Ухил каналізації в приватному будинку

Для тих, хто не стикався з прокладкою каналізаційних труб, може здатися що все елементарно і просто, але варто відзначити — це тільки так здається. Питання про те, яким повинен бути ухил каналізації виникає не через просту цікавость. Справа в тому, що він не може бути довільним, а обов’язково повинен бути в заданих межах.

Помилки, яких потрібно уникати

Найпоширеніша помилка, притаманна всім новачкам в цій справі, полягає в установці труб під великим кутом. Хід думок такої людини не важко зрозуміти — чим більше ухил, тим швидше зіллється, і це насправді так, але в такому плануванні не враховується те, що буде відбуватися замулювання труби, так як вода, стікаючи занадто швидко, не встигне змити тверді нечистоти , а вони пристануть до внутрішньої поверхні.

Винятком є ​​використання труб для умивальника. Навіть при установці великого кута замулювання не відбудеться, але занадто швидка вода може спустошити сифон, і тоді нічому буде перешкоджати потраплянню в квартиру неприємних запахів з каналізаційної труби .

Чатайте також: Септик для приватного будинку без відкачування

Ще одна помилка полягає у відсутності ухилу, або ж він робиться дуже незначним. Що в такому випадку відбувається в трубі? Потрапляюча в неї вода стикається з залишилишкми в ній води і тиск втрачається! В результаті до нагромадженних нечистот додадуться нові, і каналізація, яка працює самопливом, швидко замулюється.

Неважко здогадатися, до чого це дуже скоро призведе — система перестане функціонувати і те, що повинно було допомогти, може перетворитися в джерело проблем.

Як зробити правильний ухил каналізаційних труб

Для того щоб все працювало без перебоїв, важливо дотримуватися встановлених норм, а для цього потрібно розуміти, яким повинен бути ухил каналізації, адже в залежності від діаметра каналізаційної труби змінюється її заповненість, що позначається на швидкості проходження стоків. Є, звичайно, і формули, за якими можна розрахувати заповненість і кут укладання для кожного виду труби, але багатьом людям важко в цьому розібратися. Тому можна скористатися таблицею, в якій вказані оптимальні значення для найпоширеніших діаметрів труб.

Дуже часто, люди, які прожили в квартирі не один рік, з подивом дізнаються про те, що у них нерівні підлоги, і в більшості випадків це факт! Будинки, побудовані раніше, особливо в радянські часи, не відрізнялися правильними геометричними формами, і, на жаль, в них перекошені майже всі площини, тому, прокладаючи каналізацію, як рівень використовувати підлогу не можна. Потрібно скористатися лазерним або бульбашковим рівнем. Перший є далеко не у всіх, але його використання виключає багато неприємних моментів, адже з його допомогою можна швидко і точно зробити розмітку похилих площин.

Чатайте також: Як зробити автономний накопичувальний септик для будинку своїми руками

Найбільш поширений бульбашковий рівень. В першу чергу його популярність забезпечується низькою вартістю, але більшу точність він не забезпечить. При придбанні цього приладу перевірте правильність його показань, так як трапляється багато браку. Покладіть його на рівну поверхню, і подивіться де знаходиться бульбашка. Тепер повторіть цю процедуру, розгорнувши рівень на 180 градусів. Якщо бульбашка знаходиться в іншому місці, то попросіть продавця дати вам інший рівень.
Зверніть увагу! Для роботи більше зручний метровий рівень, але можна і інший, тільки не дуже маленький.

Виставляємо труби за рівнем

Оскільки в квартирі найчастіше встановлюються труби O 50 мм, то на їх прикладі розглянемо, як все правильно зробити. Отже, нам потрібен підйом на 3 см, через кожен метр. Для цього на кінці метрового рівня скотчем закріпіть трисантиметровим брусок (якщо рівень півметровий, то брусок буде вполовину тонше). Тепер ваш «вдосконалений» прилад готовий для подальшої роботи з ним. Зазвичай точку введення в квартирі опустити або підняти не можна, тому почнемо рухатися від неї.

Чатайте також: Три способи фільтрації в грунт стоків каналізації

Зберіть всю систему не вставляючи в труби гумові ущільнювачі — можливо, доведеться щось підганяти. Використовуючи підготовлений рівень, виставте кут, і відзначте на стіні місця, де буде встановлене кріплення. Знову розберіть, закріпіть кріплення для труби, вставте ущільнювачі і зберіть. Каналізаційна система готова до роботи.

Ухил труб зовнішньої каналізації

Зверніть увагу! Для зовнішньої каналізації прокладаються труби більшого діаметру, для яких потрібен менший ухил. Принцип установки кута нахилу той же, що і в квартирі, але для зручності краще скористатися більш довгим рівнем.
У деяких випадках виникають ситуації, коли неможливо створити потрібний ухил, тоді потрібно проводити розрахунки, для того, щоб зробити цей кут гранично допустимим.
З вищенаведеного можна зробити висновок, що в середньому на кожен метр труби потрібно робити зниження на 15-30 мм. (Якісні фундаментні блоки)

Можливо ви вже мали досвід прокладання труб каналізації, поділіться ним в коментарях.

5/5 - (1 голос)
Vashchuk:
Схожі статті
Disqus Comments Loading...