Армування цегляної кладки: покрокова інструкція

Тріщини в цегляних фасадах будівель з’являються не так рідко, як це може здатися на перший погляд. За статистикою подібні проблеми виникають в кожному третьому новозбудованому будинку. Причини їх виникнення можуть бути різними: помилки при проектуванні, нерівномірне осідання грунту, порушення технології кладки і т. Д. Уникнути появи тріщин, а отже, значного зниження вартості будівлі, допоможе армування цегляної кладки. Про те, як це робиться, і поговоримо далі.

Які знадобляться матеріали?

Для виконання армування використовують сталевий дріт 4 мм, або різного роду спеціальні сітки або готову арматуру. Дуже часто також застосовується склополотно.

  • Готова арматура. Наприклад, компанії Murfor. Зміцнення кладки
  • Цегла. Стандартна. Кладка
  • Цемент М300 — 400. Розчин для кладки
  • Пісок. Розчин для кладки
  • Пластифікатор. Розчин для кладки
Схема армування цегляної кладки

Правила зміцнення фасаду

Для того щоб звести максимально надійні і довговічні стіни, армування суцільної цегляної кладки слід виконувати від самого її низу. Якщо цоколь передбачається збирати з цегли, дану процедуру слід провести і щодо нього. Виклавши перший ряд цегли на стрічку фундаменту, його прокладають зверху готовою арматурою. Таким чином зміцнюють перші п’ять рядів. Далі стіну піднімають на шість рядів в звичайному порядку і знову укладають арматуру. Потім процедуру повторюють.

Важливо: При викладанні цегляного фронтону висотою менше 8м, вставка виконується — як і при будівництві стін — кожні 6 рядів. У фронтоні вище прокладаються кожні три ряди.

Армування цегляної кладки

Зміцнення проємів і проблемних місць

Дуже часто тріщини з’являються в районі отворів. Справа в тому, що в кладці в цьому місці виникає досить — таки серйозне напруження. Компенсувати його можна прокладкою арматури. Для дверного отвору дану операцію виконують в двох рядах безпосередньо над ним. Вікна армують також в двох рядах, але зверху і знизу.

Стаття в тему: Кладка стін з керамзитобетонних блоків

Проблемним місцем можуть бути також ділянки примикання частин будинку різної висоти. Наприклад, там, де до основної споруди в два поверхи за проектом передбачено приєднання прибудови в один поверх. Розколи можуть з’явитися на стику через різницю в вертикальному тиску. В цьому випадку армування цегляної кладки виконується в трьох останніх рядах кладки низькій частині з заводом її в стіну більш високої споруди таким чином, щоб центр сітки по горизонталі розташовувався в місці стику.

Зміцнення прорізів і проблемних місць

Кладка без перев’язки швів

Іноді огороджувальні конструкції будівель викладаються без перев’язки швів. Виглядають подібні будинки досить-таки ефектно і стильно. Однак стародавня кладка при цьому повинна бути заармована в обов’язковому порядку. Сітку прокладають в кожному третьому ряду.

Правила укладання арматури

При армуванні цегляної кладки варто дотримуватися деяких норматив. В цьому випадку стіни, зведені своїми руками, вийдуть максимально надійними. Отже:

  • Сітку втоплюють в розчин повністю.
  • Якщо ви використовуєте арматуру з чорного металу, перед укладанням її слід пофарбувати.
  • Шви повинні бути товщі прутів мінімум на 4 мм.
  • При зведенні будівлі має використовуватися виключно однакова по діаметру і іншим параметрам арматура.
  • Сітка повинна мати таку ширину, щоб кінці її елементів виступали на одній з поверхонь простінка на пару міліметрів.
  • Якщо сітка буде виготовлятися самостійно, окремі її елементи зв’язуються в’язанням дротом. Зварювання використовувати не рекомендується.

Чиатйте також: Кладка стін з газобетонних блоків своїми руками

Іноді у власників заміських ділянок виникає питання про те, як зробити вертикальне армування цегляної кладки. Дана процедура проводиться зазвичай тільки в сейсмічно небезпечних регіонах. Місця розташування прутів в даному випадку визначаються спеціально для даного конкретного проекту.

5/5 - (2 голоса)
Vashchuk:
Схожі статті
Disqus Comments Loading...