Який газовий котел вибрати — огляд типів і моделей обладнання

0
2073

З цього огляду ви дізнаєтеся який газовий котел вибрати, які типи котлів існують і в яких випадках потрібен той чи інший вид опалювального обладнання. Крім цього, представляємо вашій увазі рейтинг кращих газових котлів для приватного будинку, складений на основі відгуків користувачів і з урахуванням основних характеристик обладнання.

Який газовий котел вибрати

Зміст:

Який газовий котел вибрати настінний чи підлоговий

За способом встановлення газові котли бувають двох типів:

  • Настінні
  • Підлогові

Перший різновид передбачає кріплення до стіни, тому володіє невеликою масою — не більше 80 кг. Потужність таких агрегатів може досягати 35 кВт, (більш потужні зустрічаються рідко), а місткість вбудованого бойлера не перевищує 40 літрів. Настінні моделі — відмінне рішення для невеликих приватних будинків площею близько 100 м

Бруківка Магік

Настінні котли

Хоча ці пристрої мають малу потужність і володіють невеликими можливостями нагріву, у них є свої плюси:

  • для настінного котла не потрібно виділяти спеціальне приміщення — досить розмістити прилад у ванній або на кухні;
  • більшість агрегатів настінного типу оснащується закритою камерою згоряння, при цьому димохід можна вивести через отвір в стіні.

Стаціонарний котел більший і важчий: маса таких агрегатів може перевищувати 100 кг. Монтаж такого устаткування потребує створення котельні з дотриманням вимог профільних СНіПів. Правила регламентують важливі параметри оснащення приміщення: висоту стелі, розміри подіуму для котельного обладнання, показники кратності повітрообміну.

Камера згоряння у підлогових агрегатів переважно відкритого типу. Це означає, що для нормальної роботи потрібен постійний приплив повітря. Однак підлогові котли мають більшу потужність, в порівнянні з настінними.

Підлогові котли

У настінних агрегатів є вразливе місце — теплообмінник. Цю деталь часто виготовляють зі сталі для зниження вартості котла і зменшення його маси. На стінках теплообмінника утворюється конденсат, який має кислотні властивості, що призводить до руйнування сталевої деталі. Вартість заміни теплообмінника досягає 50% від ціни самого котла. Мідь більш стійка до корозії, тому у теплообмінників з міді тривалий термін служби, однак і ціна мідних елементів вище.

Читайте також: Встановлення газового котла в приватному будинку: правила і рекомендації

При виробництві підлогових пристроїв немає необхідності зменшувати масу, тому теплообмінники для таких агрегатів нерідко виготовляють з чавуну. Основні переваги цього матеріалу — теплоємність і довговічність. Термін служби чавуну досягає 50 років. Однак у такого теплообмінника є недолік — крихкість. Крім того, різкі температурні перепади в подавальних і зворотних трубах негативно впливають на чавун.

При виборі між підлоговим і настінним газовим котлом необхідно враховувати, що настінні агрегати часто обходяться дешевше, так як вони комплектуються розширювальним баком і циркуляційним насосом. Для підлогового обладнання ці деталі потрібно купувати окремо, що призводить до додаткових витрат.

Котел з насосом і баком

В окремих випадках опалювальну систему з одноконтурним котлом заповнюють не водою, а спеціальним антифризом. Ця рідина не призводить до корозії металевих деталей і дозволяє збільшити термін служби котла і трубопроводу. На відміну від води, антифриз не замерзає при негативних температурах, тому в зимовий період система опалення з антифризом не виходить з ладу (а вода може замерзнути і пошкодити труби).

Антифриз можна застосовувати тільки в підлогових котлах. Він не підходить для настінних моделей, так як може призвести до деформації, протікання і екологічної катастрофи локального масштабу. Цей факт необхідно враховувати при виборі газового котла для періодичної експлуатації в зимовий період, наприклад, в дачних будинках.

Одноконтурний чи двоконтурний газовий котел

Одноконтурний газовий котел — це пристрій з однієї магістраллю, яке має один теплообмінник. Такі котли спочатку призначені для опалення заміського будинку і для пристрою теплої підлоги.

Двоконтурний газовий агрегат оснащений двома теплообмінниками. Пристрій підключається до двох незалежних магістралей, одна з яких призначена для опалення, а друга — для постачання гарячої води.

