Види арматури
Види арматури

Арматурний каркас в обов’язковому порядку заливається в фундамент абсолютно будь-якого типу. Надійність і довговічність фундаменту будівлі від цього елемента. Тому питання про те, яку саме арматуру варто використовувати для фундаменту заміського будинку, безумовно, дуже важливий.

Особливості конструкції каркасу

Арматурні каркаси, потрібні для підвищення міцності бетонних стрічок і плит на розтяг, завжди мають поздовжні, вертикальні і поперечні елементи. Основне навантаження припадає на перші. Отже, до їх міцності пред’являються особливі вимоги. Поперечні прути необхідні тільки для додання жорсткості самому каркасу. Тому вони зазвичай відрізняються невеликою товщиною.

Види арматурних каркасів
Види арматурних каркасів

Вибір поздовжніх прутів

Розрахунок міцності поздовжніх елементів проводиться з урахуванням наступних факторів: матеріал стін, особливості ґрунту на ділянці, поверховість майбутньої споруди, марка бетону і т. д. Згідно з нормативами СНіП, товщина поздовжніх прутів арматури для фундаменту не повинні бути менше 10 мм. Тонкий 10 мм варіант застосовується лише при зведенні фундаментів під легкі каркасно — щитові будинки і лазні або господарські споруди. Під дерев’яні, а також під будинки з піноблоків і газоблоків, арматуру часто в’яжуть з 12 мм прута. Під важкі монолітні і цегельні стіни застосовується матеріал ще більшого діаметру (14-17 мм). Вертикальні і поперечні прути, що використовуються при заливці бетонних стрічок і монолітного фундаменту, в більшості випадків мають товщину 8-10 мм.

Види сталевої арматури

Каркас для бетонних стрічок і плит збирається з двох основних типів прутків:

  • Гладких. Це звичайний матеріал циліндричної форми.
  • Рифлених. Така арматура має на поверхні розташовані під кутом серпоподібні вертикальні ребра.

Останній варіант для конструкцій, що експлуатуються в будівлях під значними навантаженнями, вважається більш кращою. Справа в тому, що ребра значно посилюють зв’язку з бетоном.

Види сталевої арматури
Види сталевої арматури

Клас металу

Бруківка Магік

Поставивши собі запитання, яку металеву арматуру варто використовувати для заливки фундаменту будівлі, слід враховувати і такий параметр, як якість металу. Вироблятися пруток може з металу різних класів. Зробити правильний вибір допоможе подана нижче інформація.

  • АI 6-40 Гладка, пластична арматура Використовується при будівництві багатоповерхових будівель
  • АII 6-40 С серповидним рифленням Застосовується при зведенні котеджів, виробничих і торгових цехів
  • АІІІ 6-40 Переривчаста арматура з дуже хорошою зварюваністю Використовується для будівництва як малоповерхових, так і багатоповерхових будівель

Маркування

При виборі арматури слід звертати увагу, в тому числі і на маркування:

  • Буквою «Т» зазначається термічно зміцнений матеріал;
  • «В» — більш надійний варіант, додатково зміцнений витяжкою. Використовується в підставах, що зазнають великі навантаження.
    маркування арматури

Вибираємо сучасну арматуру для фундаменту

Останнім часом дуже популярним стає і ще один, принципово новий, вид арматури — пластикова. Як і залізна, вона може бути гладкою і ребристою. До основних її переваг відносять:

  • схожий з бетоном коефіцієнт розширення;
  • невелика вага;
  • стійкість до корозії;
  • невисоку вартість.

Обходиться арматура ПВХ набагато дешевше сталевиї, по робочим характеристикам практично нічим від неї не відрізняється. Для фундаменту будинку найкращим варіантом вважається міцна рифлена.

Таким чином, відповідну в тому чи іншому випадку арматуру вибирають, звертаючи увагу в першу чергу на такі параметри, як архітектурні особливості самої будівлі і ступінь стійкості грунту.

5/5 - (1 голос)

Бруківка Магік