Кладка стін з газобетонних блоків своїми руками

0
1707
Кладка стін з газобетонних блоків своїми руками
Кладка стін з газобетонних блоків своїми руками

На сучасному ринку є просто величезна кількість якісних будматеріалів, призначених для зведення стін і перегородок. Більшість з них коштують дешевше цегли та при цьому відрізняються просто чудовими робочими характеристиками. До таких матеріалів відноситься і газобетонні блоки, представлений на ринку блоками з низьким коефіцієнтом теплопровідності.

Вибір матеріалу

Перш ніж почати розбиратися з тим, як проводиться кладка стін з газобетонних стандартних блоків, подивимося, як правильно підібрати цей матеріал. При покупці слід орієнтуватися на три основні показники — розмір, щільність матеріалу і його вага. Їх співвідношення дивимось нижче.

  • 600 * 200 * 300мм D700 20 — 40кг
  • 600 * 200 * 300мм D500-D600 17 — 30кг
  • 600 * 200 * 300мм D400 14 — 21кг
  • 600 * 100 * 300мм D700 10 — 16кг
  • 600 * 100 * 300мм D500-D600 9 — 13кг
  • 600 * 100 * 300мм D400 5 — 10кг

Зазвичай, в приватному житловому будівництві використовується матеріал щільністю D500. З нього можна будувати стіни будинку висотою не більше двох поверхів. Для будівництва триповерхового котеджу доведеться купити матеріал D600.

Про що слід знати при зведенні стін з газоблоків?

Для того щоб звести довговічні і надійні стіни з газосилікатних блоків, потрібно мати уявлення про деякі особливості матеріалу. Цей матеріал економічний, але на жаль, дуже крихкий. Тому під такі стіни слід влаштовувати досить потужний і надійний фундамент. Кладка повинна виконуватися з найточнішим дотриманням всіх рекомендованих технологій. В іншому випадку стіни згодом можуть потріскатися.

Схема кладки стін з газобетонних блоків

Отже, давайте подивимося, як правильно вкласти газобетонні блоки. Перший ряд кладеться на бетонну суміш. При цьому його потрібно ретельно вирівнювати в горизонтальній і вертикальній площині.

Бруківка Магік

Важливо: Обов’язково потрібно стежити і за становищем самих блоків. Якщо будуть допущені перекоси, верхні ряди кладки в подальшому може розірвати.

Схема кладки стін з газосилікатних блоків
Схема кладки стін з газосилікатних блоків

Споруджуючи стіни цього виду потрібно дотримуватися ще кілька правил:

  • Кладку кожного ряду починають від кутів.
  • Кладка виконується з обов’язковою перев’язкою швів. При цьому блоки в верхньому ряді повинні бути зміщені не менше, ніж на третину відносно елементів нижнього ряду.
  • За винятком першого ряду кладка ведеться на клей. Використовувати цементний розчин можна, але небажано. Справа в тому, що у бетону і газосилікатного матеріалу різний коефіцієнт теплопровідності, тому через кілька сезонів в стінах покладених подібним чином, можуть проявитися тріщини. Крім того, клейові шви виходять набагато більш тонкими і не утворюють містків холоду.
  • Кожен 4 ряд ​​обов’язково повинен бути армований. Це дозволить звести набагато надійніші стіни. Арматурні прути (не менше 6мм) укладаються в штроби  блоків уздовж ряду.
  • Арматура повинна бути покладена і на перший ряд. Також прути вмонтують в кладку під вікнами з виступами по краях не менше, ніж на 10см.

Порада: Кладку стін з газосилікатних блоків своїми руками краще робити  з використанням зубчастої кельми. Склад спочатку наносять на стиковій, а потім на поперечні шви.

Корисні поради

Оскільки газобетонні блоки не надто добре переносять підвищену вологість, стіни з них з зовнішнього боку обов’язково потрібно обштукатурити або обшити сайдингом. За СНиП в нашій країні (для середньої смуги) достатньою товщиною газосилікатного кладки житлових будинків вважається 375мм (при використанні клею). Тому стіни, складені в півблоку бажано також утеплити.

При цьому варто знати про те, що в кліматі з вологістю більше 60% блоки з цього матеріалу використовувати взагалі не рекомендується. У тому випадку, якщо передбачається оштукатурювання фасаду, кладку стін з газосбетонних блоків допускається проводити без промазування клеєм вертикальних швів. Звичайно, звести будівлю своїми руками цим способом набагато простіше, ніж скажімо з цегли, але при цьому варто врахувати те, що армована така кладка повинна бути в обов’язковому порядку.

5/5 - (1 голос)

Бруківка Магік