Нагрівання води для гарячого водопостачання може здійснюватися одним з трьох способів:

  • Нагрівання за допомогою проточного нагрівача котла.
  • Нагрівання з використанням вбудованого в котел бака.
  • Нагрівання в окремому бойлері.

Здавалося б, можна придбати двоконтурний котел для будинку, в якому проживає велика родина, а для будинку, в який ви приїжджаєте тільки на вихідні, досить одноконтурного. Але насправді таке рішення не завжди буде оптимальним.

Читайте також: Опалення будинку: види котлів, їх головні відмінності

Основний недолік двоконтурних агрегатів з проточною системою нагрівання води полягає в тому, що опалення і гаряче водопостачання не можуть працювати одночасно, а включаються по черзі. Тобто поки ви приймаєте душ, батареї в будинку остигають. При цьому котли потужністю до 25 кВт не здатні підтримувати досить високу температуру відразу для двох точок водозабору.

Тобто, коли одна людина приймає душ у ванній, а інший вирішить помити посуд на кухні, душ автоматично стане контрастним. Навіть покупка потужних моделей не рятує становище — тому що навіть при діаметрі підключення ½ дюйма потік води не сильно покращитися.

Підлгові котли - схема

Якщо кран віддалений від котла більш ніж на 5 метрів, то після того, як ви включите воду, потрібно почекати 10-15 секунд, щоб холодна вода змінилася гарячою. Для вирішення цієї проблеми можна обзавестися двоконтурним газовим агрегатом з вбудованим бойлером, в якому постійно є гаряча вода. Місткість такого бака досягає 40 літрів, іноді більше: цього вистачає на експрес-душ, але не на прийняття ванни.

Підлогові котли схеми

У разі, коли гаряча вода потрібна постійно і для комфортного використання гарячого водопостачання, рекомендується купувати одноконтурний агрегат і додаткове обладнання — бойлер непрямого нагріву. Окремо бойлер застосовується у випадках, коли необхідний великий обсяг заготовленої гарячої води — близько 100-200 л. Це пристрій являє собою містку металеву ємність з теплоізоляцією.

Усередині бойлера знаходиться змійовик, з’єднаний з опалювальною системою будинку. По змійовику рухається нагріта вода або антифриз, в результаті чого нагрівається вода в бачку. Якщо в будинку проживає невелика сім’я, то досить бойлера об’ємом 100 л. Якщо котел вимкнути, то вода в бойлері остигає нешвидко.

Газовий котел з окремим бойлером

До недоліків такої системи з одноконтурного котла і бойлера непрямого нагріву відносять:

  • більш високу вартість такої комбінації, в порівнянні з двоконтурним агрегатом;
  • необхідність окремого приміщення в якості котельні.

При цьому таке поєднання обладнання дозволяє забезпечити рециркуляцію гарячого водопостачання: відкриваючи будь-який кран, ви відразу отримаєте гарячу воду. Додатково до системи можна підключити теплу підлогу або рушникоосушувач, які будуть функціонувати при вимкненому опаленні. Рециркуляція — це зручно, але не завжди вигідно з економічної точки зору.

Якщо по трубопроводу подається жорстка вода, то покупка двоконтурного котла — не найвдаліше рішення. Це може обернутися необхідністю заміни вторинного теплообмінника. Вартість такого ремонту може досягати 50% від ціни самого котла. Насправді двоконтурні агрегати призначені для маленьких будинків і квартир, так як вони займають менше місця і дозволяють економити вільний простір.

Порада: іноді оптимальним варіантом може стати двоконтурний газовий котел в поєднанні з електричним бойлером. Завдяки такому обладнанню завжди буде гаряча вода в будинку, навіть при поломці одного з пристроїв.

Конвекційний або конденсаційний газовий котел

Залежно від способу обігріву, газові котли поділяються на два типи:

  • конвекційні (або традиційні);
  • конденсаційні.

Саме цю особливість слід враховувати в першу чергу при покупці котла. Однак перед тим, як зробити остаточний вибір потрібного типу, необхідно докладніше дізнатися про особливості цього котельного обладнання.

Принцип роботи конвективного котла: паливо згорає і нагріває воду, а утворені гази видаляються через димар. Температура газів перевищує 100 ° C, тому вони йдуть, не встигаючи охолонути до точки роси і не залишаючи конденсату на поверхні труб. Коефіцієнт корисної дії традиційного котла становить близько 90%.

