Марка бетону

0
1948

marka-betona

При нормуванні міцності бетону використовується його характеристика міцності характеристика — марка бетону. Буква «М» визначає міцність, цифра означає міцність на стиск бетону (28 діб), виражена в кгс / см². Якісний бетон можна купити в компанії БЕТОН 24

Марки бетону і їх застосування:

Марка М-100. Підготовчі роботи, перед початком заливки монолітних плит та фундаменту. Застосовується також в автодорожньому будівництві, використовується як бетонна подушка і для установки бордюру.

Марка М-150. Підготовчі роботи перед заливкою монолітного фундаменту, також для фундаментів під невеликі приміщення, заливки підлог, стяжок, бетонування доріжок.

Марка М-200. Виготовлення фундаменту, підлог, стяжок, бетонування доріжок, плитних та пальових фундаментів, сходових маршів.

Бруківка Магік

Марка М-250. Монолітні фундаменти.

Марка М-300. Монолітні фундаменти, паркани, стіни, сходові марші, плити перекриттів. Найчастіше замовляють цю марку бетону.

Марка М-350. Плити перекриттів, колони, монолітні стіни, чаші басейнів, балок і ригелів. Це основна марка для виробництва ЗБВ, аеродромні плити і плити, розраховані на екстремальні навантаження.

Марка М-400. Мостові конструкції, колони, ригелі, банківські сховища і інші конструкції з спецпотребами. У приватному будівництві майже не використовується.

Марка М-450. Мостові конструкції, дамби та інші ЗБВ зі спецпотребами. Рідко використовується, так як її використання регламентовано спецпотребами, які пов’язані з умовою експлуатації конструкцій. У приватному будівництві застосовується вкрай рідко.

Марка М-500. Мостові конструкції, спеціальні ЗБВ, метро. Дамби і банківські сховища.
Надійною основою будівлі є міцний ж / б фундамент, тому слід навчитися розбиратися в методах визначення міцності бетону. Від марки бетону, залежить жорсткість фундаменту.

Знову ж правильним варіантом, звичайно, є вивчення супровідних документів (паспорт якості бетону) від постачальника, заводу-виробника. Потрібно звернути увагу, чи не відбулося розшарування суміші під час перевезення.

DwCd4iYvk_4

Можливе визначення бетону за кольором: чим якісніша і міцніша суміш, тим синіший колір. Якщо в рідині (цементне молоко) виступає жовтизна, то це говорить про глинистих домішках, або інших шлакодобавках. Чим густіше ця рідка фракція, тим вище марка бетону. Але, загалом, колір залежить і від ТУ заводу-виробника, від добавок, які були застосовані при виробництві. Добре підготовлена ​​суміш не повинна містити зерен домішки, не покритих розчином. Більш щільний розчин повинен нагадувати зволожений грунт.

4slkr0nfBVM

Перевірити бетон на міцність можна за допомогою спеціального приладу — склерометра. Прилад визначає міцність методом ударного імпульсу. Склерометри бувають механічні та електронні. Навряд чи приватний забудовник побажає для разового використання купувати такий недешевий прилад.

Інший варіант — це відправити в спеціалізовану лабораторію пробу бетону, щоб визначити, перевірити ступінь міцності. Для цього потрібно спорудити дерев’яний ящик розміром 15 × 15см, змочити його водою. Форма змочується водою для того, щоб сухе дерево не тягнуло воду з бетонної суміші, погіршуючи процес затвердіння (гідратації) бетону. Так як тільки хороша взаємодія цементу і води впливає на міцність. Далі залити в підготовлену форму бетон. Бетонну суміш необхідно ущільнити. Можна це зробити за допомогою декількох ударів молотком по боках шухлядки, також для цього суміш проколюють шматком арматури, щоб випустити наявне повітря. Куб слід залишити для затвердіння на 28 днів, при вологості близько 90% і середній температурі 20 ° С. Можна відправити на лабораторне дослідження бетонний куб і на проміжних етапах твердіння, це 3,7,14 доби після виготовлення форми.

Визначення міцності бетону також можна здійснити за допомогою молотка і зубила. Для проведення випробування потрібно зубило та молоток вагою 400-800 г. До поверхні отверділого бетону приставляється зубило, по ньому наноситься удар молотком в середню силу. Якщо зубило вбивається на глибину більше 1 см, марка бетону — М75 (В5), якщо менше ніж на 0,5 см — М150 (В10). Залишає невелику вм’ятину — М200-250 (В15-25), невелику мітку — М350 (В25).

В цілому на якість бетону впливає і характеристики складових компонентів, дотримання пропорцій приготування суміші, дотримання умов зберігання і доставки. Тому купувати продукт слід не з вулиці, а навести довідки про добре зарекомендовані кампанії-виробники.

5/5 - (1 голос)

Бруківка Магік