пожежі і руйнування конструкцій.

За умовами термічної стійкості при ударі блискавки, блискавкоприймачі і струмопроводи зі сталі повинні мати товщину металу стінки не менше 4 мм., — З круглої сталі повинні мати діаметр не менше 6 мм.

Вертикальні блискавкоприймачі повинні витримувати тиск вітру. При довжині до 3м. вертикальний блискавкоприймач виготовляють із сталевого прута діаметром 10 — 16 мм.

До струмопроводу системи блискавкозахисту на даху приєднують всі інші металеві конструкції — ринви і труби, каркаси мансардних вікон, вбудованих в дах.

Токопроводи блискавкозахисту спускають з даху до землі і приєднують до заземлювачів. Заземлювач блискавкозахисту — це сталевий штир діаметром не менше 12 мм. або куточок з товщиною полиці не менше 4 мм. забитий в землю на глибину 2 2,5 метра. Система блискавкозахисту буде більш довговічною, якщо використовувати провідники, затискачі та деталі кріплення з оцинкованої сталі.

Крім блискавкозахисту даху, в будинку ще необхідно виконати захист і заземлення електропроводки. Для влаштування заземлення електропроводки існують свої правила. Правилами допускається поєднувати, сполучати заземлювачі блискавкозахисту даху із заземленням електропроводки.

Будівельні організації часто пропонують змонтувати від блискавки на даху будинку, використовуючи комплект (систему) матеріалів і обладнання вітчизняного або зарубіжного виробника.

Як вибрати висоту блискавковідводу

Вертикальний блискавкоприймач має зону захисту від удару блискавки в формі конуса, з вершиною у верхній точці.

Не рекомендується робити занадто високий блискавкоприймач, наприклад, такий, щоб в зону його захисту потрапляв повністю весь дах будинку. Високий блискавкоприймач буде притягувати до себе занадто багато блискавок зі всієї округи. Краще встановити кілька блискавкоприймачів невеликої висоти у кожного об’єкта, що захищається (димоходу, антени, труб вентиляції).

Оброблення і відступки димоходу (димової труби) до горючих конструкцій

Розбирання — потовщення стінки димової труби при проході через перекриття.

Потовщення стінки звичайної цегляної труби, від димового каналу до горючих конструкцій перекриття, повинно бути не менше 500 мм.

Якщо конструкції перекриття, що примикають до труби, захищені від загоряння, то відстань від захисту до димового каналу в обробленні можна зменшити до 380 мм.

Захищати від загоряння дерев’яні конструкції, правила наказують шляхом нанесення штукатурки товщиною 25 мм. по металевій сітці або металевим листом по азбестовому картону товщиною 8 мм.

Висота оброблення повинна бути більше товщини перекриття на 70 мм. Спирати або жорстко поєднувати оброблення з конструкцією будівлі не слід.

Зовнішня поверхня звичайних цегляних димових труб повинна відступати від не захищених горючих конструкцій стін, перегородок мінімум на 260 мм., Від захищених — 200 мм., Від крокв і обрешітки даху — на 130мм.

Димовідвід — горизонтальна труба від котла до димоходу, повинна відступати від горючої стелі на 500мм, від горючої статі на 140мм, не менше.

Зазначені вище розміри розділів і відступів будівельними правилами встановлені для традиційних димових труб з кладкою з керамічної цегли.

А які ж оброблення та відступи повинні бути у сучасних димарів — керамічних, сталевих? На це питання будівельні правила відповідають так — розміри розділів і відступів димових каналів (димарів) промислового виготовлення слід приймати відповідно до технічної документації заводу-виробника.

Наприклад, за стандартами Євросоюзу у сталевого сендвіч — димоходу розмір відступу від горючих стін для кожної моделі встановлюється виробником виробу. На кожен елемент димоходу наноситься маркування, наприклад, «C60», де 60 мм — це мінімальна відстань до горючих конструкцій.

Поради забудовникові

Традиційну цегляну трубу, як найбільш бюджетний варіант, слід використовувати в якості димоходу тільки для звичайних твердопаливних котлів на дровах. При переході в перспективі на газове паливо, в цегляну трубу вставте вкладиш з нержавіючої сталі.

Для будинку, що будується з газовим котлом цегляну трубу з вкладишем буває вигідно спорудити відразу в процесі кладки стін. Вартість будівництва цегляної труби з вкладишем буде помітно нижче, ніж димоходів з кераміки або металу з готових деталей. Термін служби сталевого вкладиша буде менше, ніж керамічної.

Для сучасних котлів на газі, рідкому паливі та твердопаливних на вугіллі, торфі або з повільним режимом горіння (піролізні, пелетні) використовуйте керамічні димоходи. Збудувати димові труби з готових деталей швидше і простіше.

Сталевий димар вибирають в разі реконструкції опалення в приватному будинку — при установці котла в приміщенні, де в будівельних конструкціях немає каналу для розміщення керамічного димаря.

При використанні багатопаливного котла або двох котлів на різних видах палива підключених до загального димоходу, параметри димоходу повинні відповідати найбільш жорстким умовам роботи.

Не допускається використовувати тонкостінні з корозійностійкої сталі димоходи, призначені для газових котлів, для роботи з твердопаливними котлами — прогорять.

Димарі призначені для роботи в умовах конденсації можуть працювати і в сухому стані, але не навпаки.

Для твердопаливних котлів вибирають димоходи стійкі до загоряння сажі в димоході.

4.7/5 - (19 голосов)

Бруківка Магік