При цьому відбуваються часткові втрати теплової енергії, коли гарячі гази йдуть в димар. Наприклад, якщо потужність пальника становить 20 кВт, то на нагрів теплоносія йде лише 18 кВт.

Присирій конвекційного котла

  1. Приєднання димаря.
  2. Нагнетатель.
  3. Теплообмінник
  4. Камера згорання
  5. Пальник
  6. Теплообмінник ГВС
  7. Пріоритетний клапан
  8. Циркуляційний насос

Для підвищення ККД в конденсаційних котлах використовується нагрів відпрацьованими газами. Т. е. Рідина проходить дві стадії нагріву — відпрацьованими газами, а потім нагрів за допомогою згоряння газу. У міру охолодження топкових газів зростає частка енергії, що використовується за призначенням.

Сучасні котельні агрегати конденсаційного типу більш економічні при дотриманні певних умов. Конденсація здійснюється всередині котла, тому найбільш повно використовується не тільки енергія від згоряння газу, а й тепло, що утворюється в процесі конденсації. Це називається вищою теплотою згоряння.

Завдяки конденсації вдається отримати значну прибавку тепла, що досягає 11%. На практиці коефіцієнт корисної дії конденсаційних котлів становить 106-109%. Тут ККД перевищує 100% через те, що при розрахунку ККД традиційних котлів не враховано вища теплота згоряння.

Здавалося б, масова заміна котельного обладнання на конденсаційні агрегати призведе до масового ефекту. Однак ситуація не така проста. При охолодженні газів до 57 ° C, почнеться конденсація. Водяна пара, наявна в складі газів, буде поступово переходити в рідкий стан, накопичуючи в собі хімічно активні речовини.

Конденсат, що утворюється всередині котла, має високу хімічну активність, отже, теплообмінник повинен бути виготовлений з відповідного матеріалу. Частина агресивного конденсату потрапляє в димохід, тому він теж повинен бути стійкий до такого впливу. Утворену рідину необхідно видаляти з системи, наприклад, в каналізацію (якщо контролюючі органи дозволять зливати конденсат туди).

Однак це не завжди можливо: часто котли розміщують в підвальних приміщеннях, не обладнаних системою каналізації. При використанні септика зливати конденсат в каналізацію не вийде, так як це призведе до порушення його роботи. Тому може знадобитися додаткове оснащення — обладнання, яке здійснює хімічну нейтралізацію конденсату, а також витратні матеріали для нього.

В результаті вартість конденсаційного котла істотно вище, для нього не підходить звичайний димар, і необхідно вирішити проблему утилізації конденсату. Якщо збільшення теплової потужності досягає 10-15%, то це буде вигідно. Однак подібна надбавка можлива тільки в кращому випадку.

Читайте також: Як правильно зробити димохід для котла в приватному будинку

Для охолодження димових газів необхідно забирати у них теплову енергію та передавати її воді, що надходить в котел. При цьому потрібно враховувати, який тип опалювальної системи використовується: низькотемпературна або високотемпературна система опалення. До низькотемпературних систем опалення відносяться водяні теплі підлоги.

Якщо в будинку змонтована водяна тепла підлога, то в котел надходить вода з температурою близько 30 ° C. Конденсація відбувається при температурних показниках близько 55 ° C. Тому в такій ситуації можна ефективно охолодити димові гази, щоб конденсація здійснювалася в котлі.

Водяна тепла підлога

Але у випадках, коли для обігріву кімнат застосовуються радіатори, температура теплоносія на вході в котел залишається високою — в середньому близько 50 ° C. При таких показниках не вдається в достатній мірі охолоджувати гази. В результаті в котлі відбувається лише часткова конденсація, а значна частка продуктів згоряння охолоджується вже в димоході.

Читайте також: Опалення через теплу підлогу чи радіатори?

Таким чином, котельне обладнання конденсаційного типу може ефективно працювати тільки в випадках, коли в опалювальній системі є низькотемпературний контур. У системах з радіаторним обігрівом ККД буде трохи більше, ніж у традиційного котла, але не досягне максимально можливого значення. На практиці при температурному перепаді води від 80 до 50 ° C коефіцієнт корисної дії становить в середньому 95-98%.

