Каналізація заміського будинку

0
2012

Пристрій септика

Існує 4 варіанти каналізації для будинку:

  • Вигрібна яма — самий непрактичний і старий метод, про недоліки якого не варто й згадувати;
  • Система з бетонних переливних колодязів — досить складний метод для реалізації, тому що вам доведеться перекопати всю дачну ділянку. А в процесі використання, потрібно буде час від часу викликати асенізаційну машину і здійснювати її безперешкодний під’їзд.
  • Пластиковий і стклопластиковий септик (в деяких випадках з металу) — монтаж здійснюється при використанні фільтраційних полів, які з плином часу засмічуються і починають виділяти неприємний запах. Для цього варіанту також слід викликати асенізаційну машину «мулосос».
  • Станція глибокого біологічного очищення — найбільш оптимальна система, дуже зручна в монтажі. Залежно від висоти грунтових вод і проникності грунту, розрізняють два види очисних станцій: самопливний вихід очищеної води (при низьких грунтових водах) і примусове виведення очищеної води (при високих грунтових водах).

Будівництво септика

Трикамерний септик

Є два варіанти установки септика — в грунті і над поверхнею землі. Для початку необхідно вибрати правильне місце для виготовлення каналізаційного септика. При варіанті установки в грунт місце повинно відповідати наступним вимогам:
Повинен бути вільний доступ машини асенізатора.
Рівень септика повинен бути нижче рівня внутрішньої каналізації будинку. Це необхідно для забезпечення проходження самопливом каналізаційних вод.
Потрібно правильно розрахувати обсяг майбутнього септика, враховуючи добову витрату води в 115 літрів на дорослу людину. Після розрахунку, отриманий обсяг множимо на 14, так як саме стільки днів потрібно для розкладання відходів при середній температурі рідини 50C.

Для створення повністю автономного устрою необхідно виготовити три камери:

Камера гниття.

У цьому пристрої великі відходи осідають на дно і починається первинна обробка їх бактеріями септика в сприятливому середовищі кількість бактерій зростає величезними темпами і відходи є для них невід’ємною їжею.

Камера для аерації.

Тут відбувається вторинна переробка відходів швидшими темпами, так як вода стоїть спокійно без постійних припливів нечистот.

Камера відстійник для очищеної води.

Цю воду можна використовувати повторно для поливу городу або через виготовлений дренаж дати можливість йти в землю.

Бактерії для вигрібних ям

Бруківка Магік

Як діючі бактерії можна використовувати продукти різних виробників з урахуванням швидкості або якості розкладання фракцій. Також потрібно звернути увагу на якість очищеної води і відсутність в ній неприємних запахів.
Потрібно вирішити з чого буде виготовлена ​​ємність майбутнього септика.

Вибір тут досить великий можна використовувати:

  • б / у цегла;
  • автомобільні покришки;
  • армовані бетонні кільця;
  • пластикові баки великого обсягу.

Все залежить від ваших можливостей і засобів для побудови власної автономної каналізації.

Споруда 2-х камерного септика

Двокамерний бетонний септик
Розглянемо варіант септика, стіни якого виготовлені з бетону. Спочатку риється котлован з розрахунку сім’ї на 4 людини розміри котловану 2,5х3,5 м, після заливки опалубки корисна площа його становитиме 2х3 м. Глибина котловану повинна бути не менше 2х2,5 м і більше в залежності від глибини грунтових вод і складу грунту . Далі заливається опалубка з бетону та арматури. Котлован ділиться на дві камери розмірами 2х2 і 2х1 м. Між ними заливається стіна з переливом.
Дно можна додатково просверлите коловоротом для поліпшення дренуючих властивостей грунту. Далі закладаємо верх дошками і заливаємо бетоном, шаром не менше 200 мм. Всередину слід вставити трубу близько 2 м для вентиляції. Також можна додати ще одну трубу діаметром не менше 100 мм для можливого ​​в майбутньому відкачування мулу. Цю трубу потрібно встановити, не доводячи до дна 25 см.
Через два дні після заливки, кришку можна засипати землею і використовувати на свій розсуд, наприклад, побудувати над ним теплицю, так як грунт буде прогріватися за рахунок септика під нею.

