Купівля нової квартири — дуже відповідальна процедура, і всі, хто стикався з цим, знають про «підводні камені» і непомітні, на перший погляд, «дрібниці», які в подальшому можуть дати про себе знати не найкращим чином. Зокрема, в цій статті мова піде про акт приймання-передачі квартири в новобудові, при якому забудовник передає всі права на нерухомість покупцеві, одночасно з відповідальністю за неї.
Зміст статті
- Значення акту приймання-передачі квартири в новобудові
- Що необхідно перевірити при прийманні квартири у забудовника
- Перевірка всіх поверхонь, вікон і фурнітури
- Дверні отвори і двері
- Стан інженерних систем
- Система електропостачання
- Система водопостачання та каналізації
- Система опалення
- Система вентиляції
- Контрольний обмір квартири
- Складання плану квартири
- Обстеження квартири тепловізором
- Вимірювання рівня ЕМВ, радіації, О2, СО2
- Що таке дефектна відомість і як скласти гарантійний лист для усунення недоліків
Цей ключовий момент багато недосвідчених покупців не враховують — після підписання цього акта забудовник більше не несе відповідальності за квартиру, в тому числі за можливі недоробки або дефекти.
Значення акту приймання-передачі квартири в новобудові
Акт приймання-передачі квартири — обов’язковий і один із заключних етапів угоди, який здійснюється поряд з підписанням договору купівлі-продажу. Підписання цього акту фактично означає перехід майна від продавця до покупця.
По суті, акт виражає згоду покупця зі станом житла. Якщо ви купуєте об’єкт вторинного житлового фонду, то необхідна перевірка відповідності квартири умовам, заявленим в договорі. При покупці квартири в новобудові також перевіряється відповідність нормам і стандартам.
Читайте також: З чого почати ремонт квартири в новобудові з чорновою обробкою?
Після підписання сторонами акту приймання-передачі квартири претензії до забудовника за станом житла можна буде пред’явити тільки в судовому порядку.
Без підписання акту:
забудовник
- не зможе отримати гроші за нерухомість;
- залишиться офіційним власником квартири.
покупець
- не зможе зареєструвати права власності на об’єкт нерухомості в єдиному державному реєстрі (ЄДР), незважаючи на основний договір.
При підписанні акту:
- всі права і обов’язки щодо володіння нерухомістю переходять покупцеві;
- з продавця знімаються всі права і відповідальність;
- зобов’язання продавця і покупця за договором вважаються виконаними.
Що необхідно перевірити при прийманні квартири у забудовника
Підписання цього важливого акту відбувається одночасно з отриманням ключів від квартири, що не повинно відволікати новоспеченого власника нерухомості від ретельного огляду житла.
На жаль, дуже часто покупець на цьому етапі дуже поспішає і упускає дійсно важливі моменти, особливо в тому випадку, якщо не володіє потрібними знаннями у відповідних питаннях. Фахівці компанії Львівблокбуд перевірять стан усіх поверхонь — підлоги, стелі, стін; вікна, засклення і фурнітуру, дверні отвори і двері, стан і працездатність всіх інженерних систем — водопостачання та каналізації, опалення та вентиляції.
Читайте також: Як вибрати лінолеум: види, типи, технічні характеристики
При необхідності ви можете замовити додаткові послуги під час приймання квартири — такі, як контрольний замір, складання плану, обстеження тепловізором, вимір рівня ЕМВ, радіації, вуглекислого газу.
Перевірка всіх поверхонь, вікон і фурнітури
В першу чергу, фахівці перевіряють стан всіх поверхонь — підлоги, стелі, стін на наявність тріщин, наскрізних отворів, нерівностей, відколів і т.д. Також фахівці перевірять працездатність і цілісність вікон і скління, якість фурнітури.
Дверні отвори і двері
Окрему увагу буде приділено стану дверей і дверних прорізів, чи знаходяться вони в робочому стані і чи збережена їх цілісність.
Стан інженерних систем
Під час приймання квартири обов’язково перевіряється стан і працездатність всіх інженерних систем.
Система електропостачання
Незалежно від того, чи збираєтеся ви переробляти електрику або залишите все як є, необхідно точно знати поточний стан системи електропостачання в квартирі — це вбереже від можливих проблем і прискорить подальші процеси по реновації житла.
Читайте також: Як вибрати міжкімнатні двері зі всього різноманіття
Так, в квартирі або на майданчику повинен бути електрощиток, що включає лічильник активної електроенергії, пристрої захисного відключення, автоматичний вимикач, апарати захисту на розетки, освітлення, електричну плиту. Обов’язково слід перевірити працездатність всіх розеток і протестувати їх на навантаження.
Від забудовника вам необхідно також отримати план розводки електрики — інакше під час проведення маніпуляцій і ремонтних робіт вас можуть очікувати дуже неприємні «сюрпризи».
Система водопостачання та каналізації
Це один з важливих і відповідальних етапів приймання квартири, адже в разі несправностей не тільки вашій квартирі, але і квартирам сусідів загрожує затоплення, а значить, псування майна і свіжого ремонту. В першу чергу, потрібно перевірити гідроізоляцію — ніяких крапель, калюж і вологи біля стояків бути не повинно.
