ТОП-7 помилок при вирівнюванні підлоги

0
1969
ТОП-7 помилок при вирівнюванні підлоги

Якщо ви затіяли капітальний ремонт, будь то квартира в новобудові або в старому будинку, і хочете в результаті отримати рівну підлогу, по якій буде приємно ходити, то практично перше, з чого доведеться почати, — це його вирівнювання.

Самий простий і швидкий спосіб зробити це — використовувати суміш, що самовирівнюється, яка легко і швидко розтікається по підлозі і утворює рівну поверхню. Які ж помилки найчастіше допускають покупці і будівельники?

Вибір неправильного матеріалу

Неуважне прочитання опису характеристик вирівнювачів, в результаті чого купують абсолютно не той продукт, який потрібен для даного конкретного ремонту. Універсальних матеріалів, придатних для всіх типів приміщень немає, саме тому у кожного виробника є ціла лінійка вирівнювачів для підлоги. Вони відрізняються способом нанесення, товщиною шару, якістю одержуваної поверхні, часом набору міцності і висихання і міцністю для сприйняття різних навантажень від впливу на фінішне покриття і створювані самим покриттям, наприклад, паркетом, приклеєним до основи. При цьому краще вибирати суміші на цементній основі, а не на гіпсовій, оскільки вони більш універсальні. Такої ж позиції дотримуються і вкладальники паркету, оскільки укладати паркет на клей по гіпсовому підставі категорично не рекомендується.

Помилка при підготовці підстави

Підготовка підстави. Адже це може призвести до сумних наслідків! Пил, жирові плями, залишки шпаклівки і фарби призводять до неякісного зчепленню між підставою і підлогою, що знижує його міцність і в майбутньому може привести до появи тріщин і руйнування підстави. Крім плям потрібно також видалити відшаровуються ділянки основи і цементне молочко, а також відремонтувати і зашпаклювати тріщини і щілини. Не забудьте все ретельно пропилососити!

Непрогрунтована поверхня

Не застосовувати препарат ґрунтовки. Підсумок в такому випадку, як правило, один — неміцне відшарування підлоги з тріщинами, яке потім намагаються заховати за фінішним покриттям. Справа в тому, що непрогрунтована підстава швидко вбирає в себе вологу, порушуючи необхідну водо-цементну пропорцію. Особливу увагу необхідно приділити пухкій основі — обробіть її праймером, як мінімум, два рази.

Самостійна підготовка суміші

Бруківка Магік

Найпоширеніша помилка — це виконання робіт з вирівнювання підлоги самостійно. Багато хто вважає, що зможуть впоратися з цією операцією самостійно, але той, хто хоча б раз намагався зробити це самотужки, знає, що нічого доброго не вийде. Для заливки кімнати вам буде потрібно не один заміс, і поки ви будете готувати другу партію, перша вже почне схоплювати і втратить свою пластичність, що не дозволить вам залити рівну підлогу. Час — це ключовий фактор для виконання якісної заливки при роботі з сумішами, що самовирівнюються. І пам’ятайте, що при підготовці розчину ми поступово висипаємо суміш в воду (ні в якому разі не навпаки), при цьому друга людина здійснює заміс.

Не думають про фінішне покриття

Часто збираються заливати стяжку однієї висоти по всій квартирі. І це правильно, якщо у всіх приміщеннях ви збираєтеся покласти тільки плитку або паркет. Але для різних фінішних покриттів (паркет, ламінат, лінолеум, пробка, керамічна плитка) потрібні підстави різної висоти. Тому спочатку треба вирішити де, яке і якої товщини фінішне покриття ви будете укладати. Якщо ви вже допустили цю помилку, а перепад висот невеликий, то підняти рівень підстави можна: для плитки за допомогою клею; для паркету, ламінату, лінолеуму і пробки за допомогою тонкошарового самовирівнювача швидковисихаючої цементної підлоги. Так само, не забувайте враховувати товщину «теплої підлоги». Її теж можна втопити в плитковий клей або залити самовирівнюючим цементним стягуванням.

Забувають про технологічну перерву

Вважають, що технологічна перерва, відведена на висихання стяжки, необов’язкова в повній мірі (в деяких випадках вона займає до декількох тижнів) і фінішне покриття можна укладати вже через тиждень. На практиці найкращим рішенням буде дотримуватися термінів, заявлених виробником. В іншому випадку це може привести до деформації дерева і ламінату. Якщо ви не можете довго чекати, то краще ще на стадії закупівлі матеріалів придбати модифіковану суміш з швидким набором міцності.

Залишають протяги і не захищають стяжку від прямих сонячних променів

Як тільки заливка підлоги закінчена, то можна вже розслабитися і спокійно чекати. Але це помилкова думка. Ще до початку виконання робіт ви повинні переконатися, що в приміщенні немає протягів, а вікна закриті, і пряме сонячне світло не потрапляє на поверхню підлоги. Інакше це призведе до передчасного висихання суміші і появи усадочних тріщин, а також до відшарування стяжки від підстави. До такого ж результату веде неправильне використання теплових гармат — вони повинні бути спрямовані в стелю, а не на поверхню підлоги. Дуже важливо не перегрівати приміщення. Досить температури + 25 ° С. Якісні газобетонні блоки АЕРОК

5/5 - (1 голос)

Бруківка Магік