Енергоощадження
Лінія пінобетону, у порівнянні з автоклавним піно-чи газобетоном, дозволяє різко знизити витрати на утеплення стін і дахів будинків і значно скоротити терміни будівництва. Досягається це за рахунок економії електроенергії при виробництві пінобетону, зменшення числа робітників, дешевизни складових пінобетону і відсутністю складної будівельної техніки.
Протипожежна й екологічна безпека
Пінобетон негорючий, володіє високою протипожежною стійкістю, що робить його привабливим матеріалом при зведенні вогнестійких конструкцій. При впливі інтенсивної теплоти типу паяльної лампи на поверхню пінобетону він не розщеплюється і не вибухає, як це має місце з важким бетоном. На випробуваннях проведених в Австралії, зовнішня сторона стіни з пінобетону товщиною 150 мм була піддана нагріванню до 1200 С, а внутрішня нагрілася тільки до 460С після 5 годин іспиту. Матеріал нетоксичний і не має шкідливих виділень при нагріванні властивих ізолюючим матеріалами з пластмаси або базальтової вати. На пінобетони є ДСТУ і різні сертифікати.
Теплоізоляція
Через комірчастої структури пінобетон має дуже низьку теплопередачу. Це означає, що в більшості випадків використання додаткової ізоляції в підлогах і стінах не треба.
Акустичні властивості
Акустичні властивості пінобетону такі, що звук поглинається не відбиваючись, на відміну від стін з важкого бетону або цегли. Особливо добре пінобетоном поглинаються низькі шумові частоти. Тому він часто використовується як звукоізоляційний шар на плитах конструкційного бетону, щоб обмежити шумове пропускання перекриттів в багатоповерхових житлових чи адміністративних будинках.
Довговічність
Пінобетон, на відміну від мінеральної вати і пінопластів, які втрачають свої властивості, згодом тільки поліпшує свої теплоізоляційні показники і міцність, що пов’язано з його довгим внутрішнім дозріванням.
Пінобетон в сучасному будівництві
Пористий бетон називається штучний легкий матеріал з неорганічних матеріалів, в яких основним структурним елементом є повітря (від 40 до 95% за обсягом).
При приготуванні пінобетону повітря вводиться за допомогою окремо приготовленої піни або швидкісним перемішуванням (збиванням) розчинних сумішей з поверхнево-активними добавками, що знижують поверхневий натяг води і утримують залучене при перемішуванні повітря.
У пінобетоні за допомогою спеціальних поверхнево-активних добавок (ПАР) створюється система сферичних осередків діаметром від 0,1 до 2 мм в необмеженій матриці (наприклад в цементно-піщаній). Простіше кажучи, пінобетон – це збитий (аерованих, поризований) цементний розчин. Його пористість створюється не тільки сферичними осередками, а й капілярними порами, що утворюються від гідратації і надлишкової води замішування (контракціонна і капілярна пористість). Тому вміст повітря в пінобетоні може досягати 95%. Однак, можуть бути пінобетони, які виготовляють з невеликою кількістю повітря для підвищення їх морозозбереження та високих міцнісних властивостей. Це так звані дрібнозернисті поризовані бетони об’ємною масою від 1300 до 1800 кг / м (марок за щільністю Д 1300-Д1800).
Звичайні пінобетони діляться на теплоізоляційні (Д200-Д400), конструкційно-теплоізоляційні (Д500-Д800) і конструкційні (Д900-Д1200). Як правило у 80% випадків пінобетон виготовляється у вигляді вже готових піно блоків для зручності використання.
Для прискорення твердіння піно блоків можна застосовувати пропарку при атмосферному тиску, електропрогрівання, швидкотвердіючі цементи або хімічні добавки-прискорювачі (наприклад добавка Форт УП-2ПБ).
Пінобетони, на відміну від газобетонів, в яких пористість утворюється в результаті хімічних реакцій з газовиділенням, мають більш низьку щільність (до 100 кг/м3), рівномірну мілко дисперсійну пористість і незалежність від перепадів температури і тиску навколишнього повітря.