При розрахунку потужності конденсаційного обладнання необхідно уточнювати необхідну теплову потужність і враховувати ККД в даних умовах. У документації зазвичай вказують як мінімум два значення коефіцієнта корисної дії: для перепаду 80-50 ° C і для 50-30 ° C. Тому вибирати котел потрібно з урахуванням типу опалювальної системи.

Який газовий котел краще і чи варто встановлювати конденсаційну модель — потрібно вирішувати в кожному індивідуальному випадку. Наприклад, якщо в високотемпературній системі опалення просто замінити котел на дорогий конденсаційний, то надбавка буде не суттєвою. При новому будівництві та монтажі теплої підлоги можна отримати близько 15 додаткових відсотків потужності.

Кращі настінні газові котли

Bosch Gaz 7000 W MFA

Модельний ряд

У цій лінійці німецького бренду представлено п’ять моделей, що працюють на магістральному і зрідженому газі. Це настінні пристрої із закритою камерою згоряння, потужність котлів 24, 28 і 33 кВт. Економічні пристрої ефективні для опалення та гарячого водопостачання. Додаткові плюси цих агрегатів — простота монтажу і компактність.

Bosch Gaz 7000 W MFA

Приготування гарячої води.

У лінійці представлені двоконтурні моделі, оснащені двома теплообмінниками для гарячого водопостачання, і одноконтурні, що вимагають додаткової установки бойлера.

Конструктивні особливості.

  • Атмосферний пальник з нержавіючої сталі з можливістю роботи на зрідженому газі.
  • Первинний монотермічний теплообмінник.
  • Наявність триходового змішувального клапана з електроприводом для підключення бойлера.
  • Розпал електронного типу.
  • Дворежимне приготування гарячої води: Comfort для постійного підтримання високої температури і Eco для нагріву води при необхідності.
  • Захист котлового насосу від блокування, замерзання, накипу.
  • Система усунення теплової інерції.
  • Захист бойлера від легіонел.

Оснащення

В обладнанні передбачена можливість модуляції потужності в режимах ГВП та опалення. Є модуль управління Bosch Heatronic 3, система безпеки вбудована в плату управління. Агрегати оснащені системою самодіагностики з широким функціоналом.

Додаткова інформація 

ККД котлів становить 91%. Пристрої оснащені великим набором дистанційних регуляторів, термостатів, погодозалежних программаторів і таймерів. Завдяки сумісності з геліосистемами, реалізована можливість зміни налаштувань системи опалення та водопостачання з урахуванням інтенсивності впливу сонця.

Baxi Eco Four

Модельний ряд

Італійські настінні котли, представлені в цьому модельному ряду, працюють на зрідженому або магістральному газі і мають потужність 14 і 24 кВт. У лінійці — три моделі опалювального обладнання, призначеного для заміських будинків, котеджів і офісів. Ці пристрої користуються великим попитом на українському ринку через свою продуктивність, компактні розміри і багатьох інших якостей.

Baxi Eco Four

Приготування гарячої води.

Двоконтурні моделі дозволяють нагрівати воду в проточному режимі, а при установці одноконтурного котла для забезпечення ГВП буде потрібно підключення бойлера непрямого нагріву.

Конструктивні особливості.

  • Первинний теплообмінник з міді.
  • Пальник і теплообмінник для ГВП з нержавіючої сталі.
  • Захист від блокування і замерзання.
  • Циркуляційний насос оснащений пристроєм для видалення повітря, що працюють в автоматичному режимі.
  • Найменш допустимий тиск газу становить 5 мбар.
  • Автоматичний байпас.
  • Повільний електронний розпал та електронна модуляція полум’я.
  • Датчик протоку нагрітої води.

Оснащення

До пристрою можна підключати програмований таймер і термостат. Для відображення відомостей про функціонування системи використовується рідкокристалічний екран. Котли цього модельного ряду оснащені системою електронної самодіагностики з можливістю відображення сигналу про блокування на диспетчерському пульті.

Додаткова інформація 

До пристроїв можна під’єднати датчик вуличної температури, так як в них вбудована погодозалежна автоматика. Температура в контурі опалення регулюється і підтримується в автоматичному режимі.

