Екологія стає однією з важливих складових у багатьох галузях промисловості. Будівництво тут не виключення – будівельні компанії охоче йдуть назустріч сучасним віянням і використовують технології, максимально знижують шкідливий вплив на природу в процесі будівництва та експлуатації об’єктів. Екологічні, «зелені » методики будівництва набирають все більшої популярності, і ця тенденція у сфері будівництва буде тільки посилюватися найближчим часом. Очевидно, що велику увагу питанням екології будівництва приділяють в європейських країнах і США, однак і в Україні ці тенденції стали себе проявляти досить явно. Це пов’язано не стільки з бажанням самих будівельних компаній переходити на екологічно чисті технології, а більше з бажаннями споживачів і клієнтів, думаючих про екологічну чистоту своїх осель. Наслідком цього є той факт, що будівельним компаніям доводиться також уважно вивчати екологічно чисті технології та тенденції на ринку, в тому числі й найбільш популярні.
Так , в Європі та США все більшу кількість будинків будують з використанням сонячних батарей, які розміщуються на дахах будівель. Причому це стосується не тільки заміського будівництва, а й міського. Альтернативні джерела електроенергії стали вельми потрібні в сучасному світі – вони не завдають шкоди навколишньому середовищу, а й дають можливість помітно заощадити на електроенергії і створити автономні системи електрозабезпечення, не залежні від зовнішніх джерел.
Також досить популярними стають паркети з бамбука – у нинішньому році бамбукові паркети очевидно здобули першість за своєю неймовірно високої популярності. Очевидною перевагою цього виду підлогових покриттів є не тільки його екологічність, а й міцність та доступність за ціною. На думку фахівців, популярність бамбукових паркетів буде тільки рости в найближчі роки.
Вельми потрібні будівельні матеріали з вторинної сировини.
Ця тенденція виникла далеко не зараз , однак сьогодні вона набирає популярності – знову ж, не в останню чергу через цінову доступність даних матеріалів.
Також одним із трендів «зеленого будівництва» цього року стало спорудження невеликих будинків – на противагу тому, що раніше власники прагнули максимально розширити свої будинки. Будівництво невеликих будинків більш економне, воно вимагає меншої витрати матеріалів, крім того, на підтримку оптимального кліматичного режиму він вимагає менше ресурсів. Такі будинки більш енергоефективні в порівнянні з великими будівлями. У цьому випадку діє принцип – бери, скільки потрібно, але не більше.
Дуже популярні стають зелені покрівлі. В цей час ринок будівельних та покрівельних матеріалів націлений на пошук найбільш «зелених» і екологічних варіантів , які будуть не тільки корисні , а й стануть хорошою альтернативою звичним покрівельним матеріалам.
Написати коментар