Що вибрати — ванну чи душову кабіну

При облаштуванні ванної кімнати, ви неминуче зіткнетеся з масою дрібних і великих турбот і клопоту. І відразу ж перед вами постане питання вибору сантехнічного обладнання. Ванна або душова кабіна — що краще, щоб догодити всім домочадцям? Щоб визначитися, потрібно вивчити переваги і недоліки обох варіантів, порівняти ці сантехнічні прилади.


ЗМІСТ:

Займана площа приміщення

Крихітні ванні кімнати, на жаль, як і раніше залишаються головною бідою наших квартир. Але ж ми використовуємо це приміщення не тільки для миття, тому хочеться розмістити тут ще й пральну машину, і кошик для брудної білизни, і всілякі полички і шафки для зберігання всього необхідного. Невже доведеться від чогось відмовитися? Відмовтеся від ванни на користь душової кабіни, і тоді навіть в скромному за розміром санвузлі, напевно, знайдеться місце для всього перерахованого вище.

Читайте також: Як вибрати натяжну стелю і на що звернути увагу при покупці

Тим більше для ванни, в якій можна розслабитися, витягнувши ноги, часто просто не вистачає метрів: власникам таких «лялькових» квартир, як правило, доводиться задовольнятися чашею середніх габаритів, де влягтися вже не вийде. Якщо ж архітектори, створюючи проект, думали про що завгодно, але тільки не про комфорт майбутніх мешканців, в результаті чого ванна кімната вийшла довгою, але вузької, душова кабіна стає єдиним прийнятним рішенням.

Душова кабіна, як правило, рекламується як відмінний варіант для економії місця, і в принципі так воно і є. Однак перед тим як прийняти остаточне рішення, наполегливо рекомендуємо вам відвідати магазин сантехніки і уважніше придивитися до душових кабін. Добре буде, якщо, отримавши згоду продавців, ви навіть не станете в ту кабіну, яку маєте намір придбати. З великою ймовірністю ви виявите, що скромна за розміром кабіна не надто зручна для вас, а простора вже настільки велика, що жадана економія місця стає примарною.

Крім того, не варто забувати, що висота душової кабіни становить не менше двох метрів. Будучи розміщеною в санвузлі типової квартири, де стелі зазвичай досить низькі, вона буде створювати відчуття тісноти, навіть якщо сама займає невелику площу.

Читайте також: На що звернути увагу при прийманні квартири в новобудові у забудовника

Згадаймо ще й про таке багатство, як шампуні, гелі для душу, скраби, маски, креми … Хочеться, щоб під час миття все це (або майже все) було під рукою. Над ванною можна повісити поличку і не одну, та й на бортах самої ванни розміститися чимало баночок і тюбиків. У душовій кабіні, звичайно, теж можна навісити полички, але, по-перше, вони «з’їдять» багато місця в і без того тісній кабіні, а по-друге, будьте готові до того, що внаслідок тісноти простору ви під час миття будете регулярно щось зачіпати.

Витрати води

Повсюдне впровадження індивідуальних приладів обліку витрати води змусило нас, нарешті, серйозно задуматися про економію, а в суперечці, між ванною і душовою кабіною, з’явився новий аргумент. Обсяг ванни середнього розміру — близько 200 літрів. Саме таку кількість води ви витратите на купання. Щовечірнє повторення цієї процедури для багатьох може виявитися надто дорогим задоволенням.

Ті, хто вважає за краще сполоснутися в душі, витрачають води в три-чотири рази менше, з чого випливає, що встановлення душової кабіни веде до істотного зниження комунальних платежів, а значить, вигідна для сімейного бюджету.

Тут знову з’являється слово «але» … Ми не дарма використовували вище дієслово «сполоснутися», що мається на увазі, що ви проведете в душі кілька хвилин, щоб просто змити з тіла бруд і піт. Якщо ви віддаєте перевагу нікуди не поспішати, якщо ви обожнюєте перебуваючи в душі співати, якщо вам подобається довго стояти під тугими струменями води, то це означає, що ви кожен раз витрачаєте не менш води, ніж потрібно для наповнення ванни. Зрозуміло, мова про економію в цьому випадку бути марною.

