Порушуючи тему сучасного будівництва, зазначу, що ми живемо з Вами в такий час, коли всього достатньо. Досить свобод, достатньо прав, достатньо хліба і видовищ, рівно, як і будівельних матеріалів (ми ж все-таки про будівництво говоримо) і всіляких технологій, що спрощують і фізичну працю людини.
Будувати стало легко, будувати стало швидко. Поговоримо ж, нарешті, докладніше про сучасне будівництво заміських будинків. Як це поняття може бути розшифровано?
Основні тенденції в сучасному будівництві.
Архітектура і будівельні тенденції є відображенням епохи. Ракети давно борознять космічні простори, генна інженерія зовсім вже не новина, ЕОМ успішно спрощують фізичну і розумову роботу людини, місце книг зайняли кінематографія і барвисті передачі ВВС. Автомобілі і всіляка техніка прискорили життя настільки, що у нас не вистачає терпіння добиратися на своїх двох до розташованого у кварталі від будинку магазина, – краще їхати на автобусі або таксі. Ми не в змозі уявити, як жили раніше без стільникового зв’язку, а коли пригальмовує Інтернет, псіхуємо і готові розбити монітор вщент. Нами керують ринок, конкуренція, зомбують робота мас-медіа і т.д. Погляди на світ помінялися: ми хочемо все і відразу, чим швидше, тим краще, докладаючи мінімум зусиль і економлячи максимум часу. Шурупи! І ті давно вже не вкручуються вручну … У чому є свої плюси й мінуси. Сучасне будівництво заміських будинків сформувалося у вище описаних умовах.
Новітні технології в сучасному будівництві заміських котеджів
Останнім часом виділяють декілька технологій сучасного будівництва заміських будинків. До них відносяться:
- – будівельна технологія RBS;
- – монолітне будівництво “ЛЕГОБУД”;
- – каркасні технології і будинки з конструкцією “сендвіч”;
- – будівництво будинків за канадською технологією;
- – технологія ТІСЕ;
- – технологія Ізодім;
- – технологія «HEBEL».
- – Будівельна технологія RBS
Технологія Royal Building System (RBS) – це сучасне будівництво заміських будинків і не тільки за допомогою будівельних конструкцій, які призначені для заливки бетоном. Дані конструкції (короби) виготовляються з полімерних панелей, зроблених з полівінілхлориду з високою ударною в’язкістю. Короба не вимагають підгонки і мають прості й надійні кріплення. Через спеціальні отвори в них заливається бетон, що забезпечує міцність і стійкість будинку. Оздоблення заміського будинку побудованого за такою технологією традиційна і не відрізняється якимись найновішими можливостями.
Монолітне будівництво “ЛЕГОБУД”, технології Изодім і ТІСЕ
ЛЕГОБУД– це нова теплоощадна технологія монолітного будівництва сучасних заміських будинків. Вона заснована на використанні незнімної опалубки з елементів ЛЕГОБЛОК. За своїми характеристиками теплозахисту, звукоізоляції, комфортності, простоти, швидкості й вартості будівництва, міцності і довговічності даний спосіб зведення заміських котеджів належить до високих технологій в галузі сучасного будівництва. Так само як і технологія Изодім, в основі якої лежить незнімна опалубка з полістиролу. Ця технологія застосовується для швидкого зведення теплих і недорогих заміських будинків.
Технологія сучасного будівництва заміських будинків ТІСЕ поки мало вивчена. Але в цілому про неї можна сказати наступне: у технології ТІСЕ будівництво обходиться без застосування важких підіймально-транспортних машин, на основі дешевих матеріалів. Модулі для зведення стін заміського будинку за цією технологією є переставна опалубка що дозволяє формувати безпосередньо на стіні (без підстилаючого розчину) порожнисті стінні блоки з цементно-піщаної суміші з малою кількістю води. Самі модулі (ТІСЕ-2М і ТІСЕ-3М) складаються із замкнутої коробчатої форми без дна з товщиною стінок 2 мм і двох пустото утворювачів (коробок, що вставляються у форму для створення порожнеч), зафіксованих в ній знімними штирями – чотирма поперечними й одним подовжнім.
Каркасні технології і будинки з конструкцією “сендвіч”. Будівництво будинків за канадською технологією
Каркасні технології в сучасному будівництві частково це якась гра в конструктор, – дешево і сердито, що називається, – і найбільш доступний варіант для малобюджетного сучасного заміського будинку. Зовнішні стіни такої будови формуються з окремих панелей і цільного або клеєного з деревини каркаса. Але останнім часом з’явилися й металеві каркаси, що відрізняються більшою міцністю і довговічністю. До каркасної технології віднесемо і заміські котеджі, побудовані за канадською технологією і з конструкцією «сендвіч».
«Сендвічі» – великорозмірні тришарові стінові панелі каркасних будинків, внутрішність яких наповнює утеплювач, обшитий з обох сторін металевими листами або деревом. В основі канадського будинку лежить використання конструкційних теплоізоляційних панелей SIP, що складаються з двох орієнтованих стружкових плит (ОСП), між якими під тиском як утеплювач приклеюється шар твердого пінополістиролу.
Технологія «HEBEL»
Технологія «HEBEL» – це будівництво сучасних заміських котеджів за допомогою блоків, виготовлених із сирої суміші, що включає кварцовий пісок, вапно, цемент і алюмінієву пудру. В процесі змішування вони утворюють «зілля» з численними бульбашками і збільшується в об’ємі в 5 разів. Саме ці пори надають матеріалу чудову теплоізоляцію, малу вагу і легкість механічної обробки. Подальша автоклавна обробка при температурі 180 градусів і тиску близько 14 бар забезпечує непогані характеристики. Саме цей етап виробництва відрізняє газоблоки технології “HEBEL” від інших ніздрюватих бетонів, пінобетонів або газосилікатних блоків. Загалом, підводячи підсумок, зазначу, що це тільки мала частина з того, що Ви можете дозволити собі, затіваючи будівництво сучасного заміського будинку. А ми ж навіть не говорили окремо про сучасні будівельні матеріали …
Написати коментар