Подовження життя дерев’яного будинку

Будівництво дерев’яного будинку досить дороге задоволення. Більш того, вже готова споруда вимагає належного догляду і турботи. Деревина, порівняно з іншими будівельними матеріалами, найбільшим чином схильна до впливів навколишнього середовища. І щоб зберегти міцність і красу будинку з дерева, необхідно користуватися спеціальними препаратами.

Згубний грибок

Найстрашнішими ворогами дерева є антиміцети — представляють собою гібрид грибів і водоростей, і самі гриби. Крім того, що псують зовнішній вигляд будинку, вони ще й призводять до розм’якшення деревини, руйнують її волокна, пошкоджують несучі конструкції. Щоб захистити від них будинок, необхідно обробляти його захисними просоченнями для деревини.

Читайте також: Точка роси, пароізоляція і вентильований зазор

Антисептики — такі хімічні склади протимікробної і фунгіцидної дії, які, забезпечуючи антисептичний захист, надійно захищають деревину від цвілі, запобігають утворенню тріщин, перешкоджають появі синяви на дереві, а також можуть бути нанесені для підготовки поверхні до наступного фарбування. Сьогодні можна знайти в магазинах такі склади, в яких міститься уайт-спірит як розчинник, а також водорозчинні антисептики.

Існують препарати на масляній основі, але їх істотний недолік — різкий неприємний запах. Сьогодні антисептики виконують не тільки захисні функції, але також можуть виконувати і декоративні завдання. Є спеціальні тонувальні покриття з антисептичними функціями, для попередньої обробки існують грунтовки-антисептики, які передбачають нанесення верхнього захисного декоративного складу. Також, тонуючі склади здатні не тільки захистити деревину, а й забезпечити декоративне покриття. Такі засоби фарбують деревину в красивий тон, зберігають і підкреслюють її текстуру, при цьому створюючи на поверхні дерева захисний шар, що перешкоджає впливу УФ-променів і опадів атмосфери.

Практично всі подібні склади мають багатий вибір колірної гами, проте всі відтінки напівпрозорі, що підкреслюють всю природну красу структури дерева.

Який засіб захисту деревини ви не вибрали, він має відповідати ряду вимог:

  • бути безпечним для людей і тварин;
  • не виділяти неприємний запах і отруйні речовини;
  • вимиваються водою і поглинати вологу;
  • не перешкоджати подальшій обробці або фарбування дерев’яної поверхні.

Прикладом такого засобу можуть служити просочення і грунтовки Верес сербського виробництва. Вони не тільки надійно захистять, а й забезпечать дбайливе ставлення і привабливий зовнішній вигляд дерев’яної поверхні.

Читайте також: Утеплення стін дерев’яного будинку зсередини

Головне пам’ятати, що захист деревини не зводиться тільки до запобігання вже наявних біологічних пошкоджень. Особлива роль відводиться постійним профілактичним заходам. Тим більше, на сьогоднішній день вибір захисних матеріалів дуже широкий. А основні вороги деревини, від яких потрібно постійно захищати свій будинок — волога, комахи, цвіль, гниль і утворення синяви.

Запобігання пожежі

Для підвищення вогнестійкості, дерев’яний будинок обробляють спеціальними вогнезахисними засобами — антипіренами. Такий спосіб захисту деревини від загоряння здійснюється за допомогою введення в дерево спеціальної хімічної речовини, яка при достатній концентрації здатна перешкоджати займанню. Обумовлені захисні властивості антипірену сукупністю хіміко-фізичних процесів, які відбуваються в момент впливу вогню на дерево.

Такі склади діляться на два типи.

  • Перший — препарати, що перешкоджають загорянню за рахунок збільшення температури займання.
  • Другий — засоби, що зменшують швидкість поширення вогню.

У разі використання засобів першого типу на деревині при нагріванні утворюється плівка, що обмежує доступ кисню. Як результат — тепло починає витрачатися на расплавку антипиренів. Цей процес призводить до збільшення температури спалаху деревини, що і забезпечує її захист.

Читайте також: Що ж таке легкий бетон?

При використанні ж захисних покриттів другого типу, відбувається розкладання солей, в ході якого виділяються негорючі гази. Ці гази і перешкоджають горінню, відтісняючи кисень з поверхні дерева. Такі процеси призводять до придушення спалаху дерева і уповільнюють поширення вогню по дерев’яних поверхнях, тим самим забезпечують захист.

Також, сьогодні особливо популярними стали засоби захисту від вогню вспучуючі лаки і фарби. У складі таких покриттів містяться речовини, які при впливі вогню розкладаються і утворюють вуглекислий газ. Ці склади діють як своєрідний вогнегасник. При контакті з відкритим вогнем шар такої фарби або лаку збільшує в обсязі зразок піни, що призводить до утворення своєрідної газової «подушки». Ця «подушка» і забезпечує захист від полум’я на певний час. Зовні такі засоби виглядають як звичайні фарби і лаки. Пиломатеріали з доставкою

5/5 - (1 голос)
Vashchuk:
Схожі статті
Disqus Comments Loading...