Газоблоки Стоунлайт — вогнестійкість
Газобетонні блоки СТОУНЛАЙТ ™ є негорючим матеріалом. Блоки СТОУНЛАЙТ ™ не горять, відповідно ефективно перешкоджають поширенню вогню. Будь-який з негорючих будівельних матеріалів характеризується межею вогнестійкості який є значенням опору будівельних конструкцій до дії вогню.
Межею вогнестійкості будівельних конструкцій називається час (в годинах), що визначається від початку випробування будівельної конструкції на вогнестійкість до виникнення одного з наступних ознак:
- виникнення в конструкції наскрізних тріщин;
- підвищення температури на поверхні конструкції, в середньому більш ніж на 140 ° С, або в будь-якій точці цієї поверхні більше ніж на 180 ° С у порівнянні з температурою конструкції до випробування, або більше 210 ° С незалежно від температури конструкції до випробування;
- втрати конструкцією несучої здатності (обвалення).
Опір будівель і споруд від впливу вогню залежить від групи займистості і меж вогнестійкості основних конструктивних елементів цих будівель і споруд і називається ступенем вогнестійкості. Будинки і споруди за ступенем вогнестійкості поділяються на п’ять ступенів, починаючи від самих складних (I ступінь), у яких всі елементи виконані з негорючих матеріалів з максимальною межею вогнестійкості від 1 до 2,5 години, і закінчуючи самими простими, наприклад дерев’яними будинками V ступеня , всі елементи яких є горючими.
Комірчастий блок СТОУНЛАЙТ ™ може бути використаний для всіх класів протипожежної безпеки. Зокрема межа вогнестійкості самонесучої стіни, виконаної з блоків товщиною 75мм, становить El — 120, а межа поширення вогню є рівною 0см. За результатами проведених випробувань стіна з газобетону товщиною 1 см витримує прямий натиск вогню протягом 2-х годин без руйнування структури.
Випробування блоків СТОУНЛАЙТ ™ проводилися ТОВ «ТЕСТ» у м.Бровари, за нормативними документами ДСТУ Б В.1.1-4-98 «Будівельні конструкції. Методи визначення вогнестійкості. Загальні вимоги» та ДСТУ Б В.1.1-15: 2007 «Захист від пожежі. Перегородки. Методи визначення вогнестійкості «(EN 1364-1:1999, NEQ). Метод визначення полягав у визначенні проміжку часу від початку випробувань, вертикальних перегородок з блоків СТОУНЛАЙТ ™ які були встановлені в проріз вогневої печі, до втрати перегородками цілісності, тобто видимих ознак руйнування і теплоізолюючих властивостей. Граничним станом визначення втрати теплоізоляційної здатності було досягнення поверхнею яка перебувала зовні температури 180 градусів Цельсія.
Товщина стіни 75 мм з газобетону плотністю 500 кг/м3 — EI120
Товщина стіни 200 мм з газобетону плотністю 500 кг/м3 — REI240
Газоблоки СТОУНЛАЙТ ™ є негорючим матеріалом і можуть бути застосовні для всіх класів протипожежної безпеки. Газоблоки СТОУНЛАЙТ ™, будучи неорганічним і негорючим матеріалом, витримують однобічний вплив вогню протягом 3 — 7 годин. Вогнестійкість газобетону значно вище, ніж у звичайного будівельного матеріалу. Це ідеальний матеріал для захисту від прямої дії вогню. Він не руйнується від впливу високої температури і перешкоджає поширенню вогню. Дослідження, проведені у Швеції, Німеччині та Фінляндії, показали, що при підвищенні температури до 400 ° C міцність газобетону збільшується на 85%.