Vaillant turboTEC plus VU INT

Модельний ряд

У цій модельній лінійці бренду Vaillant (Німеччина) представлено 6 моделей котлів. Всі моделі в якості палива можуть використовувати магістральний або скраплений газ. Потужність настінних агрегатів варіюється від 12 до 36 кВт. Всі моделі цієї лінійки — одноконтурні, оснащені закритою камерою згоряння.

Vaillant turboTEC plus VU INT

Приготування гарячої води.

Всі моделі котлів одноконтурні та призначені тільки для опалювальної системи. Для приготування гарячої води потрібно установка бойлера непрямого нагріву. Є можливість комбінування з різноманітними водонагрівачами VIH.

Конструктивні особливості.

  • Мідний первинний теплообмінник.
  • Для виготовлення пальника застосовується хромо-нікелева сталь.
  • Циркуляційний насос оснащений автоматичним перемикачем ступенів.
  • Система захисту від замерзання і постійний контроль тиску в системі опалення.
  • Розширювальний бак закритого типу.
  • Автоматичне відведення повітря.
  • Електронне запалювання.
  • В обладнанні вбудований комутаційний модуль, призначений для інтерфейсу e-bus.

Оснащення

Котли укомплектовані автоматичним пропускним і запобіжними вентилями. Є пріоритетний перемикаючий вентиль з електроприводом. У пристроях передбачено захист від заклинювання насоса і трьох ходового вентиля, що виникає в результаті простою. Рідкокристалічний дисплей з підсвічуванням дозволяє контролювати стан, а система діагностики допомагає швидко виявляти несправності.

Додаткова інформація 

Коефіцієнт корисної дії перевищує 91%. У режимі опалення передбачена можливість настроювання на часткову потужність. Допустима збірка каскадної конструкції на основі котлів цієї лінійки.

Protherm Пантера KTV

Модельний ряд

Цей модельний ряд бренду зі Словаччини включає в себе дві моделі настінних двоконтурних газових котлів із закритою камерою згоряння. Агрегати потужністю 24 і 29 кВт здатні працювати на магістральному або зрідженому газі. Відмінна риса цієї лінійки — підвищена комфортність в застосуванні і обслуговуванні.

Protherm Пантера KTV

Приготування гарячої води.

Підготовка гарячої води проводиться в пластинчастому теплообміннику зі сталі або в окремому накопичувальному бойлері. Нагрівання води здійснюється зі швидкістю 14 літрів за хвилину.

Конструктивні особливості.

  • Пластинчастий теплообмінник для гарячого водопостачання, виготовлений зі сталі.
  • Камера згорання закритого типу.
  • ККД 91–92,8%.
  • Модуляція полум’я в автоматичному режимі.
  • Незалежне регулювання теплових навантажень системи опалення та ГВП.
  • Мікропроцесорне управління.
  • Вбудований циркуляційний насос оснащений автоматичним пристроєм для видалення повітря.
  • Вбудований підживлюючий вентиль для заповнення рідиною системи опалення.

Оснащення.

Діагностика роботи обладнання проводиться автоматично. Передбачено два режими управління: «Комфорт» і «Зима — Літо». Котел захищений від перегріву і замерзання, є вбудований контроль наявності полум’я і тяги в димоході, а також система антиблокування насоса.

Пристрої цього модельного ряду здатні працювати з погодозалежною автоматикою. Параметри роботи системи опалення, інформація про несправності і необхідності техобслуговування відображаються на рідкокристалічному дисплеї.

Додаткова інформація.

Котельне обладнання здатне працювати повністю в автоматичному режимі протягом всього року. В процесі роботи контролюються температурні показники води не тільки на вході системи опалення, але і в зворотній лінії.

Завдяки цьому досягається найбільш точне регулювання потужності агрегату. За допомогою інтелектуальної системи управління вдається знизити число включень і виключень обладнання і продовжити його термін служби.

Кращі підлогові газові котли

Vaillant atmoVIT VK INT

Модельний ряд.

У цій лінійці бренду з Німеччини представлено шість підлогових газових котлів, діапазон потужності агрегатів — від 16 до 56 кВт. Пристрої оснащені атмосфернИМ інжекційним пальником без вентилятора.

Ці котли можуть застосовуватися як теплогенератори для забезпечення опалення та гарячого водопостачання. В якості палива використовується природний газ, але при перенастроюванні обладнання можливе застосування зрідженого газу.

Vaillant atmoVIT VK INT

Приготування гарячої води.