Слід перевірити за допомогою рівня кріплення стояків каналізації та водопостачання — вони повинні бути встановлені строго вертикально і прикріплені до стіни. Фахівці перевіряють також роботу запірних кранів, цілісність труб і трійників (розгалужень на каналізацію).
Читайте також: Внутрішнє оздоблення стін будинку з газобетону
У забудовника потрібно також уточнити такі характеристики, як тиск води в стояках, так від цього залежить вибір запірних кранів (крани, розраховані на менший тиск, можуть бути зірвані).
Система опалення
В першу чергу, звичайно, звертається увага на зовнішній вигляд труб і радіаторів: на них не повинно бути вм’ятин, подряпин, плям і т.д. Якщо ви виявили будь-який косметичний дефект, то маєте право вимагати заміни.
Якщо ви підписуєте акт приймання-передачі не в опалювальний сезон, то можливості перевірити, чи не протікають труби, немає. В такому випадку вкажіть в дефектній відомості, що цей параметр не був перевірений. Проте, слід ретельно перевірити за допомогою рівня, наскільки рівно встановлені батареї і труби, а також наскільки міцно вони прикріплені до стіни.
Система вентиляції
Для перевірки тяги можна провести один нескладний досвід: піднесіть до вентиляційного отвору запальничку і перевірте, чи «втягується» полум’я всередину або відхиляється в сторону. Якщо полум’я відхиляється, звертайтеся зі скаргами до забудовника. Перевірте також відповідність кількості вентиляційних отворів в квартирі з вказаною в проектній декларації інформацією.
Додаткові послуги ТзОВ Львівблокбуд під час приймання квартири
Наступні послуги, що надаються ТзОВ Львівблокбуд, є додатковими, тобто їх можна замовити опціонально на додаток до основної послуги приймання квартири.
Контрольний обмір квартири
У деяких випадках розміри, зазначені в плані БТІ, можуть бути неточними. Це може бути пов’язано як з помилками, так і неуважністю працівників, а також з тим, що план складався на підставі обмірів двох-трьох поверхів. У разі якщо розміри квартири відрізняються від зазначених в плані БТІ в меншу сторону, забудовник зобов’язаний зробити доплату. Якщо навпаки, реальна площа перевищує зазначену в документації більш ніж на 1 кв. м, то доплатити повинен буде покупець.
Складання плану квартири
Часто потрібно уточнити план БТІ для проведення якісного ремонту квартири, а також розрахунку його вартості. Львівблокбуд складе план квартири в новобудові, що включає промальовування всіх приміщень із зазначенням розмірів стін, площі приміщень з прив’язкою віконних і дверних прорізів.
Обстеження квартири тепловізором
Щоб виявити і усунути теплові втрати в квартирі, існує швидкий і точний спосіб — обстеження приміщення за допомогою тепловізора. При цьому методі температурні перепади виявляються в спектрі інфрачервоного випромінювання. Виявлення проблемних ділянок допоможе визначити причину, по якій втрачається тепло, і своєчасно її усунути без зайвих фінансових витрат.
Вимірювання рівня ЕМВ, радіації, О2, СО2
Замір електромагнітних випромінювань (ЕМВ) дозволить виявити перевищення допустимих норм, а значить, усунути причину і жити в більш безпечному середовищі. Вимірювання рівня радіації в квартирі — послуга, особливо актуальна для жителів великих міст, але не тільки. Джерелом радіації в квартирі можуть бути старі іграшки, меблі, предмети інтер’єру, різні прилади.
Читайте також: Встановлення газового котла в приватному будинку: правила і рекомендації
Підвищений рівень радіації часто викликає астенічні розлади, проблеми зі сном, пам’яттю, підвищеною нервовою збудливістю, а в більш важких випадках становить серйозну загрозу для здоров’я і життя людей. Допустима радіація в квартирі не повинна перевищувати 25 мкР / год. Фахівці перевірять також якість бетонних конструкцій, рівень вуглекислого газу (СО2).
Що таке дефектна відомість і як скласти гарантійний лист для усунення недоліків
Під час приймання квартири у забудовника в дефектну відомість вносяться всі знайдені порушення. Якщо якийсь параметр не був перевірений (наприклад, система опалення), слід це також відзначити і вказати причину.
Фахівці «Львівблокбуд» виявлять всі дефекти і порушення під час приймання квартири у забудовника в новобудові. А також складуть дефектну відомість і допоможуть при спілкуванні з забудовником і складанні гарантійного листа про усунення всіх виявлених недоліків. Консультацію з приймання квартири у забудовника фахівці проведуть для вас безкоштовно.
Послуга приймання квартири у забудовника — від 50 грн. /м.2 Послуга повторного приймання квартири в новобудові після усунення забудовником всіх виявлених недоліків здійснюється безкоштовно. Також наші професійні фахівці безкоштовно проконсультують вас по ремонту квартири в новобудові під ключ.