Керамзитобетонні блоки — матеріал відносно новий, але вже встиг завоювати у будівельників деяку популярність. Його перевагами є невелика вага, непогані теплоізоляційні якості і простота в укладанні.
Проектування
Перед початком кладки стін із стандартних керамзитобетонних блоків, зрозуміло, потрібно розробити креслення будівлі і підрахувати кількість необхідного матеріалу. Розмір блоку цього типу — 40 * 20 * 20см. Знаючи загальну площу стін, підрахувати потрібну їх кількість буде нескладно. Товщина горизонтального і вертикального швів повинна складати 10мм або — оскільки керамзитні блоки часто мають невитримані розміри — навіть трохи більше.
Крім блоків потрібно придбати:
- Клей. Цементний. Фіксація блоків в рядах
- Арматурна сітка. Армування кладки
- Бетонний розчин. М300-350. Заливка армопоясу
Основні правила кладки керамзитобетону
Проводиться кладка стін з керамзитобетонних блоків приблизно так само, як і з цегли. При виконанні цієї процедури слід дотримуватись таких правил:
- Вистояний фундамент вирівнюється тонким шаром бетонної стяжки і ізолюється від вологи.
- Кладка починається від кутів.
- Для розпилювання блоків використовується болгарка.
- Положення кожного блоку перевіряється коротким рівнем у всіх напрямках.
- Армується кладка через чотири ряди сіткою. Замість неї допускається взяти металевий прут 10мм або склопластику. Останній варіант більш кращий, тому що така арматура знижує рівень тепловтрат в стінах.
- Перев’язка швів при методі «в пілблоку» проводиться зі зміщенням наполовину. При способі «в блок» — на 10см.
- Кладка зовнішніх, внутрішніх стін і перегородок ведеться одночасно.
- Після закінчення кладки влаштовується армопояс в 20см.
Важливо: Керамзітобетонні блоки відрізняються невеликою конусностью. Отже перевіряти рівність кладки потрібно ретельно.
Зведення стін з керамзитобетону
Кладка своїми руками повинна вестися по нитці. Зв’язуються ряди з керамзитобетонних блоків цементним клеєм. Розводиться він відповідно до інструкції. Зазвичай його наносять, захоплюючи приблизно півтора блоку. При цьому як зазвичай користуються кельмою. Промащувати клеєм потрібно і вертикальну поверхню попереднього блоку. Наступний блок встановлюють на відстані 5 см і посувають, захоплюючи розчин. Після монтажу елемент кладки перевіряють на рівність і знімають надлишки клею кельмою. Для вирівнювання блоки простукують гумовою киянкою. Звичайний молоток використовувати не можна. Блоки всередині пустотілі. Трохи не розрахувавши удар, блок можна просто напросто розбити.
Розшивку або не роблять або виконують методом «увігнутий шов» після укладання максимум двох блоків. При такому способі штукатурка в майбутньому до стін буде приставати краще.
Порада: Замість клею допускається використання звичайного цементного розчину. Пропорції його такі: 1ч цементу на 1ч річкового піску і на 2ч кар’єрного. Деякі професійні будівельники вважають цей метод кріплення більш привабливим.
Стаття в тему: Кладка стін з газобетонних блоків своїми руками
Закінчується кладка стін будівлі з керамзитобетонних блоків заливанням армопоясу. Зробити його своїми руками простіше всього з бетону. Для цього по краях стін кріплять опалубку з дощок. Всередину встановлюють каркас з прута 10-12мм. При виконанні заливки суміш час від часу протикають колом для видалення бульбашок. Замість бетонного можна викласти цегляний армопояс. Для кладки використовується тільки повнотіла цегля. Армопояс не дозволить не дуже міцним керамзитобетоннним блокам деформуватися або разтріскатися під вагою покрівлі. При його заливці або укладанні слід залишити місце для утеплення пінополістиролом. Теплопровідність бетону і цегли набагато вище теплопровідності керамзитобетону.
Що ще потрібно знати?
Незважаючи на те, що керамзитобетон — матеріал, досить-таки погано проводить тепло, мінеральну вату або пінополістирол для додаткової ізоляції стін використовувати варто. Вентильований фасад в даному випадку влаштовується в звичайному порядку. Іноді кладка стін будинків з керамзитобетонних блоків ведеться своїми руками паралельно в півблока. Між отриманими стінами в процесі зведення укладається утеплювач. У цьому випадку використовуються армуючі П-подібні перемички.