Одна з моделей здатна виробляти проточний підігрів води, в інших для підготовки гарячої води потрібно установка водонагрівача непрямого нагріву.

Конструктивні особливості.

  • Секційний теплообмінник з чавуну.
  • Атмосферний пальник інжекційного типу.
  • Високі показники ККД, що досягають 92%.
  • Низький рівень викидів.
  • Електронний розпал і вбудована система контролю за наявністю полум’я.

Оснащення.

Пристрої оснащені вбудованими датчиками температури і тяги. Пальник має стрижні з кераміки для відведення тепла, а також автоматичний регулятор тиску. Припустимо підключення різних регуляторів аналогового типу. В обладнанні передбачений запобіжний обмежувач температури. Додаткова зручність — можливість регулювання висоти ніжок котла.

Додаткова інформація.

Завдяки чавунному теплообміннику, довговічність таких котлів дуже висока. Тому обладнання буде довго служити і радувати власників.

Viessmann Vitogas 100-F 29-60

Модельний ряд.

У цій лінійці представлено 15 моделей котлів потужністю — від 29 до 60 кВт. Устаткування поєднує в собі економічне споживання палива з високим ККД (92%). Вибираючи, які газові котли самі економічні та практичні для будинку, варто звернути увагу на агрегати з цього модельного ряду. Пристрої мають високу експлуатаційну надійність навіть при істотних коливаннях тиску в газопроводі і напруги в електромережі.

Viessmann Vitogas 100-F 29-60

Приготування гарячої води.

Для забезпечення ГВП потрібно комбінувати пристрій з ємнісним накопичувачем.

Конструктивні особливості.

  • Стрижневий пальник з нержавіючої сталі.
  • Довговічний теплообмінник з сірого чавуну.
  • Повна автоматизація процесу роботи.
  • Безшумне запалювання і висока надійність займання.

Оснащення.

Агрегати оснащені реле контролю тиску газу, необхідним у випадках низького тиску. Передбачено цифрове програмне керування роботою котла.

Додаткова інформація.

Пристрої мають гарну економію при спалюванні палива і компактні розміри. Котли цієї серії екологічні і відповідають вимогам «Блакитний ангел».

Protherm Медведь KLOM17

Модельний ряд.

Словацькі підлогові котли цієї лінійки представлені чотирма моделями. Потужність пристроїв становить 17-44 кВт, а в якості палива споживається магістральний або скраплений газ. Газове обладнання призначене для опалення приватних будинків та невеликих комерційних об’єктів.

Protherm Медведь KLOM17

Приготування гарячої води.

Котли призначені для опалення, але нагрів води для гарячого водопостачання можливий в зовнішньому бойлері.

Конструктивні особливості.

  • Коефіцієнт корисної дії досягає 90-92%.
  • Двохходовий теплообмінник виготовлений з чавуну з захистом від конденсату, має від 4 до 8 секцій.
  • Камера згоряння відкритого типу.
  • Сталевий атмосферний пальник з нержавіючої сталі.
  • Електророзпалювач.
  • Плавне регулювання потужності.
  • Вбудована система контролю тяги і наявності полум’я.
  • Захист від перегріву і охолоджувальний контур.

Оснащення.

Котли оснащені вбудованими мікропроцесорами, що дозволяють ефективно управляти обладнанням в режимі «Зима — Літо». Передбачена індикація показників тиску і температури, робота з погодозалежними пристроями.

Додаткова інформація.

Устаткування стійке при роботі в будь-яких гідравлічних режимах, поставляється в повністю зібраному вигляді. Котли прості в монтажі і обслуговуванні. Середні секції чавунного теплообмінника можна замінити.

Baxi Slim

Модельний ряд.

Лінійка підлогових котлів Baxi (Італія) представлена 10 моделями потужністю 22-62 кВт. Агрегати працюють на зрідженому та магістральному газі. Пристрої цього широкого модельного ряду оснащені чавунним теплообмінником.

Baxi Slim

 

Приготування гарячої води.

У двоконтурних моделей є вбудований бойлер для гарячої води. Є можливість приєднання зовнішнього накопичувального бойлера.

Конструктивні особливості.

  • Система самостійної діагностики.
  • Довговічний теплообмінник з чавуну.
  • Електронна модуляція полум’я.
  • ККД досягає 90,5%.
  • Два діапазони регулювання температури (для роботи в режимах радіаторного обігріву та теплої підлоги).