Багатофункціональність

Для чого призначена ванна? Зрозуміло, для водно-гігієнічних процедур. Відповідь правильна, але не повна. Українській людині властиво шукати альтернативні способи використання речей і предметів, що мають, здавалося б, цілком певні функції, і ванна тут не виняток. Отже, вважаємо …

Читайте також: З чого почати ремонт квартири в новобудові з чорновою обробкою?

По-перше, ванна придатна для прання. Звичайно, практично в кожному будинку сьогодні є пральна машина. Однак іноді виникає потреба попрати якусь об’ємну і важку річ — портьєри, покривала, зимовий одяг і т.д. І тут-то на допомогу приходить велика чаша ванни. Тут же можна розмістити тазик з речами з делікатною тканиною, які багато господинь просто не наважуються довірити пральній машині.

По-друге, у ванній при необхідності можна помити посуд. Звичайно, для цих цілей є кухонна раковина. Але як там відмити, щоб не налити на підлогу води? Або відмити десятилітрову каструлю, в раковину просто не поміщається?

По-третє, ванна — незамінна річ для собаківників. Волохатих вихованців потрібно періодично купати, а мити лапи так і зовсім доводиться після кожної прогулянки. І якщо чихуахуа, тойтерьера або пекінеса можна спробувати скупати в тазу, то як бути власникам великих псів?

По-четверте, ванна дозволяє при необхідності зберігати запас води. У нашій країні оголошення на дверях під’їзду про планове або аварійне відключення води — справа майже звичайна. Трапляється, що холодну воду відключають на добу або то і більше. А без води, як відомо, і ні туди, і ні сюди. Що робити? Напередодні майбутньої «засухи» просто наповніть містку чашу ванни.

По-п’яте, ванна допоможе продовжити життя квітам. Ну, хоча б з нагоди великого події, наприклад, ювілею? (Хоча, напевно, збереглися ще романтики, обсипали своїх жінок трояндами без жодного приводу …) Як хочеться подовше зберегти цю пишність! А для цього квіти, які стоять днем ​​у вазі, на ніч краще залишити в прохолодній воді. І тут знову виручає ванна.

А як, крім миття, можна використовувати душову кабіну? В якій з перерахованих вище ситуацій вона здатна прийти на допомогу? На жаль, душова подібної багатофункціональністю похвалитися не може …

Якщо вже справа дійшла до порівняння ванни и душової кабіни, можна згадати ще про одну функцію ванни: вона може грати роль … душової. Якщо у вас немає часу або бажання ніжитися, лежачи в теплій воді, можете в ванній прийняти душ. Все, що вам для цього знадобиться, — шторка, яка запобігатіме потраплянню води, что ллється з лійки, на підлогу.

Що краще для дітей

У сім’ях, де є маленькі діти, питання «Що вибрати — ванну або душову кабіну?» Навіть не встає. Для молодих батьків відповідь очевидна — однозначно ванна.

Складно собі уявити, як можна купати під душем новонароджене немовля, якому потрібно особливо ретельний догляд за ніжною шкірою. Просте обмивання під струменями води не дозволять зробити це повноцінно. Крім того, відмовляючись від ванни на користь душової кабіни, ви позбавляєте дитину його першого басейну, адже плавання дуже корисно для зміцнення м’язового корсету.

А далі? У рік, в три, в п’ять? Ще довго малюкові під час миття буде потрібна допомога мами чи тата — намилити спину, прополоскати волосся, відмити почорнілі від повзання по землі коліна і розмальований фломастерами живіт … У душі робити це вам доведеться однією рукою, оскільки інший доведеться тримати знімну лійку, щоб не промокнути самому і не залити підлогу за межами кабіни. Тих, хто тільки планує завести дитину, попередимо: деякі дошкільнята часто умудряються забруднитися так, що врятувати становище може тільки тривале відмочування у ванній.