За своїми теплоізоляційним характеристикам пінобетони діляться на 4 групи:
- Теплоізоляційні об’ємною масою (густиною) в сухому стані від 150 до 400 кг/м3.
- Конструкційно-теплоізоляційні об’ємною масою від 500 до 800 кг/м3.
- Конструкційна щільность від 900 до 1200 кг/м3.
- Конструкційно-поризовані від 1300 до 1600 кг/м3.
При застосуванні пінобетонів в будівництві особливе значення мають техніко-економічні показники їх виробництва та виготовлення виробів з пінобетону.
Пінобетон застосовується при виготовленні зовнішніх і внутрішніх стін, перегородок, перекриттів і покриттів, при заливанні підлог, пристрої теплоізоляції холодильників, в тампонажних розчинах, в основах дороги, при зведенні шумозахисних екранів вздовж спідвею, при влаштуванні водонепроникних подушок кесонів під мостові опори.
З поризованного бетону (важкого пінобетону) в СПбЗНІіПІ виготовлені різні конструкції будівель (стінові блоки, сходові марші та площадки, подушки фундаментів, пустотні напружених панелей перекриттів, колони й ригелі каркаса, рами підвалу, палі, дорожні плити-шестигранники, лотки інженерних комунікацій, плити незнімної опалубки, димовентиляційні панелі), які пройшли відповідні випробування. Розроблено також рекомендації з виготовлення та проектування конструкцій із цих бетонів.
В останні роки розроблена нова конструкція стін, ще не застосовувалася у світовій практиці. Незнімна опалубка з монолітного пінобетону (поризованого бетону) марок за щільністю Д 1300-Д 1600 виконує несучі, декоративні та пародринажні функції, запобігаючи втрати стійкості опалубки при вертикальному навантаженні вагою перекриттів. Внутрішній і зовнішній шари опалубки з’єднані металевими зв’язками, що сприймають розпірні зусилля. Такі стіни прості у виготовленні, у два-три рази дешевше аналогів, і володіють всіма перевагами пінобетонів (довговічність, морозостійкість, легкість, екологічність, вогнестійкість і т. д.). Під Санкт-Петербургом будується ціле селище котеджів зі стінами такого типу. Будівельникам настільки сподобалися такі зовнішні стіни, що вони й внутрішні стіни стали виконувати з незнімної опалубки, хоча їх можна було б робити в інших матеріалах, бо у внутрішніх стінах не потрібні теплоізоляційні і атмосферо захисні якості.
Враховуючи великий позитивний досвід застосування пінобетону в ґрунтових умовах Львова (більш ніж за 50 років), включаючи сольову, гумінокислотну і електромагнітну середовища, нами запропоновані плитні й стрічкові фундаменти з монолітного пінобетону, а також теплоізолююче вимощення, що забезпечує захист ґрунту від кавітаційної стійкості, не промерзання, що дозволяє обійтися мілко заглибленими фундаментами й скоротити у 2-3 рази витрати на нульовий цикл. Перекриття першого поверху можна замінити теплоізолюючими стяжками по грунту з монолітного пінобетону.
Конструкції загальнобетонних будинків мають багато технічних новинок, які дозволяють спростити будівництво, скоротити його терміни і значно знизити вартість у розрахунку на 1 квадратний метр житлової площі.
Властивості та використання пінобетону, порівняльні характеристики
Отриманий за нової без автоклавної і без пропарювальної технології володіє:
- високими тепло-і шумозахисними якостями
- високою протипожежною стійкістю
- довговічний
- екологічно чистий
- відповідає європейським стандартам
- економічний (кубометр пінобетону в 2-2,5 рази дешевше аналогічного обсягу цегла або керамзитобетону)
Пінобетон широко використовується для
- зовнішніх стін
- внутрішніх перегородок
- термовкладиш
- теплоізоляції трубопроводів
- теплоізоляції дахів
- звуко-теплоізоляції міжповерхових перекриттів
Написати коментар