Оснащення.

Котли мають вбудовані системи захисту від замерзання, перегріву і блокування, контроль полум’я. Обладнання оснащене високошвидкісним циркуляційним і післяциркуляційним насосами, вбудованою погодозалежною автоматикою, датчиком тяги, манометром і запобіжним клапаном.

Додаткова інформація.

Котли мають компактні розміри і сучасний дизайн. Передбачено регулювання і автоматична підтримка заданої температури в системі опалення і в бойлері. Можна додатково підключити програмований таймер.

Bosch Gaz 2500 F

Модельний ряд.

Модельний ряд представлений п’ятьма котлами, потужність агрегатів складає 22, 26, 33, 42, 50 кВт. В якості палива застосовується магістральний газ. Котельне обладнання призначене для забезпечення теплом і гарячою водою будинки площею до 500 м

Bosch Gaz 2500 F

 

Приготування гарячої води.

Агрегати здатні працювати з окремими бойлерами непрямого нагріву.

Конструктивні особливості.

  • Теплообмінник виготовлений зі сталі товщиною 3 мм.
  • Можливе регулювання потужності в залежності від навантаження в діапазоні від 60 до 100%.
  • Високоефективні котли з ККД 92%.
  • Великий діаметр підключення котельного агрегату до опалювальної системи.

Оснащення.

Котли цієї лінійки оснащені сучасною системою управління, функцією дезінфекції та захистом від замерзання.

Додаткова інформація.

Для підвищення комфорту в управлінні допустимо підключення регуляторів. Пристрої прості в монтажі та експлуатації, повністю пристосовані до українських умов використання. В процесі роботи забезпечений пріоритет ГВП перед опаленням. У режимі «Літо» пристрій функціонує тільки для забезпечення гарячого водопостачання.

Кращі конденсаційні газові котли

De Dietrich Innovens PRO MCA

Модельний ряд.

Конденсаційні котли французького бренду мають потужність від 43 до 114 кВт і закриту камеру згоряння. Всього в цій лінійці представлено вісім моделей. Пристрої мають настінне кріплення, володіють стильним сучасним дизайном і невеликими розмірами. Вони прекрасно підходять для ванни або кухні. Завдяки поліпшеним показниками енергозбереження, підвищеної продуктивності і безпеки, ці агрегати займають високі позиції в рейтингу газових котлів по надійності і якості.

De Dietrich Innovens PRO MCA

 

Приготування гарячої води.

Котли цього модельного ряду забезпечують комфортне опалення і ГВП в необхідному обсязі.

Конструктівні особливості.

  • Коефіцієнт корисної дії досягає 102,5%.
  • Теплообмінник-моноблок зі сплаву алюмінію і кремнію.
  • Сталевий пальник з глушником шуму.
  • Оболонка, що ізолює корпус, виготовлена з композитних матеріалів.
  • Автоматичне електричне.
  • Вбудовані датчики для контролю полум’я.
  • Знижений рівень гучності, завдяки використанню відцентрового вентилятора.
  • Сифон для конденсату.
  • Автоматичний відвідник повітря.
  • Внутрішнє світлодіодне підсвічування для зручності обслуговування.
  • Датчик температурних показників димових газів.
  • Системи управління і самодіагностики.

Оснащення.

На вибір надається дві панелі управління: базова IniControl і погодозалежна Diematic iSystem. Установка додаткового датчика вуличної температури дозволяє модулювати потужність пальника з урахуванням зовнішніх температурних показників. Всі параметри роботи системи і стан котла відображаються на рідкокристалічному дисплеї.

Додаткова інформація.

Пристрої цього модельного ряду володіють не тільки високим ККД, але і малим рівнем шуму, а також низькими показниками шкідливих викидів.

Viessmann Vitodens 100-W

Модельний ряд.

У лінійці представлено п’ять настінних конденсаційних агрегатів, що працюють на магістральному і зрідженому газі. Потужність котлів становить 19-35 кВт. Вони підходять для створення системи опалення в приватних будинках і комерційних будівлях. Моделі цієї лінійки є оптимальним поєднанням продуктивності, надійності і вигідної ціни.

Viessmann Vitodens 100-W

 

Приготування гарячої води.

