Як армувати стрічковий фундамент своїми руками: інструкція

0
4591

Армування стрічкового фундаменту — процедура обов’язкова, без виконання якої неможливо гарантувати якісне зведення майбутньої споруди. Робота з армування фундаменту дуже важлива, але у виконанні не дуже складна і якщо розібратися у всіх тонкощах і нюансах, то зробити її можна без проблем своїми руками.

Матеріали та інструмент

Для армування стрічкового фундаменту використовують, як сталеві прути, так і склопластикову арматуру, ми зупинимося на сталевих прутах, тому як склопластик по — перше дороге задоволення, по — друге його дуже рідко застосовують для заміського домобудівництва по ряду причин.

Отже, з цим розібралися йдемо далі, для роботи нам потрібно придбати:

  • Робоча арматура. Діаметром 12мм.
  • Конструктивна арматура. Діаметром 8 мм.
  • В’язальний дріт. Призначена для армування
  • Цемент Марки М — 250, 300.
  • Пісок. Середньої фракції

З інструментів підготуємо:

  • ємність для замішування бетону або бетономішалку;
  • будівельний міксер;
  • болгарку;
  • лопату;
  • плоскогубці;
  • рукавички.
  • необхідний інструмент

Підготовчі роботи

Перше: Потрібно розрахувати і придбати арматуру і в’язальний дріт. У розрахунку необхідної кількості арматури немає нічого складного. Горизонтальні напрямні, для яких використовується арматура 12мм, зазвичай укладається з кроком 30 — 60 см. Поперечні та вертикальні секції формуються арматурою 8мм, з кроком 40 — 70см. Знаючи ці дані дуже легко прикинути скільки погонних метрів арматури необхідно купити саме для ваших цілей, плюс беріть невеликий запас і купуйте на 10% більше ніж вам треба.

Важливо: Для стрічки висотою менше 90 см зазвичай використовується дворядний каркас, при висоті більше 90 см в’яжеться трьох і більше ярусний каркас.

Бруківка Магік

Щодо в’язального дроту все ще простіше, її на кожне з’єднання йде приблизно 25 — 30см.

Арматура  для армування стрічкового фундаменту

Арматура для фундаменту
Арматура для фундаменту

Друге: Після того, як матеріал доставили на місце будівництва, його потрібно ретельно оглянути і очистити від бруду та іржі. Багато цією операцією нехтують, але потрібно пам’ятати, що сторонні «включення» можуть хоч несуттєво, а все ж погіршити робочі характеристики бетону.

Покрокова інструкція з армування стрічкового фундаменту

Крок 1: Формуємо бетонну основу. Для цього на дно траншеї, товщиною 20 -30 см насипаємо пісок, трамбуємо його і заливаємо бетоном шаром 5 — 10см. Так ми захистимо нижню арматуру від появи корозії.

Порада: в цілях економії можна не «морочитися» з заливкою «підошви», а гидроизолировать траншею звичайної щільної поліетиленовою плівкою.

Армування стрічкового фундаменту
Армування стрічкового фундаменту

Крок 2: Встановлюємо опалубку. На цьому етапі зупинятися не будемо.

Опалубка для стрічкового фундаменту
Опалубка для стрічкового фундаменту

Крок 3: Починаємо в’язати арматуру. Виконати цю роботу можна, як безпосередньо в траншеї, так і поряд з нею. Зручніше звичайно ж зв’язати окремі секції недалеко від місця монтажу, а потім встановити їх в належне місце. Загальна схема буде наступною.

Схема армування фундаменту
Схема армування фундаменту

Важливо: Зварювання для з’єднання арматури між собою застосовувати вкрай не рекомендується, при такому способі кріплення місця стиків дуже швидко почнуть іржавіти.

Збірку конструкції слід починати з нижніх поперечних прутів (8 мм), їх викладаємо з кроком не більше 80см один від одного. Потім на них поздовжньо укладаємо робочу арматуру (12мм), відстань між поздовжніми прутами не повинна перевищувати 40 см, якщо ж вона більше 40 см, то додаємо в конструкцію ще один стрижень. Місця з’єднань поперечних і поздовжніх прутів закріплюємо в’язанням дротом.

Отже, раніше ми сформували нижній рівень каркаса, далі слід закріпити вертикальні перемички (8 мм). Робиться це так — в місцях зіткнення поздовжніх і поперечних прутів арматури встановлюємо вертикально ще один прут і пов’язуємо його дротом з основною конструкцією, таким чином виробляємо монтаж всіх необхідних вертикальних елементів.

Важливо: Будьте уважні і при установці стежте щоб вертикальна арматура була закріплена по відношенню до поздовжньої чітко під кутом 90 градусів.

Наступним етапом складання каркасу буде встановлення верхніх поперечних і поздовжніх прутів. Всі дії тіж, до вертикально закріпленої арматурі за допомогою в’язального дроту з перетином по краях не менше 20см, кріпимо спочатку поперечні, а потім поздовжні елементи арматури.

Способом, описаним вище збираємо необхідну кількість секцій, встановлюємо їх в траншею якщо збірка проводилася не в ній жорстко закріплюємо каркас по відношенню до опалубки, зазор між ними залишаємо в 3 -5 см.

Основна частина робіт на цьому закінчена, але залишився найважливіший етап, армування стрічкового фундаменту по кутах.

Крок 4: Кріплення арматури по кутах. Тут потрібно бути гранично уважними і зробити роботу максимально якісно, ​​тому як кути фундаменту приймають на себе найбільшу концентрованунапругу. Для армування фундаменту по кутах застосовують П або Г образні техніки посилення. Як правильно зробити дану роботу дивіться нижче.

Для прямих кутів:

Армування кутів стрічкового фундаменту
Армування кутів стрічкового фундаменту

Для кутів більше 160 градусів:

Армування кутів стрічкового фундаменту
Армування кутів стрічкового фундаменту

Ну і перехрестя армуються так:

Армування перехресть стрічкового фундаменту
Армування перехресть стрічкового фундаменту

Все на цьому робота закінчена, вдалого вам будівництва.

Відео в тему: Армування стрічкового фундаменту

5/5 - (2 голоса)

Бруківка Магік