Чим утеплити стелю в приватному будинку

0
2551

Роботу по утепленню житлових приміщень рекомендується робити, і при будівництві нового будинку, і під час ремонту старої будови. А укладання ізоляційного матеріалу необхідна не тільки для стін, але і для стелі, оскільки через нього може йти до 10% тепла при експлуатації будинку, що є значним показником. В даний час утеплити стелю можна, як традиційними, так і новими матеріалами, кожен з яких має, свої переваги і недоліки. Відрізнятися може і спосіб монтажу: зокрема, технологія утеплення залежить від того, який утеплювач ви виберете.

Матеріали, які підходять для утеплення стелі

Найчастіше для утеплення стелі застосовують такі матеріали:

Базальтова вата:

Базальтова вата
Базальтова вата

До її переваг відносять легкість, зручність укладання і хороші експлуатаційні характеристики. Оптимально використовувати матеріал з показником щільності від 65 і більше, щоб в процесі укладання він виділяв мінімум пилу.
З мінусів можна виділити, те що перед основною роботою з утеплення базальтової ватою, необхідно прокласти шар пароізоляції, який грає подвійну роль: захищає вату від конденсату, а також людей від волокон, які можуть потрапити в житлове приміщення в процесі експлуатації.

Стаття в тему: Технічні характеристики мінеральної вати

Пінопласт:

Пінопласт
Пінопласт

Даний матеріал також, як і базальтова вата відмінно тримає тепло, він легкий і не запилює приміщення, однак внаслідок горючості і вмісту токсинів не підходить для утеплення стелі з дерев’яними балками. Оптимально використовувати пінопласт, якщо у вашому будинку встановлені залізобетонні перекриття.

Ековата:

Ековата
Ековата
Бруківка Магік

До плюсів ековати можна віднести: хорошу теплоізоляцію, екологічну чистоту, та й ціна на даний утеплювач порадує багатьох.
Але, яким би хорошим не був цей матеріал, а мінуси все-таки є: 1. трудомісткість при укладанні, без спеціального інструменту, ековату дуже складно укласти якісно. 2. для утеплення знадобиться облаштувати чорнову підставу.

Насипні утеплювачі.

Керамзит
Керамзит

До таких відносять керамзит і вермикуліт з спучою структурою.
Керамзит являє собою оброблену глину. Основним його плюсом вважається ціна, вона дуже демократична, однак сам матеріал дуже чутливий до вологи, тобто при намоканні набирає вагу і робиться дуже важким. З цієї причини для утеплення стелі в даний час його використовують вкрай рідко. Також для утеплення стелі керамзитом, знадобиться облаштування чорнової підстави.

Корисно знати. Ціни на будівельно-ремонтні роботи

Що стосується вермикуліту, то він за експлуатаційними показниками набагато перевершує керамзитний наповнювачі і позбавлений такого очевидного мінуса, як боязнь вологи, але також вимагає створення чорнового покриття.

Піноскло:

Піноскло
Піноскло

Цей матеріал являє собою утеплювач, виготовлений за аналогією з пінобетоном, але відрізняється більшою легкістю і низькою теплопровідністю. Піноскло добре підходить для утеплення легкої конструкції стелі. Єдиний мінус піноскла — це його ціна.

Утеплювачі, які застосовувати не рекомендується

Слід зазначити, що існують матеріали, які абсолютно не підходять для утеплення стелі. До них відносять всі різновиди, яким притаманні такі недоліки:

Паронепроникність. Навіть при якісній ізоляції волога в житловому приміщенні буде накопичуватися на стелі, і якщо матеріал не пропускає її, то конденсат залишається на ньому, приводячи до поширення цвілі і грибка.

Горючість. Матеріали, які можуть займатися, навіть від невеликої іскри не підходять для утеплення стелі навіть в монолітному або кам’яному будинку.

Висока вага. Стеля під вагою масивного утеплювача може деформуватися або обвалитися.

Небезпека для здоров’я. Зокрема, тому не рекомендується застосовувати скловату для утеплення: цей різновид мінеральної вати викликає мікроопіки шкіри, тому при попаданні волокон на тіло людина відчуває сильне печіння. Без належної ізоляції використовувати такий матеріал, вкрай не рекомендується.

Короткий опис технології утеплення

Залежно від типу наповнювача, робота з утеплення стелі може відрізнятися. Наприклад, при використанні базальтової вати, пінопласту або піноскла, обов’язково робиться пароізоляція, прокладка пароізоляції здійснюється наступним способом — плівка щільно кріпиться будівельним степлером до поагам і дошках, потім збирається дерев’яний каркас, в осередку якого укладається сам утеплювач.

Схема утеплення стелі

Кріплення каркаса виробляється за допомогою саморізів і перфоратора. А сам утеплювач приклеюють за допомогою нетоксичного водостійкого клею, після чого укладають гідроізоляційний шар і виробляють монтаж чистового покриття стелі, яке потім можна грунтувати, фарбувати, білити або заклеїти шпалерами.

Робота по утепленню стелі

У разі, коли в якості утеплювача обраний керамзит, вермикуліт або ековата, вся робота проводиться з боку горища, спочатку монтується чорнове покриття (при необхідності), потім влаштовується пароізоляція, насипається матеріал і зверху кладеться шар гідроізоляції, після чого формується фінішне покриття.

Висновки

Утеплення стелі в приватному будинку — робота, яку можна виконати зусиллями 1-2 чоловік за кілька днів, і при цьому важливо дотриматися технології укладання і правильно вибрати матеріал для роботи. Готова стельова поверхня знизить відсоток втрат тепла до 5 — 10%, що дозволить заощадити на опаленні та створить в приміщенні комфортний для проживання мікроклімат

4.7/5 - (12 голосов)

Бруківка Магік