Пінополістирол — один з найпопулярніших видів утеплювачів — характеризується невисоким ступенем теплопровідності, а також стійкістю до дії вологи. Крім того, він має невелику вагу і дуже міцний на стиск. Утеплення фундаменту будинку пінополістиролом це — процедура більш ніж доцільна. Тим більше, що виконати подібну роботу своїми руками труднощів не складе.
Складання проекту
Перш за все, звичайно ж, потрібно буде зробити розрахунок матеріалу. Для цього визначають площу утеплюваної поверхні. Плити пінополістиролу зазвичай мають розміри 600 * 1200мм. Для ефективного утеплення фундаменту необхідна ізоляція товщиною не менше ніж в 100 мм. Тому найчастіше плити в 50мм наклеюються в два шари. Крім усього іншого, в проект потрібно буде включити витрати і на додаткові матеріали.
- Бітум. Сухий. Гідроізоляція фундаменту
- Моторне масло. Відпрацьоване. Гідроізоляція фундаменту
- Руберойд. Без посипання. Гідроізоляція фундаменту
- Клей. На неорганічному розчиннику (можна акриловий) Фіксація плит
- Сітка з склотканини. Армування плит
- Цемент. М400 Вирівнювання поверхні фундаменту
- Пісо.к Просіяний, невеликий Вирівнювання поверхні фундаменту
- Профіль Гнутий, перфорований. Встановлення маяків
Земельні роботи
На першому етапі від фундаменту потрібно відділити грунт на ширину близько півметра. Копають траншею нижче рівня піщаної подушки. Зрозуміло, відкрити фундамент слід по всьому його периметру. На дно траншеї потрібно буде насипати пісок, і утрамбувати його врівень з уже наявною під підставою подушкою. Однак виконується дана процедура тільки після того, як будуть гідроізольовані стінки фундаменту.
Штукатурні роботи
Перед утепленням фундаменту Пінополістиролом необхідно вирівняти його стінки. Процедура ця проводиться по маяках. Встановлюють їх на такій відстані, щоб в подальшому було зручно користуватися правилом. Профіль повинен виходити над рівнем землі приблизно на 50см. Розчин замішують в пропорції 1 * 3. Перед його нанесенням стінки змочують водою. Сохнути готовий вирівнюючий шар повинен не менше тижня.
Гідроізоляція фундаменту
Для захисту поверхні від води її слід також промазати розплавленим бітумом, змішаним з відпрацьованим моторним маслом з розрахунку 40 літрів на 100 кг. Така добавка дозволить зробити гідроізоляційний шар більш еластичним і стійким до знижених температур. Можна використовувати і готову бітумну мастику.
Склад наносять на поверхню за допомогою валика на довгій ручці. При виконанні цієї роботи слід стежити за тим, щоб всі тріщини шви і пори були заповнені бітумом. Далі до обробленої поверхні щільно притискають смуги руберойду з проклеюванням стиків.
Кріплення пінополістиролу
Отже, тепер давайте подивимося, як можна утеплити фундамент заміського будинку Піноплекс. Матеріал закріплюється в такому порядку:
- На кожну плиту в п’яти точках наноситься акриловий клей.
- Плита щільно притискається до гідроізольований поверхні.
- Таким чином оклеивается весь фундамент. Стики додатково промащують тим же клеєм або монтажною піною.
- Другий шар встановлюється точно так же, тільки зі зміщенням швів щодо нижнього ряду.
Важливо: Додаткова фіксація плит дюбелями «грибками» робляють тільки на цоколі — вище рівня мотування. На самому фундаменті — щоб уникнути псування гідроізоляції — використовувати ці кріплення не можна. На цоколі в кожну плиту забивають по 5-6 дюбелів.
Армування і оштукатурювання
Після установки плити покривають сіткою з склотканини. Між смугами цього матеріалу потрібно влаштувати нахлест 10см. Далі приступають до повторного оштукатурення поверхні способом, описаним вище.
Порада: Для того щоб фундамент прослужив довше, одночасно з утепленням варто влаштувати дренажну систему. Для цього по периметру будинку — на відстані близько 60см викопується траншея глибиною в півметра і з ухилом в бік від ділянки в 1%. Далі в неї укладаються труби, після чого все присипається землею.
На заключному етапі утеплення фундаменту будівлі Пінополістиролом, заливають вимощення. Своїми руками це роблять так:
- траншею завалюють землею,
- укладають щебінь,
- застеляють його руберойдом
- заливають власне вимощення.
Після цього процедуру утеплення можна вважати закінченою. Цоколь зазвичай додатково обробляється плиткою або каменем.