Виготовлення септика з бетонних кілець

Септик з бетонних кілець
Глибина септика з бетонних кілець становить, як правило, не більше трьох чотирьох метрів, і для будівництва даного септика приблизно буде потрібно близько чотирьох-п’яти бетонних кілець, стандартна висота яких не перевищує, як правило, одного метра. Діаметр ж буває різним (від 70 см до 2 м) і ці дані слід використовувати для розрахунку корисного об’єму септика. Вага ж даних кілець становить від 600 кг і вище. При такій вазі найімовірніше знадобиться підйомний кран для виконання більшості робіт по установці кілець.
Однак є можливість здійснити цей вид робіт своїми силами і за допомогою друзів і сусідів. Кільця, виконані на совість можна транспортувати шляхом перекочування, звичайно, поодинці зробити це досить важко, але кілька людей цілком впораються з цим завданням. Транспортується до місця, вибраного під будівництво септика, перевертається на торець. Зовнішні стінки кільця обробляються спеціальними герметиками і всередині нього починається розкопка котловану — воно в процесі розкопки буде поступово опускатися.
Як тільки верхній торець бетонного кільця порівняється з грунтом, прямо на нього слід встановити описаним вище методом наступне кільце. При цьому щоб уникнути зміщення кілець, їх варто скріпити між собою за допомогою, арматури яку приварюють з внутрішньої сторони. Після установки потрібної кількості кілець їх шви слід герметично заізолювати цементним розчином і спеціальними складами. Дно першої камери, як правило, бетонується і гідроізолюється, такі камери будуються за тією ж схемою, але вже без бетонного дна із закладкою керамзиту і піску на дно. Кришки бетонуючи товщиною не менше 200 мм або використовуємо вже готові.Варіант септика з еврокуба

Септик з єврокуба

Виготовлення септика з єврокуба набагато простіше, ніж з бетонних кілець. Так як придбати кубові ємності, які в минулому використовувалися для зберігання і перевезення різного роду рідин не є проблемою. Єврокуби представляють собою досить великі і герметичні контейнери, прекрасно підходять для спорудження септика. Їх необхідно лише трохи доопрацювати для використання в якості ємностей, зробити отвір під вентиляцію, а також переливи між ємностями, після надійно з’єднати арматурою і можна приступати до установки готової конструкції в заздалегідь виритий котлован.
Септики з еврокуба доведеться час від часу очищати від накопиченого осаду, але цю процедуру можливо виконувати самостійно. Для повноцінного очищення стоків слід передбачити виведення їх на поля фільтрації.

Монтаж каналізації

Котлован для каналізації

Спочатку необхідно вирити котлован. Розміри мінімальної станції складають 1,5х1,5х2,3 метра. Станцію потрібно розташувати так, щоб прийомна труба входила в неї прямо, без зайвих поворотів.
Другим етапом відбувається опускання станції в виритий котлован. Після проводять вирівнювання станції за рівнем, заливають її водою до внутрішніх міток і одночасно просипають піском (пролиття води через пісок необхідно для його ущільнення).
Риття траншей для каналізаційних труб з підведенняи (O110 мм) і відведення води (діаметр від 50 до 110 мм). Підведені каналізаційні стоки повинні йти з ухилом в 2%. З’єднання зі станцією відбувається шляхом висвердлювання отвору і впайки труби. Вихід води відбувається через стандартний отвір. У разі необхідності, можна також висвердлити отвір під шланг в 32 мм діаметром.
Підведення електрики до станції. Для цього використовується кабель ПВС 3? 1.5, укладається в пластикову трубу. Витрати електроенергії станції на добу, перебуваючи в робочому режимі, варіюється близько 1,4 кВт.
Ось кілька порад для тих, хто збирається самостійно встановлювати і прокладати каналізацію.

Визначення кута нахилу каналізаційних труб

Варто звернути особливу увагу на кут нахилу труб, для того щоб забезпечити надійне і безперешкодне функціонування. Він повинен бути не менше 30 мм на 1 метр труби O 50 мм, і відповідно не менше 20 мм для труби O 110 мм. Також не варто робити занадто сильний ухил, так як це заважає нормальному змиву нечистот, і можуть бути спровоковані  водяні запори в сифонах, що веде за собою неприємні запахи з каналізації.
При прокладанні каналізаційної труби слід враховувати особливості клімату і рівень промерзання грунту, а також її склад і можливість зсуву. Трубу бажано утеплити.
Правильний вибір місця під майбутню ємність каналізації грає важливу роль.

Слід враховувати рівень грунтових вод, і відстань від житлового будинку — воно повинно бути не менше 5 м.
Також потрібно враховувати відстань до навколишніх водойм, яке повинно бути не менше 30 м.
Для колодязів мінімальний показник буде в межах 50 м.
Залежно від переважання одного або іншого типу грунту, яке може змінюватися.

5/5 - (1 голос)

Бруківка Магік