Завдяки пластинчастому теплообміннику двоконтурних моделей і регулятору температури можлива комфортна підготовка гарячої води. Для одноконтурних агрегатів потрібно монтаж бойлера непрямого нагріву.

Конструктівні особливості.

  • ККД становить 108%.
  • Низький вміст шкідливих речовин у вихідних газах.
  • За допомогою регулювання числа обертів вентилятора досягається хороша економічність.
  • Теплообмінник з нержавіючої сталі з підвищеною стійкістю до корозії.
  • Сталевий пальник циліндричної форми.
  • Економічний модуляційний принцип горіння.
  • Електронна система управління.

Оснащення.

Котел обладнаний системами захисту від блокування, перегріву і замерзання. Робота пристрою регулюється дротовими і бездротовими регуляторами — цифровими і аналоговими кімнатними термостатами. Агрегат оснащений інтегрованим розширювальним баком, вентилятором з регульованою частотою обертання, пристроєм цифрового управління.

Додаткова інформація.

При обслуговуванні обладнання не потрібно додатковий простір, так як всі елементи доступні з фронтальної сторони.

Vailliant ecoTEC plus VU OE

Модельний ряд.

Даний ряд включає всього дві моделі одноконтурних котлів. Ці конденсаційні котли Vaillant (Німеччина) мають потужність 45 і 65 кВт. До переваг агрегатів відносять економічність і екологічність. Котли застосовуються в низькотемпературних системах опалення, добре підходять для монтажу котельні на даху.

Vailliant ecoTEC plus VU OE

Приготування гарячої води.

Для підготовки гарячої води потрібно установка ємнісного водонагрівача.

Конструктівні особливості.

  • Середнє значення ККД протягом опалювального сезону становить 109%.
  • Широкий діапазон потужності  пальника (28-100%).
  • Відведення повітря автоматичного типу.
  • Двоступеневий насос з автоматичним перемикачем.
  • Змінне число обертів вентилятора.
  • Розширювальний бак.
  • Вбудований сифон для відведення конденсату.
  • Запобіжний вентиль.

Оснащення.

Для ефективного використання теплової енергії конденсації застосовується система Aqua-Kondens. Котли мають запалювання електронного типу і систему контролю горіння. Для інтерфейсу e-bus передбачений вбудований комутаційний модуль.

Додаткова інформація.

Для підтримки горіння можна використовувати повітря з приміщення або яке надходить зовні. Є можливість регулювання і установки часткової потужності для ГВП та опалення.

Baxi Duo-tec Compact

Модельний ряд.

Три котла цієї лінійки знаменитого італійського бренду поєднують в собі прогресивні технології, легкість монтажу і використання. Потужність цих настінних агрегатів — 24-28 кВт. Пристрої здатні підлаштовуватися під тип і якість палива, параметри димоходу і інші фактори. Устаткування призначене для обігріву виробничих і побутових приміщень в заміських будинках і котеджах.

Baxi Duo-tec Compact

Приготування гарячої води.

Забезпечення гарячого водопостачання в двоконтурних моделях здійснюється в проточному режимі. При установці одноконтурного котла потрібно монтаж бойлера непрямого нагріву.

Конструктівні особливості.

  • Первинний теплообмінник з нержавіючої сталі.
  • Пальник з нержавіючої сталі.
  • Циркуляційний насос з двома швидкостями і підвищеним енергозбереженням має електронне управління.
  • Вбудоване відведення повітря, що працює в автоматичному режимі.
  • Триходовий електроклапан.
  • Автоматичний байпас.
  • Фільтр холодної води
  • Гідравлічна група виготовлена з композиту.
  • Іонізаційна система контролю полум’я.

Оснащення.

Котельне обладнання оснащене двома температурними датчиками: на подачі і на зворотній лінії. Погодозалежна автоматична система має функцію самоадаптації. В системі можна регулювати температуру в широкому діапазоні: від 25 до 80 ° C. Задана температура опалення підтримується автоматично.

Додаткова інформація.

При перенастроюванні системи в якості палива можна застосовувати зріджений газ. Коли тиск падає нижче 0,5 бар, спрацьовує функція відключення пальника. У котельному обладнанні передбачена система самостійної діагностики, захисту від перегріву, блокування і замерзання. Безпека видалення продуктів контролюється датчиком NTC.

5/5 - (10 голосов)

Бруківка Магік