Газобетонні блоки, відгуки які сьогодні з’являються в мережі Інтернет , знайшли в нашій країні велику популярність. Особливо часто газобетонні блоки використовуються в індивідуальному малоповерховому будівництві. Цей вид будівельного матеріалу, завдяки своїй пористій структурі, володіє низькими показниками теплопровідності. Це найбільш значущий фактор, який впливає сьогодні на вибір споживача. У мережі Інтернет сьогодні можна знайти найрізноманітніші відгуки про газобетонних блоках – від захоплено-хвалебних, до негативних. Однак не всі вони відповідають дійсності і нерідко просто вводять в оману. З чим це може бути пов’язано?
Відгуки про газобетонний блок на форумах
Перші корені необхідно шукати в системі створення форумів, в тому числі і будівельних, де обговорюються різні будівельні матеріали, а зокрема, газобетонні блоки, відгуки про яких залишають там. Щоб розвинути форум, необхідно створити «ефект видимості корисної дії». Для цього вебмайстри запрошують студентів-копірайтерів, які займаються заповненням форуму, залишають відгуки, погано розбираючись або зовсім не розбираючись в суті порушуваного ними ж самими питання. Штучне заповнення форма необхідно для того, щоб показати – форум живий, він цікавий людям і тим самим підштовхнути природну зацікавленість інших людей до продовження спілкування саме на цьому Інтернет-ресурсі.
Варто звернути увагу, в першу чергу, на наявність алюмінію та вапна, які вступають в природну реакцію. Вона триває протягом декількох годин і призводить до повного розпаду цих компонентів. В результаті, утворюється чистий і безпечний водень, який забезпечує газобетон повітряними порами, які є основною перевагою газобетонних блоків.
Другий момент стосується захоплених відгуків про газобетонний блок. Як правило, це так само замовні повідомлення, які матють характер прихованої реклами. Замовниками, природно, виступають компанії, що реалізують або виготовляють газобетонні блоки. Звичайно, газобетон як будівельний матеріал має чимало плюсів, він універсальний, але все ж варто розуміти, що ідеального матеріалу не існує.
Третій вид відгуків про газобетонний блок – це негативні повідомлення або навіть статті. Як правило, це пов’язано з таким явищем, як чорний піар. Сьогодні в Україні величезна кількість великих і дрібних виробників пінобетонних блоків, а також інших будівельних матеріалів, які прийшли на будівельний ринок досить давно – як мінімум раніше виробників газобетону. Природно, вони не хочуть віддавати частку ринку прямим конкурентам. Тому кращим способом боротьби з конкурентами є вплив на громадську думку. Один з найбільш доступних і дієвих способів цього впливу являють собою саме форуми – інтернет-сайти, які присвячені обговоренню відвідувачами того чи іншого питання.
Проте варто відзначити, що, не дивлячись на всі вищеперелічені джерела виникнення відгуків по газобетонних блоках, сьогодні в мережі Інтернет, найбільший відсоток належить помірним, що схвалюють цей матеріал. Це зовсім не результат роботи маркетингових відділів компаній, що реалізують газобетон. Більша кількість цих відгуків належить живим людям, які вже стикалися з газобетонними блоками, будували з них будинки, лазні або інші будівлі.
Для більшого розуміння суті питання про відгуки по газобетонних блоках, необхідно розглянути їх більш детально. Мабуть, найбільш цікавим буде наведення негативних відгуків про цей будівельний матеріал.
Відгуки про газобетонний блок
Газобетонні блоки – відгуки: «Газобетон шкідливий, в ньому є вапно й алюміній, який розпадається протягом декількох років». Так, дійсно, зазначені два компоненти використовуються при виготовленні газобетонних та газосилікатних блоків. Однак щоб зрозуміти суть, необхідно звернутися до технології виробництва газобетонних блоків. Для виробництва газобетону використовуються наступні компоненти: цемент високої марки в якості цементного в’яжучого, кварцовий пісок, чиста вода, негашене вапно й алюмінієва пудра. Варто звернути увагу, в першу чергу на наявність алюмінію та вапна. Хто знайомий з хімією, чудово розуміє, що вони вступають в природну реакцію, яка триває протягом декількох годин і призводить до повного розпаду цих компонентів. У результаті цієї реакції утворюється чистий і безпечний водень, який утворює «бульбашки», тобто забезпечує газобетон повітряними порами, які і є основною перевагою газобетону. Тому відгуки про неекологічність газобетону слід вважати такими, які не відповідають дійсності.
Газобетонні блоки – відгуки: «Газобетон дуже крихкий, з нього не можна нічого будувати, будинок розвалиться на частини». Цей відгук можна назвати частково правдивим. Але ж напівправда також не є правдою. Так, дійсно, газобетон володіє помітно меншою міцністю, у порівнянні із залізобетоном або цеглою. Однак і тут необхідно розмежовувати газобетонні блоки по типах, які залежать безпосередньо від способу виробництва. Існують автоклавного і не автоклавного типу газобетонні блоки. Якщо говорити просто, то не автоклавні блоки виготовляються таким чином. Суміш, що містить всі необхідні компоненти, заливається у форми, бетон вистоюється у звичайних умовах (тепле приміщення) до утворення в ньому пор і повного схоплювання бетону.
Автоклавні газобетонні блоки вистоювати кілька годин у звичайних умовах до їх початкового схоплювання. Після чого вони проходять автоклавну обробку – у спеціальній печі з температурою +190 градусів за Цельсієм і під тиском 10-12 бар. Не автоклавний ніздрюватий бетон, до якого також відноситься пінобетон, дійсно, не може відрізнятися високою міцністю. Він підходить для утеплення будівель, для зведення не несучих стін і перегородок, а також для закладки прорізів. Автоклавний газобетон володіє помітно більш високими показниками міцності і використовується для зведення несучих стін заввишки до трьох поверхів. Найбільш часто при зведенні несучих конструкцій застосовується газобетон марок D500 і D600. Природно, газобетон в будь-якому вигляді, так само як і газосилікат, не може виступати основним матеріалом для будівництва багатоповерхових будинків, там застосовуються зовсім інші матеріали. Але для зведення будівель заввишки в декілька поверхів якісні газобетонні блоки відповідної марки щільності підходять відмінно.
Газобетонні блоки – відгуки: «Газобетон вбирає вологу і не підходить для будівництва зовнішніх стін». З першою половиною відгуку можна погодитися повністю, з другою, на жаль для автора цього вислову, немає. Так, дійсно, газобетонні блоки володіють більш високою гігроскопічністю, в порівнянні з важким бетоном. Однак існують газобетонні блоки підвищеної щільності (конструкційний газобетон), які не бояться вологи. Практично всі забудовники знають про гігроскопічність газобетонних блоків, тому практично завжди здійснюється виштукатурювання несучих стін із зовнішнього боку. Також може проводитися обшивка стін з газобетонних блоків сайдингом. Як говорилося вище, немає ідеального матеріалу. Якщо захистити газобетонні стіни від попадання на них вологи, то будинок буде не тільки дуже теплим, але і добром прослужить протягом довгих років. Газоблоки у Львові – різновид частих запитів в мережі інтернет.
В якості висновку, варто сказати, що для вибору матеріалу для будівництва будинку або іншої будівлі, необхідно не тільки враховувати відгуки по газобетонних блоках, але і звертати пильну увагу на фізичні характеристики будівельного матеріалу, зазначені безпосередньо виробником.
Написати коментар