Чи завдає газобетонний блок шкоди здоров’ю? Цим питанням задаються деякі індивідуальні забудовники перед вибором будівельного матеріалу для зведення приватного будинку. У виробництві додають два компоненти, які використовуються в газобетоні – вапно і алюміній. Ті, хто знайомий безпосередньо з технологією виробництва автоклавного ніздрюватого бетону, знають, що газобетон абсолютно нешкідливий і екологічно чистий.
Для виготовлення газобетонних блоків готують розчин з цементу високої марки, кварцового піску, чистої води й негашеного вапна. Інгредієнти перемішуються в змішувачі, куди додається алюмінієвий порошок або паста. Суміш перемішується до однорідного стану і заливається у форми, де вистоюється 3-4 години. У цей час відбувається природна хімічна реакція між вапном і алюмінієм, завдяки якій утворюється чистий водень. Хто знайомий з хімією як з науковою дисципліною, знає, що H2 являє собою безбарвний легкий нетоксичний газ. Завдяки водню в газобетоні утворюється сферичні пори діаметром 1-3 міліметри. Вапно й алюміній, увійшовши один з одним в реакцію, розпадаються. Саме результатом цього розпаду і є утворення чистого водню.
Газобетонний блок не містить яких-небудь шкідливих речовин, які могли б випаровуватися і завдавати шкоди навколишньому середовищу, людині чи тваринам. Алюміній і вапно містяться в бетонному розчині тільки на стадії виробництва, і в готовому будівельному матеріалі ці компоненти відсутні в силу природної реакції й автоклавної обробки.
Через кілька годин, коли газобетонний блок трохи затвердів, його розрізають дуже тонкими сталевими струнами діаметрів 0,8 міліметра на блоки необхідних розмірів. Далі газосилікат поміщається в автоклав. Автоклав – це спеціальна установка, яка посилює реакцію елементів завдяки високій температурі й тиску. Газосилікатні блоки протягом 10-12 годин проходять автоклавну обробку при температурі +190 градусів за Цельсієм і під тиском 10-12 бар. У цей час реакція між алюмінієм і вапном посилюється, досягається їх пікове значення. Повітряні пори рівномірно розподіляються по всій структурі газобетонних блоків. Алюміній і вапно остаточно розпадаються, непотрібні залишки просто вигоряють при високій температурі, яка досягає майже двохсот градусів за Цельсієм. Після автоклавної обробки газобетонні блоки укладаються на піддони, упаковуються і відправляються на склад готової продукції.
Чи завдає газосилікатний блок шкоду навколишньому середовищу
Як видно з описаного вище технологічного процесу, газобетонний блок шкоди здоров’ю завдати не може. Він не містить будь-яких токсичних, отруйних та інших шкідливих речовин, які могли б випаровуватися і завдавати шкоди навколишньому середовищу, людині чи тваринам. Алюміній і вапно містяться в бетонному розчині тільки на стадії виробництва. У готовому будівельному матеріалі ці компоненти відсутні в силу походить природної реакції й автоклавної обробки.
У сучасному малоповерховому будівництві газосилікатні блоки набирають все більшу популярність. Це нешкідливий і екологічно чистий матеріал, який має низьку теплопровідність і високу морозостійкість. Газобетонний блок високої марки міцності відмінно підходить для зведення несучих стін заввишки в декілька поверхів. Легка вага газобетону дає можливість зводити легкі фундаменти, а значить, економити фінансові ресурси при будівництві. Більш того, газобетонні блоки не тільки не представляють небезпеки для здоров’я людини, але і допомагають його зберегти. Тут маються на увазі такі характеристики матеріалу, як вогнестійкість і біостійкість, тобто газобетон не горить і не піддається зараженню грибків і плісняви. Газобетонний блок і шкода здоров’ю – поняття несумісні, оскільки газобетон являє собою простий пористий камінь, мінерал штучного походження. Газоблоки Львів купити так нас знаходять.
Написати коментар