Покриття для підлоги в кухню (Корисно знати!)

0
1610
Покриття для підлоги в кухню

Особливу увагу при розробці проекту кухні приділяється вибору підлогового покриття, яке повинно мати високу міцність, зносостійкість і в той же час гармонійно вписуватися в дизайнерську концепцію інтер’єру.

В інтер’єрах поширена практика поєднання кухні з іншими функціональними приміщеннями — найчастіше з їдальнею, рідше — з вітальнею. Щоб візуально зонувати простір і домогтися певного художнього ефекту, дизайнери комбінують різні підлогові покриття: один з найпопулярніших варіантів — поєднання керамічної плитки (в зоні кухні) і паркету (в зоні їдальні).

Керамічна плитка і керамограніт

Керамічна плитка і керамограніт лідирують, коли мова йде про обробку підлоги кухні. Їх плюси — висока зносостійкість, довговічність і стійкість до впливу вологи. Адже на кухні доводиться прибирати частіше, та й сам процес приготування їжі (пар, підвищена температура і ін.) Не виключає певного впливу на підлоговий матеріал.

Постійно розширюється лінійка форматів, різноманітна палітра кольорів і імітацій (під натуральний камінь, дерево, шкіру і т. П.) Дають керамічній плитці вагомі переваги і в питанні дизайнерської складової. У колекціях багатьох фабрик присутній керамограніт з імітацією паркетної дошки, що дозволяє створити ілюзію вітальнлї зони, але при цьому догляд за підлогою і раніше буде легким.

З технологічної точки зору керамічна плитка і керамограніт відмінно підходять і для установки системи «тепла підлога».

Натуральне дерево

Бруківка Магік

Паркетна дошка і масив можуть використовуватися в кухні, особливо якщо вона об’єднана з іншими функціональними зонами — вітальні або їдальні — і передбачається, що господарі тут проводитимуть багато часу. Хоча фахівці рекомендують все ж робочу зону покривати каменем або плиткою. Натуральне дерево випромінює природне тепло, тому система «тепла підлога» тут, швидше за все, не знадобиться.

Паркет необхідно вибирати з великою товщиною робочого шару, що дозволить продовжити термін експлуатації покриття. Переважно породи дерева, що володіють підвищеною стійкістю до вологи, наприклад дуб. Також для кухонного приміщення бажано збільшити число шарів лаку до п’яти. Чутливе місце паркету — край між покриттям і стіною — заливається герметиком.

Деревно-полімерні композити

Поєднують в собі кращі властивості дерева і пластмаси і мають більш високі фізичні характеристики, ніж кожен з цих матеріалів окремо. ДПК ще називають ДРЕВОПЛАСТ або «рідким деревом». Являє собою суміш деревної муки (або інших відходів деревообробки — тирси, волокон) і полімерного сполучнення, з’єднаних методом екструзії. При зовнішній схожості з натуральною деревиною, вироби з деревинно-полімерних композитів міцні і зносостійкі, не схильні до гниття, впливу вологи і перепадів температур, негорючі та екологічно безпечні. Тому паркет і облицювальні панелі з ДПК можуть стати альтернативою звичному покриттю з дерева або плитки в зоні кухні, а також в туалетах і ванних кімнатах …

Ламінат

Головною перевагою ламінованого паркету є його невисока вартість. Плюс легкість і швидкість монтажу, а також можливість досить легко замінити зіпсовану ділянку підлоги на нову. Для кухонної зони перевагу варто віддати ламінату з найвищим ступенем зносостійкості — 32-33 класу.

Звичайно, є ще й інші варіанти покриттів, наприклад «рідкі підлоги» або лінолеум, але про них ми поговоримо в наступних статтях.

Несприятливі чинники такого вибору — відносна недовговічність матеріалу (в середньому — до 10 років) і сприйнятливість до впливу води. Торці покриття — його слабке місце, тому при укладанні виробники рекомендують змащувати стики замкових з’єднань спеціальними герметиками. Таким чином, вода не буде проникати в кромки, і ламінат не деформується.

5/5 - (1 голос)

Бруківка Магік