А тепер спробуємо поглянути на це питання очима дитини. Як ви думаєте, чому віддасть перевагу ваше чадо? Безсумнівно, дитина куди охочіше буде грати у ванній, ніж приймати душ. Адже ванна — це не просто посудина, заповнена водою, а маленьке море — джерело захоплення і радості. Будьте впевнені — дитина не проміняє ванну ні на що.

Доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями

Про дітей поговорили, настала пора згадати і про батьків. Більшість людей похилого віку, безсумнівно, віддасть перевагу душовій кабіні. Справа в тому, що з роками рухливість суглобів знижується, сила м’язів зменшується, і для старшої людині стає все важче і важче долати таку перешкоду, як бортик ванни. З такою ж проблемою стикаються люди з різними травмами і захворюваннями опорно-рухового апарату. Захід в ванну для них може виявитися непосильним і навіть небезпечним завданням.

Читайте також: Варіанти обробки стін на кухні – огляд популярних і оригінальних матеріалів

Зайти в душову кабіну істотно простіше. При необхідності можна відмовитися навіть від невисокого піддону, влаштувавши злив прямо на рівні підлоги. Якщо близькій вам людині важко стояти під час миття в душі, можна купити душову кабіну з сидінням. Крім того, таке сидіння дозволить вам не турбуватися, що у старого під час водних процедур може раптово піти обертом.

Нагадаємо також, що при деяких недугах ванна зовсім потрапляє в список табу. В першу чергу мова йде про людей з підвищеним артеріальним тиском і / або серцево-судинними захворюваннями. Занурення в гарячу воду може привести до серйозного погіршення їх самопочуття, а ось перебувати в душі їм не протипоказано.

Релаксація

Ніщо краще води не дозволить вам розслабитися і відпочити після важкого дня. Ефективність релаксації багато в чому залежить від того, які саме водні процедури ви вибрали.

Душова кабіна з легкістю надасть вам можливість відпочити душею і тілом. Підставте свої втомлені м’язи під направлені струмені води, що б’ють під сильним напором з настінних форсунок, і через кілька хвилин ви будете почувати себе так само чудово, як після сеансу професійного масажу. До речі, форсунки можна змонтувати на різних рівнях, що дозволить кожному члену сім’ї, включаючи самі маленькі, регулярно насолоджуватися подібним гідромасажем. М’який натиск води, що ллється з стельового душа, створить ефект літнього дощику і допоможе заспокоїти перезбуджені нерви. Деякі моделі оснащені парогенераторами, що дозволяє імітувати всередині душової кабіни мікроклімат лазні.

Як бачите, відпочити в душі цілком можливо. Але хіба може це зрівнятися з тими можливостями, які надає вам ванна? Тільки у ванній ви можете спокійно полежати, закривши очі і витягнувши ноги. Тільки у ванній ви можете поніжитися в ароматній піні і насолоджуватися запахом ефірних масел. Тільки у ванній ваша шкіра глибоко розпарюється, що гарантує збереженню її пружності і квітучого вигляду, а вам дарує відчуття легкості і гарний настрій. Тільки у ванній, нарешті, ви можете усамітнитися з улюбленою книгою -тут-то вас вже точно ніхто не буде відволікати.

Читайте також: Прийом квартири у новобудові в забудовника — покрокова інструкція

А ще у ванній можна провести приємні хвилини наодинці зі своєю другою половинкою. Хіба вийде у вас в душі насолоджуватися мерехтінням свічок? Пити шампанське? Пускати по хвилях пелюстки троянд? Вести задушевні бесіди, врешті-решт? Навряд чи ви виберете душову кабіну, якщо в вас ще збереглося хоч трохи романтики.

Оснащеність додатковими функціями

За багатством функціоналу ванна не йде ні в яке порівняння з сучасною душовою кабіною. Перша це всього лише білосніжна ємність без особливих надмірностей, друга ж трохи нагадує космічний корабель. За допомогою кнопок на пульті управління душової кабіни ви можете регулювати температуру води, її натиск і спосіб подачі.

Розумні сенсори дадуть команду видати порцію рідкого мила, як тільки ви піднесете руку до дозатора. Виробники подбали навіть про тих, хто любить співати, стоячи під пружними струменями води: водонепроникні динаміки наповнять душову кабіну приємною музикою. Деякі душові можна легко перетворити на справжню сауну — вони оброблені спеціальними теплоізоляційними матеріалами, оснащені парогенераторами і обладнані системами управління.

Зрозуміло, чим більшою кількістю додаткових функцій оснащена душова кабіна, тим вище її вартість. Але на що тільки не підеш, щоб відчути себе володарем води.

Догляд та очищення

Кожна господиня хоче, щоб місце, де здійснюються гігієнічні процедури, виблискувало чистотою, але, на жаль, не у кожної знаходиться вільна хвилина для наведення лиску. Що легше очистити — гладкі поверхні ванни або численні виступи технічних елементів душової кабіни, що має високі стінки? Відповідь, ми думаємо, очевидна.

Читайте також: Як вибрати міжкімнатні двері зі всього різноманіття

Краплі води на прозорих стінках душової кабіни, якщо їх вчасно не витерти, перетворюються в малоестетичні плями. Втім, протиранням стінок і дверцят кабіни після кожного сеансу водних процедур ви не обмежитеся. Кожен раз кабіну потрібно в обов’язковому порядку ретельно просушувати: недостатня вентиляція в закритому просторі веде до швидкого розмноження різних мікроорганізмів і, як наслідок, до появи грибка, цвілі і малоприємних запахів.

Підсумкове порівняння і висновок

Ванна Душова кабіна
Займана площа Вимагає наявності більшого простору Можлива установка в маленьких приміщеннях
Витрати води Більші Менше, якщо приймати душ недовго
Багатофункціональність Багато способів використання не за прямим призначенням Способів використання не за прямим призначенням значно менше
Що краще для дітей Діти більше люблять купатися у ванній Душ менше приваблює маленьких домочадців
Що краще для людей з обмеженими фізичними можливостями У деяких випадках ванна протипоказана або недоступна Краще підходять кабіни з невисокими піддонами
Релаксація Більше можливостей Менше можливостей
Додаткові функції Оснащуються невеликою кількістю додаткових функцій Можуть оснащуватися великою кількістю додатковий функцій
Догляд та очищення Менш вимоглива Більш вимоглива

 

Отже, зваживши всі за і проти ви зможете визначитися, що ж вибрати — ванну або душову кабіну. Однозначної відповіді на це питання немає. Остаточне рішення вам доведеться приймати самостійно. Плюсів і мінусів у кожного варіанту, як ви могли помітити, приблизно рівна кількість, а значить, вам потрібно буде не тільки орієнтуватися на переваги і недоліки того або іншого виду сантехнічного обладнання, але і зрозуміти, чого ж ви хочете самі.

Ви є прихильником спокійного і розміреного способу життя? Ви вважаєте, що найкращий спосіб зняти напругу і стрес — поніжитися в теплій воді? Тоді традиційна купіль, немов створена для того, щоб ви могли розслабитися, — це, безсумнівно, ваш вибір. Також ви можете ознайомитись з цінами на монтаж ванної чи душової кабіни.

Ви обожнюєте стрімкість сучасного життя? Ви відносите себе до практичних і постійно поспішаючих людей, для яких водні процедури — це лише гігієнічна норма? Не сумніваємося, що ви віддасте перевагу стильній душовій кабіні — сучасне рішення для динамічного життя.

Думайте, оцінюйте, зважуйте …

4.9/5 - (13 голосов)
Vashchuk:
Схожі статті
Disqus Comments Loading...